• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Štelanje pluga Vogel Noot

Risnik

Član
Tu od
12 Ožu 2023
Poruka
59
Probao sam još pustiti par brazdi u drugoj lakšoj zemlji. Fino ogreće brazdu, fino zaorava, ali mi je i dalje prednja preduboka !!!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,446
Ne moze prva brazda otic preduboko ako na trakotru ogranicis plivajucu hidrauliku do neke granice
 

Risnik

Član
Tu od
12 Ožu 2023
Poruka
59
Kako ne ??? Skupiš toplinger, i prednja ode do koljena, a zadnja se vuče po zemlji ....
Ne razlikuje plivajući položaj prednju i zadnju brazdu ....
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,446
Pusti topling, hidraulikom traktora ogranicavas dubinu, ako je sve u redu topling bi mogao biti i labav
 

Risnik

Član
Tu od
12 Ožu 2023
Poruka
59
Pusti topling, hidraulikom traktora ogranicavas dubinu, ako je sve u redu topling bi mogao biti i labav
Slažem se. Jedino da mi je plivajući položaj preosjetljiv ( kopčanje toplinga na traktor ), i kad uđem u brazdu, da mi on digne zadnju brazdu ....
 

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,364
Ne moze ti dici zadnju brazdu ako ti je toliko topling raspusten, valjda po nekoj fizici kako dizes poluge tako se valjda prva brazda podize u zrak, prevelik zahvat stoposto.
Na koliko ti je potenciometar za plivajuci polozaj? Ako ga imas
 

Risnik

Član
Tu od
12 Ožu 2023
Poruka
59
Zbog čega bi se šalio? Pa nije to nikakva izmišljotina, pa puno plugova to ima. Evo jedan bez veze primjer Dubinski tocak za plug ili ovaj Plug dvobrazdni 14 COLA - Novo - Masivan - Sa kotačem !
To Vam je tzv. kopirni kotač, i u biti je nepotreban kod pluga sa dvije brazde, i kod traktora sa finom hidraulikom. Treba kod starih traktora npr. Rakovica. Taj kotač je na zadnjoj brazdi, a ne na prednjoj. Ja iskreno nisam vidio kotač na prednjoj brazdi. A taj plug, da me krivo ne shvatite, on Vam je samo da imate plug ...

Ne moze ti dici zadnju brazdu ako ti je toliko topling raspusten, valjda po nekoj fizici kako dizes poluge tako se valjda prva brazda podize u zrak, prevelik zahvat stoposto.
Na koliko ti je potenciometar za plivajuci polozaj? Ako ga imas
Imam, probao sam na sve položaje. Može dići ... Prednja brazda prva ulazi u zemlju, nastaje otpor prednje brazde, i on automatski prenosi silu na toplinger, koji ga " skrati ", i zadnja ide pliće ....
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,340
Sve to stoji ali očito nešto s tim plugom ne štima, nemojmo se sad hvatati za to da li je naprijed, nazad ,pet centimetara simo ili tamo kotač, dosta tih plugova sam ih vidio sa kotačem original naprijed. Da je moj plug ja bi ga stavio i probao jer ovakav položaj pluga meni nije normalan.
 

Risnik

Član
Tu od
12 Ožu 2023
Poruka
59
Imam, probao sam na sve položaje. Može dići ... Prednja brazda prva ulazi u zemlju, nastaje otpor prednje brazde, i on automatski prenosi silu na toplinger, koji ga " skrati ", i zadnja ide pliće ....
Probajte spustiti plug na zemlju, i raskopčati toplinger. Plug će se zabiti prednjom brazdom u zemlju, a zadnja će biti u zraku ...
 

Risnik

Član
Tu od
12 Ožu 2023
Poruka
59
Sve to stoji ali očito nešto s tim plugom ne štima, nemojmo se sad hvatati za to da li je naprijed, nazad ,pet centimetara simo ili tamo kotač, dosta tih plugova sam ih vidio sa kotačem original naprijed. Da je moj plug ja bi ga stavio i probao jer ovakav položaj pluga meni nije normalan.
Pa nije ni meni, ali tako jedino mogu orati !!!! Zato sam i tražio savjet ....
 

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,364
Sta
Imam, probao sam na sve položaje. Može dići ... Prednja brazda prva ulazi u zemlju, nastaje otpor prednje brazde, i on automatski prenosi silu na toplinger, koji ga " skrati ", i zadnja ide pliće ...
Sta ti skrati? Znaci tebi poluge idu gore dole, topling se ne mice nikuda, znaci ako podigne poluge prva brazda ce se prva smanjiti, ako je toliko raspustit topling, a ne zadnja, nesto tu ne stima
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,717
A ljudi moji znanstvene fantastike, hidraulični topling nevalja, osnove fizike.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,446
Lagan je to plug i tesko ulazi u zemlju, ja bi mu stavio 100 kila utega iznad druge brazde
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,697
@Risnik, prestani stalno pisati uzastopne poruke i citirati prethodne.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,697
Nisam stručan ali na slici mi izgleda da raonik zadnje brazde ne stoji baš dobro, nije kao na prvoj brazdi. Plug mora biti paralelan sa zemljom, (greda pluga), ako tada nejde u zemlju onda ili raonici nisu dobri ili je plug nekako pomotan.
Nek zamijeni raonike za početak
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Probao. Samo dobijem duži toplinger, pa ga mogu još izvući, dobijem dublju zadnju brazdu, ali se plug vuče po zemlji ( kad ga dignem )
gledaj to kao odvojeni problem , riješi jedan po jedan
 
Na vrh