• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Štore

  • Temu pokrenuo vasso123
  • Datum prvog posta

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,380
Taj reduktor za "kaišnik" se može itekako iskoristiti.
Idealan za frezu ili malčer. Daleko kvalitetniji od onih koji se kupe. Jedino što je omjer 1:2,5 a neki i 1:3 pa treba korekcije. Ovi što imaju prenos 1:3 su idealni za pogon većih pumpi na cjepačima. Od jednog reduktora sam radio malčer.
 

MaliMravac

Aktivni član
Tu od
3 Lis 2023
Poruka
140
Da li ste kod promjene grijača na usisnoj grani raskapali i čistili onaj lončić u kojem stoji gorivo za dotični?
Kakvi su novi "Iskrini" grijači ?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,058
Mislim da nema potrebe za tim ako na lajtung koji vodi gorivo prema grijaču curi nafta.
Iskra je ok grijač.
 

niko445

Novi član
Tu od
22 Lis 2023
Poruka
1
Bok, oprostite na upadanju, zna li netko jesu li osovina i puž volana na univerzalu / štoreu odvojeni i jel moguče skinut osovinu od mehaničke glave i stavit na orbitol za puni servo?
Hvala
 

Painkiller

Novi član
Tu od
14 Ožu 2019
Poruka
2
Pozdrav. Ima li neko sliku osovine donjeg snopa zupčanika u menjaču za štore 404? Zanima me da li ide zeger osigurač između kućišta i prvog zupčanika gledano od motora. Hvala
 

Kruno2601

Novi član
Tu od
30 Ožu 2022
Poruka
17
Pozdrav,skoro mi se zapalio štore 404,palio normalno sve do danas,znači probam danas palit dva tri puta čujem samo škljoca iz anlasera,ugasim kontakt i odjednom se počelo jako dimiti iz anlasera baš jako,skočim van i dok sam otisao po ključ da skinem plus klemu već je počelo iz akumulatora kiselinu bacati i rastalilo je kabel od plus kleme koji ide od akumulatora do automata, te je počela goriti plastika koju sam stavio preko anlasera jer kapa nafta iz bosch pumpe, sreća zadnji čas nekako od straha uspijem skinuti plus klemu koja je isto počela skoro goriti,i evo ti skoro pizdarije,jel mi može neko objasniti što se desilo, i što dalje sad jel i akumulator odjebal,nemam pojma,usral sam se??
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,814
Pozdrav, @Kruno2601 događa se. Prošlo je i sad se prvo malo smiri od stresa.
Najlakše je kako ti je @MaliMravac napisao riješiti se muke, ali pitanje je da li ti to sad odjednom možeš tako...

Trebaš otkriti uzrok zašto se to dogodilo. Moguće je da je došlo do katkog spoja u automatu od anlasera, pa bi ostatak anlasera preživio. Za akumulator se budeš morao sam uvjeriti, na način da se sad odmori i on par sati. Onda ga stavi na punjač akumulatora i puni 3-4 sata. Možda bude i on preživio. Ako je kabel stradao zamijeni ga obavezno.
U strahu su uvijek velike oči, možda se može i jeftinije sad proči. Pitaj me u hodu ako bude trebalo, tu sam.
 

MaliMravac

Aktivni član
Tu od
3 Lis 2023
Poruka
140
Nemoj zaboraviti oprati kiselinu s traktora.
Obavezno pazi na taj akumulator tokom punjenja. Ko zna u kakvom je stanju ... :unsure:
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,814
Ne pretjeruj, što može akumulatoru biti na punjaču nakon drakonskog pražnjenja.

Dečki ajmo ne zbunjivati kolegu dosta je stresa preživio, poštedimo ga.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,349
A kakvo je to zbunjivanje? Da je imao sklopku ne bi trebao trčati po ključeve i drž nedaj otkačiti akumulator , uostalom baš me briga. Ja na svojim traktorima sam ugradio i prijateljima sklopke da si mogu pomoći u nekim situacijama, baš me zanima zašto onda i na nove traktore koji koštaju puno desetaka tisuća eura isto ugrađuju takve sklopke.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,814
Plus sve to ja bi dodao sklopku za isključenje cijelog sustava i miran si.
Nisi miran niti malo. U takvom događaju nisi siguran da ta sklopka bude rastavila strujni krug ili se i ona bude zavarila i ona ne bude otklonila uzrok, raspad izolacije unutar anlasera, tako da....
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,349
Ajde ne pretjerujmo i ne idemo iz krajnosti u krajnost, bolja pomoć mu bude sigurno nego ništa. Isto je i mojem susjedu bila blesava sklopka na štore 404 dok nije traktor se upalio i nekontrolirano počeo ići po dvorištu, a zbog čega ? Zbog 20 eura sklopke?
 

Najnoviji postovi

Na vrh