• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Štore

  • Temu pokrenuo vasso123
  • Datum prvog posta

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,772
Ne ti si, ja na takve nebuloze ne bi ni pomislio. Vrati se na početak balade i vidi da sam te pokušao "zaštititi" a ti si bio baja koji je kupio sve novo i sad opet traktor ne pali.
Ne vrijeđam te, nego si se sad prizemljio i opekao, potrošio novac i što sad. Ja znam, nisi mi ni prvi ni jedini, e moj mladiću...

Pozdrav, @Kruno2601 događa se. Prošlo je i sad se prvo malo smiri od stresa.
Najlakše je kako ti je @MaliMravac napisao riješiti se muke, ali pitanje je da li ti to sad odjednom možeš tako...

Trebaš otkriti uzrok zašto se to dogodilo. Moguće je da je došlo do katkog spoja u automatu od anlasera, pa bi ostatak anlasera preživio. Za akumulator se budeš morao sam uvjeriti, na način da se sad odmori i on par sati. Onda ga stavi na punjač akumulatora i puni 3-4 sata. Možda bude i on preživio. Ako je kabel stradao zamijeni ga obavezno.
U strahu su uvijek velike oči, možda se može i jeftinije sad proči. Pitaj me u hodu ako bude trebalo, tu sam.
Evo dečko čitaj ponovo početak tvonje balade, moj odgovor i komentar.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
To je rešeno još davnih dana samo kolega to nije nažalost u javnost dal.
Doduše, ZJ se okrunil mojim znojem.....
Ja sam u početku pital kaj si delal na traktoru dan prije nego su počeli problemi, a on veli ništ :ROFLMAO:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,707
Nisam se okrunil tvojim znojem...pa i meni su bile gaće mokre ;)
Samo sam čovjeku pomogel kad je poslal sliku, pa sam se prisetil prijašnjih dogodovština.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
I ....kaj je to nist? ?
Ništ..... znaš da sve probleme savjetujemo na pp ;)
Nažalost.

Nisam se okrunil tvojim znojem...pa i meni su bile gaće mokre ;)
Samo sam čovjeku pomogel kad je poslal sliku, pa sam se prisetil prijašnjih dogodovština.
Ja sam onda bil bedak kaj sam to pred tobom delal, ali svaka škola se plača pa sam ju ja i taj put platil.
Možda je tebe oblijal hladni znoj, ali ti si dal petama vjetra, a ja sam se znojil daljne dve vure ;)

Nadam se da snimak još uvijek imaš, a ako se ne varam obečal si mi da ga buš meni prosljedil, ali nikak. Tak da prvom prilikom kad buš pri meni donesi ga
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,707
Ma nije bilo dve vure...no znam da je izgledalo ko vječnost.
Bila je cigareta ili dvije, jer se riješilo nakon toga.
Pa nitko ne spori da si vrhunski mešter.
Znanje skrivaju oni koji ga imaju malo i onda misle da su Bogom dani.
Ti si ga ovdje na Forumu, a i u životu, podijelil za "cijelu knjižnicu", pa nisi zato siromašniji. Dapače 🤝
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Ma nije bilo dve vure...no znam da je izgledalo ko vječnost.
Bila je cigareta ili dvije, jer se riješilo nakon toga.
Nije bilo cigareta jer sam bil tak dobar u to vreme da ni pusil nisam kad sam goste imal.

Ali bilo je preko vuru, a možda i dve dodatnog posla za kojeg sam si sam kriv. Sječam se da si ti moral nekam skoknuti.

Ja sam mislil da se problemi rjesavaju na forumu a da se ovak caska na PP.

DAKLE, RJESENJE NA SUNCE!
Kad buš imal takav problem javiš se na pp..... kao i obično ;)
 

ROADRUNNER

Iskusan lik
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
985
Hvala, plus.
Sve mi se cini da se kvar sam popravio kak se i sam pojavio
Vjerojatno je nekoga sram pa sute.
Znas kak je to kad se od buhe napravi slon.
Ti i janznamo da bi mi to u 10 minuta rijesili na licu mjesta ;)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Mudrijas
Sad sam mudrijaš, hvala (y) :ppozdrav:

@ROADRUNNER imaš i moju podršku, budi uporan, ja si mislim "malo odmoriti"
Ah vi električari, kaj bumo sa vama?
Bez vas mi mehaničari ne možemo, a isto tak ni vi bez nas.
Šalim se malo, najte mi zameriti :ROFLMAO:

Trebaš otkriti uzrok zašto se to dogodilo.
Uglavnom, u prvom postu pomoči si bil u pravu. Trebalo je otkriti zašto se to dogodilo i od tud krenuti.
Samo je kolega zaboravil kaj je doručkoval, a kamoli kaj je jučer delal.
Kvar je bil mehanički i nije sa strujom imal veze. Mislim, sad on ima novu bateriju, nove kablove, novi elektropokretač.... još da boš pumpu zabrtvi da ne curi po njemu....
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Vjerojatno je nekoga sram pa sute.
Mene nije bilo sram priznati još ni prije deset let, a gde tek danas.
Ali sad iz inata neču priznati kakvu glupost sam onda napravil, a povjest se ponavlja
Nadam se da ZJ nebu postavil video prvoga pokušaja paljenja
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,707
Pa nisam trač-baba; o tebi kao mehaničaru nikad nisam, niti ne budem rekel lošu riječ. Mogu reći samo pohvale i preporuke.
Svi smo ponekad teški, ponekad zaj...ni, ponekad najbolji na svijetu..., pa nisi ni ti iznimka. Bez obzira na to, za mene si Čovjek, bil i buš...
Tko radi, taj i koji put pogriješi; sačuvaj te (me) Bože bezgrešnih... a za taj put sam posredno i sam kriv, jer nisam pripremil traktor za radove koji su uslijedili :(

Glede prvog paljenja: pa zapalil je kak nigdar prije (dok ga je trebalo odzračivati na pumpi), pa ne vidim čega bi se trebalo sramiti. Filmiće ne postavljam...drage uspomene nemam običaj pokazivati javnosti.
 

ROADRUNNER

Iskusan lik
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
985
@MUHA:
Nije ovo gore napisano da se netko uvrijedi ili pomisli nekaj krivoga. Mi smo si navek bili dobri.
Napisano je da te natjera da priznas kaj si zaribal.
Ak se na forumu predstavi problem i trazi se rjesenje, onda je red i da se napise kako se problem rijesio.
Tome sluzi forum.
Puno ljudi prigovara kad se ne napise kak se problem rijesio i mislim da su u pravu.
Ako je problem prezentiran samo preko PP, onda tamo ostaje i rjesenje.
Bilo bi lijepo da forum ima smisao i da pomazemo jedni drugima rijesiti probleme.
Moderator...tj. Supermoderator....ili brisi temu ili pisi kaj si zaribal :):):):)
 

Najnoviji postovi

Na vrh