• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sve o grahu

  • Temu pokrenuo Miodrag40
  • Datum prvog posta

Sremac1

Aktivni član
Tu od
13 Stu 2017
Poruka
293
Nejednako zrijanje,lošija oplodnja,malo mahuna po biljci,neke i nemaju mahune nego su sada dobile cvijetove.....uglavnom ni približno ranijim godinama.
Upravo tako i kod mene. Šareni mi je rodniji i jednoličniji od zelenog. Ali svejedno biti će nešto , a vidjeti će mo koliko na kraju.
 

brle

Aktivni član
Tu od
9 Sij 2013
Poruka
637
Šareni je stabilniji proizvoditi i uvijek da veći rod.
Zeleni je zato puno traženiji i ima jaču cijenu.
Uglavnom nije loše proizvoditi obadva, a mušterije se nađu i za jedan i drugi.
Bit će nešto ove godine ali daleko od prijašnjih godina.....klima se poremetila.
 

iivansi2

Novi član
Tu od
15 Lip 2022
Poruka
8
Berba vjerovatno sutra počinje ili početkom tjedna.
 

Prilozi

  • Bez naslova.jpg
    Bez naslova.jpg
    156.1 KB · Pregleda: 50

Sremac1

Aktivni član
Tu od
13 Stu 2017
Poruka
293
Jel to zeleni grah ? Kada je posađen ?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

iivansi2

Novi član
Tu od
15 Lip 2022
Poruka
8
zeleni je, krajem 4 mjeseca, sazrio pripoprijeko valda zbog bolesti/suše. ispočetka bilo kiše previše a onda nije pala više kiša mjesec ipo dana.
 

Marin95

Novi član
Tu od
14 Lip 2022
Poruka
1
Pozdrav,
Vrsi li netko na području Osjecko-baranjske županije uslužno branje graha kombajnom?
Hvala unaprijed!
Lp
 

iivansi2

Novi član
Tu od
15 Lip 2022
Poruka
8
Jel bar zrno čemu...ima li krupnoće
prvi najlon smo skinuli, nisam zadovoljan kvalitetom zrna, onako vidi se da je obolio pa ne izgleda skroz kao zeleni valda od te nekroze korijena i plamenjace svakakvog zrna ima. 100 kg smo skinuli i sad ako dalje bude ovakav urod očekujem cca 400-450 kg po jutru što je ne baš dobro možda ga cijena spasi ako ostane 40 kn i ljudi voljni kupovat po toj cijeni...
 

brle

Aktivni član
Tu od
9 Sij 2013
Poruka
637
Bez kvalitete zrna cijene nema....nažalost i ove godine grah nejednak,sitan,bolestan.....
 

iivansi2

Novi član
Tu od
15 Lip 2022
Poruka
8
Evo izgled zrna krenula je prodaja. Još uvijek skidamo grah ostalo pola jutra fala bogu 2 paklena tjedna su iza mene :D, sve ručno radimo i po starovinski haha...

Grah <= ak je tko zainteresiran :)
 

Prilozi

  • 295421194_590209975902127_6095437102334358292_n.jpg
    295421194_590209975902127_6095437102334358292_n.jpg
    130.7 KB · Pregleda: 35

Sremac1

Aktivni član
Tu od
13 Stu 2017
Poruka
293
Evo izgled zrna krenula je prodaja. Još uvijek skidamo grah ostalo pola jutra fala bogu 2 paklena tjedna su iza mene :D, sve ručno radimo i po starovinski haha...

Grah <= ak je tko zainteresiran :)
Dobro izgleda. Koliki je rod ?
 

Sremac1

Aktivni član
Tu od
13 Stu 2017
Poruka
293
Žetva gotova ? Kakvi su dojmovi ? Dosta ljudi čujem odustaja na godinu sa grahom. 😩
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,548
nije još gotovo, prvi je bio dobar, uhvatio više od 50% mladog, drugi je išao samo za suhog (jer je sazorio skupa s prvim, bez obzira kaj je 15 dana kasnije sijan), treći je bio sitan, četvrtog nije bilo, i sad peta tura lijepo ocvala, zametnula mahunice usprkos suši i nenavodnjavanju, tako da sam za jedno 15-ak dana opet operativan.... ;)
jednostavno nemam vremena odustat...🤭
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,075
Žetva gotova ? Kakvi su dojmovi ? Dosta ljudi čujem odustaja na godinu sa grahom. 😩
Ma sramota me da pričam ikome a kamoli ovdje da napišem
:hahah:
 

Najnoviji postovi

Na vrh