• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Svjetla kontrolne ploče

lambo

Član
Tu od
14 Velj 2013
Poruka
70
Zašto kad ujutro idem upalit traktor dam kontakt i stisnem grijač no u međuvremenu mi se upali lampica MEM a zatim i STOP i počinje pištiti
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Zašto kad ujutro idem upalit traktor dam kontakt i stisnem grijač no u međuvremenu mi se upali lampica MEM a zatim i STOP i počinje pištiti

koji je to traktor?? a kaj dok pustiš grijač onda se ta lampice ugase i prestane ili još neko vrijeme svjetli i pišti??valjda negdje prebijaju žice ili je neko prčal po tome pa prespojil a ak traktor ima kompjuter onda nebi znal kaj je...a prije je isto tak bilo ili je sad u zadnje vrijeme počele paliti se te lampice??
 

lambo

Član
Tu od
14 Velj 2013
Poruka
70
to je R.2 86 2008 godina nez niko nije ništa prčkal stalno pišti a i svjetli lampica MEM a gad ga ugasim i 3. put upalim onda ide sve ok
 

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
523
Lambo, koju brojčanu oznaku greške ti pokazuje na kontrolnoj ploči M10 ili M11? Ja sam "ponosni" vlasnik Hurlimana XA86 2007 godište koji je brat blizanac tvome R2 . Još dok je bio pod garancijom, za prvog pravog hladnog vremena "poludio" je i počeo je pištati alarm. Oči su mi skočile ! Što je sad ovo? Jučer je bio u redu a danas katastrofa. Nazvao sam Trgo-geu i pitao što je to? Prvo su me pitali koji broj greške pokazuje na displeju. M10 dobro . Sad si legnite ispod traktora s lijeve strane i gledajte 2 indikatora na getribi kraj rezervoara.Jedan je ravan ,a drugi je zašarafljen u koso. To je taj! Tog treba malo odšarafiti za oko pola kruga. To sam uradio i probao upaliti makinu i nema greške, nema alarma. Taj indikator broji okretaje nekakve osovine i izgleda da su "fulali"navoj na indikatoru jer mu pojede vrh i onda krivo daje podatke kompu. Drugu jesen u branju kukuruza ponovno poludio, poludio i ja jer više trik sa odvrtanjem nije palio. Novi indikator cca 1200 kn??? Normalno garancija istekla, a kako bi drukčije i moglo biti.Uz malo vike i prijetnji "reklamom na poljo-forumima i novinama, došli dečki za tjedan dana, i besplatno promjenili indikator. Taj je izdržao cijelih 38 radnih sati! KATASTROFA! Ponovno zovi,moli, prijeti ,skači, i promijenili opet. Mehaničar iz Trgo-gee mi je rekao da im je rekorder bio XA 86 koji nije izdržao s tim kvarom od Nedelišća do Dravskog mosta -par kilometara vožnje. Taj je još gore na traktoru, i njega sam lani morao malo odvrnuti jer je ludio alarm, ali za sad ide. To im je kronična bolest.
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
Ne budem ništa ovo komentiral jer budu mislili da reklamiram ove moje... vidi tu: http://www.poljoprivredni-forum.com/showthread.php?t=18065&page=4

Nemam ništa protiv talijanskih traktora,no dok sam delal servise po terenu nagledal sam se svakakvih gluposti koje su talijani za*ebali po traktorima,samo da uštede koji euro.

Primjer su indikatori pritiska ulja u volanu.... tko ima manji New Holland sigurno mu je taj indikator odspojen jer je to već žmigalo kod nas u trgovini. Ili je izdržalo 4 sati rada...
S tim da je novi indikator 450 kn!
Problem je v tome da v tvornici ugrađuju dijelove jednog dobavljača,koji npr košta 10 eur. Čim se pojavi netko s takvim dijelom a da košta npr 7 eur,oni ugrađuju od toga. Prvi dio je izdržal 4000 sati,drugi turski ili kineski izdrži garanciju,a ponekad niti to.

Ah... tko ima love za novi traktor ima i za dijelove.... od čega bi mi serviseri živeli.... hi-hi!

Pozdrav Vargas,predstavi se u Novim članovima.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ja na SAME Exploreru Classic nema tih problema. ili mi se čini ili neznam, ali mislim da on nema nikakvog kompa, a 2006. god je. Kak to da onda ostatak grupacije ima te indikatore. Pa za kaj prvenstveno služe ti kompjuteri i idnikatori na XA i R2?? Mislim da su to klasični mjenjači i nemaju ehr-a??
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
Ja na SAME Exploreru Classic nema tih problema. ili mi se čini ili neznam, ali mislim da on nema nikakvog kompa, a 2006. god je. Kak to da onda ostatak grupacije ima te indikatore. Pa za kaj prvenstveno služe ti kompjuteri i idnikatori na XA i R2?? Mislim da su to klasični mjenjači i nemaju ehr-a??

Senzor brzine (sat je digitalan za km/), senzor okretaja kardana (isto ide na lcd)....
motor ima kompjuter na xa - i dobija signal s senzora brzine vozila.... i još od nekoliko senzora (vidi sliku)

A čim nešto fali odmah cvili.
Evo šeme instalacije od SDF....

 
N

Nevjernik

Guest
Eto i sad im ti iskeširaj pare a onaj tamo se žali na imt.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Eto i sad im ti iskeširaj pare a onaj tamo se žali na imt.

E da, ma IMT Bog i batina, samo toči i vozi, od alata imaj sa sobom 13,17 i 19 ključ, rolcange i 2 kg čekič, kliješta i komad žice. Nema da nejde!!:icon_super::icon_super::icon_super:

Nemam ja ništa protiv elektronike, ali mora biti savršeno napravljena, a evo kako vidimo iz primjera, malo malo pa se netko žali da senzori kojekakvi nevaljaju. Sam Bog pa naš SAME nema ništa od elektronike, nikakvih senzora ni digitalnih pokazivača!!!:icon_eyes:
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
čudno kaj nemaju elektroniku ti noviji..moj steyr je imal el.hidrauliku i uključivanje prednje vuče pa je bio 86. godište..
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,002
Zašto kad ujutro idem upalit traktor dam kontakt i stisnem grijač no u međuvremenu mi se upali lampica MEM a zatim i STOP i počinje pištiti

neznam koliko imaš sati a mom ocu se to na istom trakotru dogodilo već 2 puta, prvi puta još pod garancijom, neznam koliko ima toćno sati samo znam da je ove jeseni radio prvi komoletni servis, t.j. sve ulje iz mjenjača, hiddraulike, filteri i da ga je to koštalo oko 6000 kn ima i Hurmana XA 76 ali sa njim još nije bilo nikakvih problema dok je na Lambu 2 puta krepao taj senzor, a stvar je u tome da kada se upali i radi tako sa strganim senzorom traktor ne ide više od nekakvih 1400 - 1500 obrtaja, senzori su sranje, meni je na Alfi 166 2,4 jtd u vožnji ugasio motor i ja na ključ i pod gasom upalim i jedva se dovućem kući, cca 200 m ugasi se u dvorištu i neće upaliti ni pod razno vrti ali nema dima i neće ostavom da se ohladi i upali bez problema, uzemem mobitel nazovem prijatelju što radi u auo djelovima i odmah naručim senzor radilice - 210 kn, stavim ga i nema problema više od tada
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
čudno kaj nemaju elektroniku ti noviji..moj steyr je imal el.hidrauliku i uključivanje prednje vuče pa je bio 86. godište..

Ma imam ja elektronsko paljenje prednje vuče i špere, ali to su klasični elektrventili, nema nikakvih senzora.
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Ma imam ja elektronsko paljenje prednje vuče i špere, ali to su klasični elektrventili, nema nikakvih senzora.

ali hidraulika je imala..iza na desnoj ruci hidraulike je imao nekaj kak krug samo je išao od nutra prema van ..znaci bio je senzor iza koji je prekidao podizanje hidraulike i z kojim si mogel štelati visinu max podizanja...budem pogledal malo slike po kompu pa ak najdem budem stavil onda...
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Jeee!!!, Li mi tu ne pričamo o Steyr-u, to je neka druga tema kolega!! Nije to za uspoređivati!

je pa znam da je neka druga tema..to sam kažem radi usporedbe kolko je godina steyr ispred lamba a i još dosta njih...
 

lambo

Član
Tu od
14 Velj 2013
Poruka
70
Imt

IMT je traktor super srbin ga radi ali nem ga do UNIVERZALA romun cigo ga složio tako da ide ko veliki
 

Django

Član
Tu od
7 Stu 2011
Poruka
97
Nemora uvjek senzor biti u kvaru, nekad su kontakti korodirani. Savjet za ponosne valsnike SDF traktora sa elektronikom: napunite sve konektore vazelinom, normalno ne grafitnim.
 

Najnoviji postovi

Na vrh