• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Svjetla kontrolne ploče

Å¡ole

Član
Tu od
18 Velj 2011
Poruka
78
Zašto kad ujutro idem upalit traktor dam kontakt i stisnem grijač no u međuvremenu mi se upali lampica MEM a zatim i STOP i počinje pištiti

Uf vidim da nemam jedini te probleme... Ja sam ga probao upaliti par puta bez grijača i onda nije bilo problema, ali mi se to dešava svako malo... mijenjao sam taj senzor prije dvije godine i izgleda da ću morati opet... dal postoji neko rješenje a da se nemora svaki put mijenjati taj senzor ?
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,003
ovaj drugi šta je ugrađivan je nekakv drugačiji model. t.j. drugi proizvođač i krači je sigurno 5 mm od onoga bivšeg, radili su ovi iz Nedelišća servis, mislim da se zovu Trgo gea, upamtio sam po natpisu na vratima od auta, "ulica maršala tita", kažem ja seriseru, mi kao da živimo u 2 države a on pita kako, pa zbog imena ulice, to kod nas NEMA, pita on zašto, pa zato što su ljudi ginuli zbog toga a vi rata niste osjetili pa je zbog toga tako kod vas,, a on gleda u čudu
 

lambo

Član
Tu od
14 Velj 2013
Poruka
70
uzeo ja van indikator

Eto neki dan sam uzeo van sa getribe indikiator pa taj indikator je dugačk oko 5 cm to je jednja šipka iz koje ide van žica nekužim na kojem principu radi
 

SAME1309

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
175
Evo pratim vašu raspravu, i mislim si, ajde da se i ja javim sa svojim "problemima". Radi se o Dorado 86, sad u vrijeme večih minusa i češćih potreba paljenja traktora zbog čišćenja dvorišta za(j) frkavava me lampica grijača- do lani je sve bilo ok. Nakon paljenja traktora koji je prije toga bio grijan (grijačem), nisam stiskao gumb ponovo da ga isključi već se lampica nakon određenog vremena sama isključivala. To sam tako ostavljao prvenstveno zbog toga što motor tada ljepše radi za razliku ako se odmah pritisne nakon paljenja gumb za isključenje. Grijač i sada radi normalno, međutim ukoliko ga ja želim isključiti on neda, lampica i dalje treperi (žmiga). Brzinomjer kod malih brzina "leti" od 0-50" km/h, kod večih brzina iznad cca20 km/h radi normalno, i to za sada ne predstavlja nikakav problem. (zanima me vaše mišljenje da li se ovdje radi o tom senzoru kojeg spominjete par postova unaprijed). Brzinomjer ne očitava brzinu na ECO (750) okretaja kardana, pa da li netko zna u čemu bi mogao biti problem; kontakti ili taj soleo(nešto)??
pozz
 

Django

Član
Tu od
7 Stu 2011
Poruka
97
Evo pratim vašu raspravu, i mislim si, ajde da se i ja javim sa svojim "problemima". Radi se o Dorado 86, sad u vrijeme večih minusa i češćih potreba paljenja traktora zbog čišćenja dvorišta za(j) frkavava me lampica grijača- do lani je sve bilo ok. Nakon paljenja traktora koji je prije toga bio grijan (grijačem), nisam stiskao gumb ponovo da ga isključi već se lampica nakon određenog vremena sama isključivala. To sam tako ostavljao prvenstveno zbog toga što motor tada ljepše radi za razliku ako se odmah pritisne nakon paljenja gumb za isključenje. Grijač i sada radi normalno, međutim ukoliko ga ja želim isključiti on neda, lampica i dalje treperi (žmiga). Brzinomjer kod malih brzina "leti" od 0-50" km/h, kod večih brzina iznad cca20 km/h radi normalno, i to za sada ne predstavlja nikakav problem. (zanima me vaše mišljenje da li se ovdje radi o tom senzoru kojeg spominjete par postova unaprijed). Brzinomjer ne očitava brzinu na ECO (750) okretaja kardana, pa da li netko zna u čemu bi mogao biti problem; kontakti ili taj soleo(nešto)??
pozz

Ovo za kardan ti je senzor imaš, kod kardana 3 senzora za 540, eco i 1000, i meni je bilo isto senzor zajenjen i ok.

Ja kad palim sa grijačem pritisnem gumb i lampica svijetli i a kad prekine palim traktor, kad je hladnje onda dalje trperi i pritisnem gum te se gasi , a kad je toplo onda ne trperi.

Ovo s brzinomjerom sentor je mislim negdje na osovini. Dali brojač okretaja motora dobro pokazuje?
 

SAME1309

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
175
Ovo za kardan ti je senzor imaš, kod kardana 3 senzora za 540, eco i 1000, i meni je bilo isto senzor zajenjen i ok.

Ja kad palim sa grijačem pritisnem gumb i lampica svijetli i a kad prekine palim traktor, kad je hladnje onda dalje trperi i pritisnem gum te se gasi , a kad je toplo onda ne trperi.

Ovo s brzinomjerom sentor je mislim negdje na osovini. Dali brojač okretaja motora dobro pokazuje?

Brojač okretaja za sada ok
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,003
- evo i po treči puta ode taj famozni senzor brzine na R2 86 ima li tko kakvih ideja i savjeta da se to rješi na malo dulje vrijeme
 

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
523
Prodaj traktor. S tim senzorima su nas "zarobili" i znaju da im budemo stalni kupci, s vremena na vrijeme , kakve je tko sreće. Na mojem Hurliju je za sad zatišje, budem vidio kad zahladi na čemu sam.
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,003
hahahhaha, ma ništa od prodaje, montirati ću ga na neko drugo mjesto pa da vidim, hahaha
 

SAME1309

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
175
Necu se hvalit obicno neki vrag doleti onda, ali meni DORADO 86 na 12xx ne pokazuje "još" na neki problem, makar brzina leti u leru pod ručnom na nekih 45-50 KM/h, al sad ide u 2200,2300 rpm-a, sad koliko to ima veze s tim senzorom, ustvari koliko taj senzor i iznosi životinja (kuna) da usput pitam
 

VIRTUS

Član
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
154
- evo i po treči puta ode taj famozni senzor brzine na R2 86 ima li tko kakvih ideja i savjeta da se to rješi na malo dulje vrijeme

Poštovani, u ponudi su novi modeli senzora brzine kretanja traktora. Na Vaš traktor se mogu ugradit i novi modeli, ali uz premosnicu koja pretvara signal iz novog modala prepoznatljiv za stari model traktora.
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,003
Poštovani, u ponudi su novi modeli senzora brzine kretanja traktora. Na Vaš traktor se mogu ugradit i novi modeli, ali uz premosnicu koja pretvara signal iz novog modala prepoznatljiv za stari model traktora.

uplačen je novi u Čazmi, mislim da se trgovina zove Diving ili nešto slično sad čemo vidjeti koliko će taj trajati
 

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
523
Gospodine Virtus na traktor možemo ugraditi i propelere od helikoptera da nas vade kad ugreznemo, ali koliko to zadovoljstvo košta? Zašto SDF ne prizna da su zajebali s tim senzorima na tom i tom modelu od serijskog broja tog i tog i zamijene badava kao što bi bilo i normalno. Ovako kupi senzor, plati servisera da ti ponovno podesi kompjutor, plati serviseru putne troškove i dalje moli Boga da novi senzor izdrži što duže. Redovne servise i potrošni materijal je ok platiti, ako nešto slučajno potrgaš u radu u redu sam si to sjebao, ali sranje od šarafa dužine par centimetara sa tri žice koje niti diraš niti imaš kakve veze s tim e to nije u redu i ne može biti.
 

VIRTUS

Član
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
154
Gospodine Virtus na traktor možemo ugraditi i propelere od helikoptera da nas vade kad ugreznemo, ali koliko to zadovoljstvo košta? Zašto SDF ne prizna da su zajebali s tim senzorima na tom i tom modelu od serijskog broja tog i tog i zamijene badava kao što bi bilo i normalno. Ovako kupi senzor, plati servisera da ti ponovno podesi kompjutor, plati serviseru putne troškove i dalje moli Boga da novi senzor izdrži što duže. Redovne servise i potrošni materijal je ok platiti, ako nešto slučajno potrgaš u radu u redu sam si to sjebao, ali sranje od šarafa dužine par centimetara sa tri žice koje niti diraš niti imaš kakve veze s tim e to nije u redu i ne može biti.

Poštovani, opravdano se ljutite, ali SDF usavršava i dalje svoje proizvode tako i spomenute senzore brzine kretanja traktora. Pri prelasku na novi model nije potrebno podešavati kompjuter već se ugrađuje senzor sa premosnicom za starije modele traktora koja omogućava da stari softver na traktoru prepozna novi senzor. Moguće je prebaciti na novi model samo senzore sa "tri" žice u spoju.
 

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
523
Treba poništiti signal prema kompjuteru da senzor ne radi i da isključi alarm koji, ako ste ga kad imali u prilici slušati u vožnji par kilometara, iz polja do kuće , čovjeku ispire mozak svojim pištanjem. U redu je da SDF usavršava svoje proizvode, ali nije u redu da mi to plačamo. Ako sam kupio novi traktor, očekujem da on i radi, a ne da nas zajebavaju neispravni senzori.
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
Svi proizvođači imaju problema s određenim komponentama i dobije se servisno uputstvo koje stvari se mijenjaju u garanciji. No problem je kod samog zastupnika... koliko je njemu u interesu taj dio promjeniti 2 mjeseca prije isteka garancije... ili mu je bolje to promijeniti tri mjeseca nakon isteka garancije i naplatiti vlasniku.
U prvom slučaju dobije plaćeno od proizvođača... u drugom dobije više od kupca. A najviše mu se isplati potegnuti od proizvođača dijelove koji odlaze, naplatiti ih tvornici i čekati da počnu krepavati van garancije te ih još dodatno naplatiti kupcu traktora.
Svaki zastupnik ima evidenciju traktora... i što se radilo na njima.

I na kraju... na mojem IMT-u još nikad nije krepal nijedan senzor na mjenjaču!

...jer ih nema, pa nema ni kaj krepati :)
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Ako se prijavi kvar na traktoru u garantnome roku,znači ako ja prijavim kvar na traktoru a garancija mi istječe za 2 dana,oni su dužni popraviti taj kvar a da im ja ništa neplačam jer se to desilo dok je još traktor pod garancim. A to šta oni dođu popravit traktor a njemu istekla garancija to nije tvoj problem jer si ti prijavio kvar dok si još imao garanciju.
 

VIRTUS

Član
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
154
Treba poništiti signal prema kompjuteru da senzor ne radi i da isključi alarm koji, ako ste ga kad imali u prilici slušati u vožnji par kilometara, iz polja do kuće , čovjeku ispire mozak svojim pištanjem. U redu je da SDF usavršava svoje proizvode, ali nije u redu da mi to plačamo. Ako sam kupio novi traktor, očekujem da on i radi, a ne da nas zajebavaju neispravni senzori.

Poštovani, obratite se svom ovlaštenom servisu i provjerite mogućnost nabavke novog tipa senzora sa premosnicom. Vi kako korisnik traktora morate biti zadovoljni.
 

Najnoviji postovi

Na vrh