• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ulja za mješavinu , dvotaktna ulja

Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Kad se pogodi promotivni tjedan haha Svi su oni premazani.

Zašto je u Vukovarsko-Srijemskoj burek s mesom 0.57€, a pizza burek 1.72€?

Zna se, par dana nije bilo struje 🤣🤣
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,593

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Jel piše negdje da je za zrakom hlađene motore?
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,585
Da li je netko koristio ovo ulje za mješavinu, piše da je sintetika...ovi iz husqvarne su se malo zaigrali sa cijenama

Uzmi si ramdino ulje. To ti isto ko xp... Rade francuzi,toce i ovima i onima... Nebrigaj
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,593
@ZJ nigdje ne piše to

ErpID45719989
Shell Advance Ultra 2 premium potpuno sintetičko motorno ulje za motocikle dizajnirano je za moderne 2T motore, skutere, ATV-e i četverocikle, što vam omogućuje da razvijete punu snagu i bolje ubrzanje i najbolja zaštita motora čak i u najzahtjevnijim uvjetima korištenja. API TC, JASO FD, ISO L-EGD

@swizach ne sumnjam, ali ipak bih radije neki brend, možda sam glup, ali pile su mi u garanciji pa da nemam problema zbog ulja ako se štogod desi

@popopboat za motorne pile?
 

ROADRUNNER

Iskusan lik
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
974
Moje skromno mišljenje je iz iskustva neš sitno ispod 40 godina korištenja dvotaktnih motora...

Uvijek sam koristio najjeftinije dvotaktno ulje koje sam u tom trenu našao u dućanu. Od dvotaktola do stihla, singola i ko zna čega još.
Jedna flaskerica mi se rasipala na stihlovo ulje ali to je bilo smeće od FS36 koje je se tvornički rasipavalo po defaultnu. Otišli lageri na radilici. To mi je bila prva flakserica i koristio sam ju po receptu proizvođača sa stihl uljem.
Kad sam ju donio u servis, jedva sam ostvario garanciju jer su mi tvrdili da nisam koristio stihl ulje.
Složili su ju, bilo je to pred kraj garancije. Radila je još tjedan dana dok je garancija prošla i opet se rasipala.
I ovaj put su mi htjeli naplatiti popravak ali sam se vadio na njihov aljkavi posao. kad su ju složili opet, nisam ju više palio nego je otišla na njuškalo.

Nakon toga sam u svemu koristio najjeftinija ulja...i u pili i u flaksericama i nikad nije bilo problema.
Zanemario sam upute proizvođača flaskerica da se koristi 4% mješavina ili 2 % ili 3% kako gdje i radio po receptu proizvođača ulja. Ako piše na ulju da ide 2%, tako sam radio i mašine nikad nisu stale.
Dakle, mislim da je 20 eura za litru dvotaktnog ulja deranje i preseravanje i da INA proizvodi kvalitetna ulja.
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,593
Ja imam passata b3, 1,9 td sa 55 kW i u njega sipam INA super 3 ulje, moj prijatelj ima golfa sa 1,9tdi motorom 96kW, može li i on sipati super 3 ulje?
 

4340

Dobro znana faca
Tu od
2 Ožu 2018
Poruka
374
Ja imam passata b3, 1,9 td sa 55 kW i u njega sipam INA super 3 ulje, moj prijatelj ima golfa sa 1,9tdi motorom 96kW, može li i on sipati super 3 ulje?
Vjerovatno Kaj se tiče podmazivanja samog motora bez problema i normalno da ga ne mijenja na 30000 km nego na maks 10000 . E sad tu dolaze ostala sranja sa dpf, agr itd. Itd. Zbog čega nemože točiti super 3 nego skupa govna rijetka ko voda radi kvazi ekologije pa na 150000 mijenjaš motor jer je to ekološki . Hvala bogu 2 t motori nemaju tih gluposti već samo klip cilindar i radilicu. Nije da ta kvalitetna ulja nisu možda bolja, ali isti stroj u istim uvjetima rada pitanje je kolko bi i dali bi uopće kraće trajao nego sa npr. ina 2t plus. ???? Trebalo bi probati samo hmmm ?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Nije to poanta; poanta je da se "ulja s imenom" prodaju po bezobraznim cijenama.
Konkretno, spomenuto Ramda Pro 2T sintetičko ulje (~13,5e) je jeftinije od Husqvarninog LS+ (~14,5e) ili Stihl HP Super (~18,5e) ulja (oba djelomično sintetička), dok Husqvarna XP ulje u loklnim dućanima košta ~28e po litri.
ELF-ovo sintetičko ulje je još na pol jeftinije od Ramda ulja (~8e). Na njima je naslikan trimer, znači da nije za viisoke brzine vrtnje kao pile.
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,593
Da, 2t motori nemaju tih sranja, samo imaju iz istih kubika 20-30% veću snagu, 20-30% više obrtaja, 20-30% veće ubrzanje, više radne temperature, manje težine....evo jedan banalan primjer, na svojim starim jonsered pilama sam koristio ina 2taktol ulje i barem svakih 2 mjeseca mjenjao svjećice, na ovim pilama koristim sintetičko ulje, konkretno Hq XP i samo sam na 576xp promjenio jednu svjećicu. Na 572xp nakon 2 godine i nešto, nakon 1200 radnih sati klip i cilindar kao iz tvornice, bez trunke gareži, bez ikakvih tragova korištenja, radilica ispravna bez lufta, ali je došlo do zamora materijala. Ne znam, tko želi nek sipa, pardon, neka lijeva, ili ulijeva, ne znam kako se kaže, što god želi, ja znam da na ulju ne želim štedjeti. Slažem se da su hq ulja sada otišla daleko previše sa cijenama, xp je čak skuplji postao od Hp Ultra, još nisam odlučio šta ću dalje, imam još kantu ulja ali preskupi su u odnosu na druga ulja.

Btw, ne znam da li itko mjenja ulje u autu na 30 000 km, ja ga mjenjam na 7-8000, u b6 na 10-12000.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Nisam relevantan, jer 2t ulja potrošim godišnje koliko ti možda u tjednu ili mjesecu, ali mi je >200kn/l jednostavno postalo preskupo.
U mješavinu stavljam malo više od 2% ulja. Na novim strojevima počinjem s 2,5%, a kasnije 2...2,2%.

Kad već spominješ aute, u (svojem) autu ulje mijenjam jednom godišnje, na 15...20t km (Total Q9000). I tak već zadnjih 250t km.
U ženinom autu isto jednom godišnje...na 5-6t km.
To je u prosjeku na ~10t i ne vidim potrebe za češćom zamjenom :D
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,743
Da se "precizno" izražavam, u trimerima i motornoj pili potrošim zanemarivo malu količinu ulja za mješavinu, tu koristim ulja kupljena u Pevexu, Bauhausu, ili na Crodux pumpi, ulje za dvotaktne zrakom hlađene motore, što jeftinije. Frezao sam, pardon, obrađivao vinograd s malom motornom kopačicom, preko 30 god, s UMO 6 dvotaktnim motorom. Krenuo sam s INA dvotaktolom, zamijenio nekoliko cilindara radi zaribavanja. Prešao na prije spomenuta ulja u zadnjih 9-10 godina frezanja, još je na motoru isti cilindar. Prije par dana sam upalio kopačicu sa prastarom mješavinom u rezervoaru, dimilo se kao sam vrag ali povrtnjak je spreman.
 
Na vrh