• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ulja za mješavinu , dvotaktna ulja

Dejan1706

Novi član
Tu od
30 Tra 2023
Poruka
9
Moram platit vračanje paketa i ispunit reklamacijski upitnik.Nisam bio doma pa žena preuzela paket, ma nemam volje zajebavati se s njima za 7 eura. Ovo si budem ostavio za uspomenu, mislim da bi mi naštetilo trimeru pošto je to staro sigurno preko desetak godina. Ne vidi se ni godina proizvodnje, valjda su obrisali.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,756
Ne kužim, zar ne možeš "jednostavno" u trgovini kupiti litru ulja za izradu mješavine? Pa koji je vrag došao na svijet?
 

Dejan1706

Novi član
Tu od
30 Tra 2023
Poruka
9
Ne kužim, zar ne možeš "jednostavno" u trgovini kupiti litru ulja za izradu mješavine? Pa koji je vrag došao na svijet?
Mogu,ali imam naviku kupovati na internetu.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,554
Ta su čari interneta, jedan klik i e vo la , sve stiže na kućni prag, lijepo u paketu (može biti i bez mašnice!), manje je bitan sadržaj paketa. :LOL:
 

Dejan1706

Novi član
Tu od
30 Tra 2023
Poruka
9
Stvarno naručivao sam svašta preko interneta od monitora za pc do praška za rublje, klima uređaja čak i namještaj koji sam platio 12 000 kuna. Uvijek preko firmi koje godinama rade i nikad problema ali sad sam pao na dvotaktolu koji je vjerojatno proizveden još kad je Sanader bio premijer. Neću ga bacit,nek mi bude podsjetnik😁
 

spawn

Član
Tu od
24 Tra 2022
Poruka
35
Ulja nemaju rok upotrebe, sve dok su bocice hermeticki zatvorene i nisu otvarane.. ja redovno koristim stara po 6 godina i nema nikakvih problema, nema tu sta da se pokvari od stajanja ako je dobro skladisteno..
 

MadFarmBoy

Aktivni član
Tu od
2 Svi 2020
Poruka
203
Pošto baš nemam iskustva sa kineskim no name proizvodima... i mene je ovih dana jedan pronašao. Radi se o bušaču rupa. E sad, preporučljivo je, kako je kinez preporučio, 4% posto mješavina (Ina dvotaktol). Napravio sam za probu pola litre i pustio ga da radi no previše dimi i baca ulje na auspuh. Da li je to prejaka mješavina ili bi možda mogao preći na recimo 2% sa Husqvarninim Ls+, polusintetika?
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,554
Napravi mu mišelu sa benzinom onim 95 i onim 100 i budi siguran na neće dimiti , barem ne neko vrime !o_O
 

pila

Aktivni član
Tu od
10 Srp 2023
Poruka
177
Ja isto imam kineza i radim 1:25 do 1:33 tj. 3-4% i ide bez problema s makita uljem jer je tada bilo najjeftinije. Je da ima gareži na svjećici (još je originalna kineska) i na glavi cilindra ali ne sekiraj se. Računaj da to nisu nešto kvalitetne legure pa što više ulja to bolje. Nije to stihl i husqvarna mogu izdržat par rezervara da napraviš 1:60 ili slabije bez da im se išta dogodi.
 

amajic

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2021
Poruka
162
Sto raditi kad mjesavina stoji neko vrijeme u boci i benzin pojede ulje pa izgubi onu ljubicasto roza boju i bude nekako zuto svjetlo zeleno? Dodati jos ulja da vrati boju i sipat u trimer ili obavezno baciti?
 

pila

Aktivni član
Tu od
10 Srp 2023
Poruka
177
Ako je kvalitetni trimer onda se nemoj igrat nego baci. U kineza od 600kn livan sta god ima, nalijen jos ulja i vozi. Za sad je ok.
 

MadFarmBoy

Aktivni član
Tu od
2 Svi 2020
Poruka
203
NIje meni bed napraviti mešung 4%, nego to kaj dimi preveć. No dobro, bar komarce teram oko sebe :cool:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ako je kvalitetni trimer onda se nemoj igrat nego baci. U kineza od 600kn livan sta god ima, nalijen jos ulja i vozi. Za sad je ok.
Baš se pitam koja od njih je kvalitetnija..ova koja može na sve ili ova koja mora ...na bok te pitaj kaj
 

pila

Aktivni član
Tu od
10 Srp 2023
Poruka
177
Pa to ovisi za koju te briga kad crkne
Mogla bi i ova skuplja al nekako mi grezo kupit pilu ili trimer od 500-1000 eura i onda skrtarit na par litara benzina. Sto je sigurno sigurno.
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,018
Sto raditi kad mjesavina stoji neko vrijeme u boci i benzin pojede ulje pa izgubi onu ljubicasto roza boju i bude nekako zuto svjetlo zeleno? Dodati jos ulja da vrati boju i sipat u trimer ili obavezno baciti?
Sipaj u kosilicu ili još bolje auto... Moj samuraj je popio litara i litara mješavine 😁
 

Najnoviji postovi

Na vrh