• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ulja za mješavinu , dvotaktna ulja

Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
U Italiji je prava cijena xp ulja. 🙂


I xp benga ko aspen. 🙂

 
O

Obr 56727

Guest
Pozdrav ekipa, novi sam na forumu, sve Vas pozdravljam!

Sad da čujem, što Vi stavljate u svoje strojeve ?

Koja ulja stavljate, ja trenutno na Husqvarna LS+, prije toga 3L Stihl HP ulja, a prije toga bilo Husqvarna XP.

Vidim neki kupuju Aspen, što je meni glupost, 5L benzina i XP ulja i miran si.

Od prijatelja (šumar) koji ima MS261, MS361 i MS462 stavlja 2.5% Stihl HP ulja.

I motorke su se pošteno naradile, a još svaka pali i radi bez problema!
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,612
A ima li neki poseban razlog zbog kojega relativno nove pile ne bi radile i palile bez problema?

Koristim XP ulje, ne vidim zašto je glupost kupiti bolje gorivo, pogotovo ako mu je cijena podjednaka kao i ina benzinu, al ok, valjda sam negdje zapeo.
 

popopboat

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2021
Poruka
159
IMG_20230428_224523_788x1050.jpg
Ima li tko da koristi (ili je koristio) ovako što, ili slično.

Prije 2 godine bio popust 50kn/litra pa sam uzeo iz znatiželje, otad samo to koristim 2.5% u svim uređajima bez problema, minimalno dimi i puno manje gareži od običnog Stihlovog

S obzirom da Castrol proizvodi Stihl ulja, a ovo bi trebalo biti najbolje Castrolovo ulje, možda čak i nema razlike između ovog i tipa Ultra? za 10E po litri
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,584
A je, imamo ulje za dvotaktne motore koje može biti crvenkaste boje, pa ona malo koje vuče na roza boju , plavo i zeleno . To su uglavno najčešće boje dvotaktolnih ulja.
Da li se razlikuju samo po bojama? Po viskozitetu, po različitim bojama PVC bočica (u kojima) se prodaju, po dizajnu ambalaže, po specifikacijama na samoj ambalaži, što se može isčitati iz tih specifikacija, da li ih itko čita, koliko ima marketinga u brendiranju dvotaktolnih ulja......? :sneaky:
 

Dejan1706

Novi član
Tu od
30 Tra 2023
Poruka
9
Pozdrav novi sam na forumu. Greškom sam naručio Ina dvotaktol za skutere umjesto ST za pile i trimeri.Imam echo trimer i za njega koristim husgvarna ls, a za rad cirkularom koristim kineza Mtd bc43. Mogu li ovaj od Ine dvotaktol skuter koristit za kineza?
 

Dejan1706

Novi član
Tu od
30 Tra 2023
Poruka
9
Hvala obojici na brzim odgovorima. Imam taj trimer od 2016 godine, uvijek točen st dvotaktol, sad me zeznula narudžba preko interneta, imao sam prebrzi prst😁.
 

Dejan1706

Novi član
Tu od
30 Tra 2023
Poruka
9
Stigao naručeni dvotaktol, šokirao sam se dok sam otvorio kutiju. Gdje su uzeli ovo staro pakovanje, pa toga nema ni u Ininom muzeju. Inače naručio sam na Abrakadabra web shopu, gdje samo vade te stare zalihe.
 

Prilozi

  • IMG_20230505_064527.jpg
    IMG_20230505_064527.jpg
    54.1 KB · Pregleda: 38

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Svašta..žali se pa kaj bude.
Mi svi imamo pravo otvoriti paket prije preuzimanja ispeed kurira..

Ne krivim ja tebe ..ni ja to ne radim.
 
Na vrh