• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ulja za mješavinu , dvotaktna ulja

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,612
Ne znam cemu drame uopce, ako netko smatra da je ok radit mjesavinu sa rabljenim uljem nek radi i nek mu je sa srecom, ako netko hoce kupovat aspen 2t nek toci, ja sam ga uzimao dok je bio po povoljnoj cjeni. Rekao sam vec po mom iskustvu meni osobno se sviđa gorivo ali je cijena, za mene previsoka, na potrosnji goriva i razlici u cijeni ja radije svake godone kupim novu motorku. Ali ulje ne mjenjam, sa Hq XP uljem sam prezadovoljan, sa cijenom također. Ako netko mpze nabaviti bolje ulje ili povoljnije neka ga toci, ka ne kazem da ga nema, ja ga nabaviti nemam gdje a traziti nemam volje noti vremena.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,587
Friško zmiksana mišela sa ovim uljem zgleda kao neko lošije maslinovo ulje, i još razrijeđeno.
Inače ulje je full sintetika.
IMG_20230209_163541~2.jpg
 

4340

Dobro znana faca
Tu od
2 Ožu 2018
Poruka
379
Kaj je neka bitna razlika u cijeni ovog Fuchsovog ulja i adekvatnog stihlovog ili husquarninog? Na 100 litara benzina to je 2 litre ulja godišnje.
Ovo plaćam 50 kn litru???? Mada nije problem ni cijena kolko ima dobar miris , a opet Gledajući da trkaći motori iz litre obujma izvlače i preko 350 konja (125 ccm imaju oko 40 konja i vrte se nekih 15000 + okretaja) sigurno i dobro podmaziva. Iskreno da ga plaćam po normalnoj cijeni onda bi točio original stihl polusintetično koje je sigurno vrhunsko ulje. Aspen nebi plačal 30 kn litru bez obzira na garanciju radije ću biti zaostal.
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,103
Ajd sad ljudi da vas ja ozbiljno pitam. Meni više nije jasno jel se tu zaj. Ili ste stvarno zastranili 😂...

Zvučna imena..

Sintetika ko sintetika. Ulje ko ulje. Mineralno ko mineralno.

Po meni razlika između stihl, Husqvarna, Oregon, fuchs, shell itd. Bilo kojeg sintetičkog ulja renomiranog imena ne može biti skoro pa nikakva. Ali skoro pa nikakva.

Ja uzimam Husqvarnu jer imam njihove strojeve i eto. Volim sipati što proizvođač preporuča. Ali da stihl ili fuchs ispadne s kamiona negdje sipao bi ga sa smješkom na licu.

Mislim možeš ti moliti krunicu nad strojem svaki dan pa će se opet nešto dogoditi. Ima 1000 stvari koje se mogu pokidati. Pričate tu ko da se jedino na stroju motor kvari. Iskreno meni je sve otišlo do sada. Kardan, amortizer, xy glava, onih odstojnika za nož, plastike neke,karburator, crijeva. Ali motor nikada.

U bušače sipam Wurth mineralno ulje pa rade ko i prvog dana.

Kod babe u fs38 sipam bell dvotaktol već godinama, prije toga je išlo šta djed kupi. Pa eto. Trimer radi već 20 godina.

Treba gledati da nije benzin star da mješavina ne stoji dugo (iako je s novim sintetičkim uljima to isto diskutabilno jer imaju stabilizatore goriva u sebi).

Evo ja sam našao Kanister mješavine koja mi stoji od ljeta. Sipao ga u puhač lišća. I vidi čuda. Upalio je i čistio snijeg sasvim normalno.

Ne znam više šta bi rekao. Jedno je rasprava o uljima, jedno je paziti stroj. Ali po meni ovo je već stvarno pretjerano.

Ajd sad vi meni recite. Aspen gorivo. Kroz 5 godina exploatacije stroja ćeš za gorivo dati ko za 2 nove motorke. Hoće ta pila u koju je sipan isključivo aspen nadživjeti 3 pile u koje je sipana obična mješavina?

Šta ako ti za 4 godine ukradu pilu? Padne ti i eto dogodi se havarija. Srušiš drvo na nju? Pogaziš ju autom? Staviš ju na krov od auta i skuzis nakon pola sata (dogodilo se)? A ti dao već 2 nove pile na skupo gorivo. A opet moraš kupiti novu iako si točio novo gorivo...


I sad za kraj jedno. Može li motor raditi da se ne troši???

NE MOŽE. FIZIKA MU TO ME DOPUŠTA.

I da samo stoji. Nikad upaljen. Opet će se pokidati.

Jer strojevi se kidaju. Strojevi se popravljaju. Brineš se i njima u granicama zdravog razuma. Kad se pokida popravis ili ako se ne isplati kupiš novi.


Volim konstruktivnu raspravu. Ali ovo ovdje se pretvorilo u sve, samo ne konstruktivnu raspravu.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Kako konstruktivno raspravljati s nekim tko kaže da su sva ulja dobra ,vjerojatno ista ali ipak koristi husqvarna ulje jer tako propisjje prizvođač.Znači da več postoji sumnja..E onda ako bi ispalo iz kamiona bilo bi svako ulje dobro po čuvenoj "i sirče je slatko ako je đabe"
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,103
Ne postoji sumnja. Sve je to isti klinac. Pošto imam husqvarna ulje novo 1l ako hoćeš kupi stihla s dozatorom pakiranje 1l. Sintetika pa ćemo se zamijeniti i sipat ću stihl.

Sve je to isti k.

Ili kupi Fuchs Silkolene i to ću sipati. I neće mi biti ništa motoru.

Sipam huqvarnu jer sva kvalitetna ulja imaju istu cijenu. I dobijem rabat gdje kupujem to ulje. Ne zato što je magično i što me ne svrbe jaja dok mirišem ispuh svog trimera.
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,612
A oko čega točno bi se mogla voditi konstruktivna rasprava, ako netko pita koje ulje sipati u stroj, netko mu odgovori i to je to. Što mi, kao korisnici/potrošači uopće znamo o uljima i sastavima osim onoga što proizvođač navede u specifikacijama, tko mi garantira da je to točno? Već sam pisao o lancolima odnosno o svom iskustvu, ova dva ulja su od istog proizvođača, isto lancoli, jedan je starijeg sastava a drugi je poboljšan, meni osobno taj poboljšani nije za ku*** jer je, em rijedak, suh i smrdi kao mješavina prerađenog ulja i hipenola, a tako i izgleda dok je starija formula bila gusto ulje i ljepljivo, rasteže se kao med i po meni bolje podmazuje lanac i ne grije se niti lanac niti vodilica

209209292_333093998396409_245414695242931481_n.jpg

što se tiče dvotaktnog koristim XP ulje, ne vidim razlog zašto bih kupovao HP ultra (da bih nekome dokazao...nešto) ako mi je ovo ulje em preporučeno em povoljnije, da Blaževići prodaju neko treće ulje koje je, po njima, u redu za moje strojeve i ako mi je povoljnije zašto ga ne bih koristio, u suprotnom zašto bih? Pile su mi sve relativno nove i zašto da riskiram garanciju ako nemam potreba, s druge strane ne traži se ništa abnormalno, nitko nije tražio a mislim i da neće u skoro vrijeme, aspen, ali opet, da je litra do nekih 2,5-2,6 eura ja bih ga kupovao jer ta mi se, meni osobno, razlika isplati, preko toga ne.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,587

# Kupljenec​

Koliko drva računaš napraviti sa te dvi kante goriva i ulja? U prostornim metrima, onako odokatino. :unsure:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
A oko čega točno bi se mogla voditi konstruktivna rasprava, ako netko pita koje ulje sipati u stroj, netko mu odgovori i to je to. Što mi, kao korisnici/potrošači uopće znamo o uljima i sastavima osim onoga što proizvođač navede u specifikacijama, tko mi garantira da je to točno? Već sam pisao o lancolima odnosno o svom iskustvu, ova dva ulja su od istog proizvođača, isto lancoli, jedan je starijeg sastava a drugi je poboljšan, meni osobno taj poboljšani nije za ku*** jer je, em rijedak, suh i smrdi kao mješavina prerađenog ulja i hipenola, a tako i izgleda dok je starija formula bila gusto ulje i ljepljivo, rasteže se kao med i po meni bolje podmazuje lanac i ne grije se niti lanac niti vodilica

View attachment 57507

što se tiče dvotaktnog koristim XP ulje, ne vidim razlog zašto bih kupovao HP ultra (da bih nekome dokazao...nešto) ako mi je ovo ulje em preporučeno em povoljnije, da Blaževići prodaju neko treće ulje koje je, po njima, u redu za moje strojeve i ako mi je povoljnije zašto ga ne bih koristio, u suprotnom zašto bih? Pile su mi sve relativno nove i zašto da riskiram garanciju ako nemam potreba, s druge strane ne traži se ništa abnormalno, nitko nije tražio a mislim i da neće u skoro vrijeme, aspen, ali opet, da je litra do nekih 2,5-2,6 eura ja bih ga kupovao jer ta mi se, meni osobno, razlika isplati, preko toga ne.
To ljepljivo ulje za lanac je bilo za dobra stara vremena ,ovo danas je "gola voda"
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Svako zna sebi nabolje😉Starija garda misli da je dvotaktol dvotaktol i to je to.
Uvijek se ponavljamo u krug, meni je gušt aspen i ne razmišljam o drugome, da trošim velike količine onda bi možda razmišljal. Al ovako oko 50do100 litri godišnje nije skupo. Jer ja to radim iz ljubavi. Odavno je poznato da se guši plaćaju. Stim kolko mogu malo pomognem bar malo okolišu da nije štetno.
Jer treba brinut i o tome, a daleko više o svom zdravlju. To malo ko kuži i vodi brigu.
Nažalost danas je sve na ho ruk, da je sve čim prije gotovo. Ja nisam takav, ja uživam u poslu i volim delat polako jer me to veseli. Posel nebu nikam pobegnul, mora bit neko veselje🙂


@brgud nemam ti pojma, ja to imam dok ne potrošim, a kolko napravim nemam pojma iskreno. Nikad to nisam mjeril, jer ja delam za sebe kak vekim, iz ljubavi,opuštanja, mira u šumi.
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,103
Koji su argumenti za aspen i zdravlje ?

Za aspen i ekologiju je argument 0 bodova. Koliko možda i to možda više zagadi obični benzin i više od toga aspen zagadi dok dođe do krajnjeg potrošača.

Znači dok se proizvede, transportira i na kraju ulije u JEDNOKRATNI PLASTIČNI KANISTER. Lanci opskrbe za naftne derivate se gledaju da budu što kraći. Zbog mogućnosti većih marži na samo gorivo. A aspen dok se ispretumba od proizvođača nafte, do rafinerije, onda od rafinerije do proizvođača aspena. Onda do punionice, pa onda do centralnog skladišta i na kraju do malih distributera. Toliko se toga izbaci u zrak da i u slučaju da aspen ništa ne zagađuje već je zagadio više nego benzin..A na kraju krajeva ostaje problem jednokratnog plastičnog kanistera...Koji na kraju završi tu pored mene u cementari na spaljivanju. Koliko god vi mislila da se reciklira. NE RECIKLIRA SE. Info iz prve ruke iz spalionice i iz ministarstva..99% plastike ide na spaljivanje jer je reciklaža neisplativa.

Znači ekološki aspekt aspena je pao u vodu. Koji je zdravstveni aspekt ? Ispušni plinovi su ispušni plinovi. BIli 99 čestica ili 150 čestica isti ti klinac. Štetno je.

Što se tiče zdravlja uzmite alate na baterije. Je da su s ekološkog stajališta možda gori od aspena, ali su jednini zdravi za pluća.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Ostavi kanisrer benzina otvoreni u autu preko noći, i ujutro kad sjedneš u auto muka ti je kak smrdi, ostavi otvoreni aspen i nema mirisa. Nije to bezveze napravljeno, sve ima svoje, neke stvari treba probat i onda davat mišljenja o tim stvarima.
 

domo1984

Dobro znana faca
Tu od
22 Srp 2014
Poruka
550
Tražio sam na netu iskustva s ovim i Viskol motornim uljem nisam pronašao da li ga koristi tko.?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh