• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

uzgoj purica

mendietta

Aktivni član
Tu od
17 Tra 2016
Poruka
185
Apsolutno se slazem, nije problem uzgojiti neg prodati. Gle, mi imamo srecu da sam naso zensku kojoj prodajem kuruzu i ona je preporucila kupce za te pure. Lani su svi bili zadovoljni i ove godine traze jos. To du sve neki ljudi iz grada, zele domace i ocito im nije problem platiti 10 kn vise...
Isto za tovne pilice, prodajem ih po 25 kn/kg, na kraju ispada da ako odbijes smjesu, kuruzu i cijenu trotjednog piceka imas tocno pola ciste zarade...
Po meni se to isplati.
Ciscenje je isto bilo problem, stvar je u temperaturi vode. Nacitao sam se i foruma i dizertacija dok nisam dosao na to da je najbolja temperatura 68 stupnjeva. ZA SVE
Pilice namaces 25 do 30 sekundi a purane do 45
Probajte, mi smo mislili dati purane u klaonicu ali kad smo probali islo je super... IMG-97c99201a5181e22bef4387733b4f681-V.jpg
 

ivanhecimovic

Aktivni član
Tu od
11 Ruj 2014
Poruka
688
Ja sam što se tice peradi došo do zaključka da se bijela perad definitivno najlakše čisti a crna najteže zato probajte nabaviti smede ili bijele zagorske (ili bilo koje boje osim ovih crnih i brončanih)
 

ivanhecimovic

Aktivni član
Tu od
11 Ruj 2014
Poruka
688
Danas bio sudnji dan mojim puranima i jednoj puri....
Žive vage su bili:
7,15 kg,6,35 kg,6,85 kg i 3,250(purica)
Ociscene s iznutricama:
5,9 kg,5,2 kg,5,75 kg i 2,7 kg(purica)
Znaci da otpada kod purana ima malo preko kg,a kod purice oko pola kg
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
Tako nekako je bilo i kod mene...
Purani 5-8kg očišćeni
Purice 2,5-4,5 kg očišćeni

Nego ove godine pure počele nosit jaja puno ranije.....
kod mene prva tura već izvaljena....

22791
 

ivanhecimovic

Aktivni član
Tu od
11 Ruj 2014
Poruka
688
Moje se još nisu krenule mi gazit ali možda jer su još mlade iz 5 mjeseca prosle godine su
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
nešto je ispod kvočke, nešto iz inkubatora ( ove godine prvi put korišten)..
Bit će toga još, većina će bit ispod kvočki...
 

Zivina19

Član
Tu od
9 Velj 2019
Poruka
171
zwer svaka cast. Moje imaju 9 meseci. 3 curke i curan nadam se da ce i one poceti uskoro
 

Zivina19

Član
Tu od
9 Velj 2019
Poruka
171
Treba mi pomoc. Imam jednu ludu curku. Nosi kod komsije u nekom krsu. Snela je 5-6 jaja i malopre da je nisam spazio ostala bi na tom gnezdu i nastradala. Stavio sam je u jednu pomocnu prostoriju na gnezdo poklopio i zatvorio. Da li ce lezati ovako? Ima li neko iskustva u "prinudnom" nasadjivanju curaka?
 

ivanhecimovic

Aktivni član
Tu od
11 Ruj 2014
Poruka
688
Moja baka i ujna su uvijek tako radile jer su im pure nesle svugdje samo ne u gnijezdu i nastavile bi sjedit samo đaba vam sav poso ako se ona nije još raskvocala
 

Zivina19

Član
Tu od
9 Velj 2019
Poruka
171
Ona nosi svaki drugi dan. Juce je snela. Danas sam je dva puta terao sa tog gnezda i ona se vracala. Kontam da jeste. Ja je moram drzati zatvorenu pa ako se nasadi nasadi. Nemam drugog izbora
 

Zivina19

Član
Tu od
9 Velj 2019
Poruka
171
Nisam ni ja video. Ova je od preprosle godine. Od prosle ocekujem tek tamo u aprilu da nose
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
kod mene stotinjak purica izvaljeno...

Prve godine kad su ostavljene isti problem, nosile po svuda, nistu htjele sjedit. Pošto je purinjak u staji, malo su dorađene jasle, stavljene pregrade, slame u nutra i poklopljene mrežom. Znači prisilno raskvocane....
Sljedeće godine više nije bilo potrebe za tim, većinu su same odradile ,samo potrebno je kontrolirati, jer znaju izgurat mlade van gnijezda i sl pa se prehlade i ugibaju.
Ove godine svaka je sjedila na preko 10 jaja, bez problema....
 

Zivina19

Član
Tu od
9 Velj 2019
Poruka
171
Ja moju nasadio na 17 kokosijih jaja danas. Zatvorio je u malu kucicu u subotu i danas kad je pocela da lezi nasadio je.
 

Zivina19

Član
Tu od
9 Velj 2019
Poruka
171
Koliko vi stavljate kokosijih jaja pod curku? Ova jaja koja ja imam su preko 60 grama. Da nije 17 mnogo ili mozda da stavim jos?
 

ivanhecimovic

Aktivni član
Tu od
11 Ruj 2014
Poruka
688
Ja mislim da je taman nebi joj trebo bit problem jer toliko otprilike ja stavim pod kvocku a pura je veca
 

Najnoviji postovi

Na vrh