• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vrt bez motike ???

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,051
Nitko drugi nema slike ili barem da napiše koji riječ o svom vrtu bez motike?

Evo par riječi da uz slike ide...

Kasna sadnja je jedan od razloga zašto su paradajz i paprika mali.

Drugi razlog je opće poznat ove godine... Gljivične bolesti i puževi.

Tj. Mislim da je paradajz više mučila kloroza zbog hladnog vremena i šok presađivanja. Ali sam morao raditi sveukupno 3 zaštite fungicidom. I radio sam par prihrana (čudomix, čudomix zdravko, aminokiseline)... Ali čim je došla vrućina, a kiše stala odmah je krenuo ko divlji.

Tikvice ko tikvice. Rastu ko blesave.

Prvi 3 su jeftine sadnice s pijaca, druge 3 su F1 hibrid sadnice... Prve 3 još nema ni jedne, tek se zameću. F1 hibrid smo već brali poprilično i ima ih ko pljeve i 5 puta je jači, bolji i veći... Toliko o tome.

Dok je npr. U paradajzu situacija obrnuta... Neko domaće sjeme tera, raste i ima plodova 3 puta više od 3 vrste F1 hibrida koje sam sadio..


Paprika... Ubiše je puževi.. Ubiše jadnu..

I onda je krenula priroda... Prvo se naselila bjelouška, pa gušteri pa onda došla 2 ježa.

Sad više ni jednog puža ni bube nema 😂...
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,939
Vrt bez motike :hahah:
U kanistere od 20 litara (jestivo ulje) bio
sam posadio paradajz, papriku u češnjak. Jedino su mi mačke bile problem:ppozdrav:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Nitko drugi nema slike ili barem da napiše koji riječ o svom vrtu bez motike?
Ja uvjek moram sve...moja majka je malo oko toga ali ne tak na veliko..cisto da skupi travu oko vrta..ali to je ona navukla poslje kopanja i okopavanja..to bi bio malč a ne ovako kao ti.

Od mene niš,ja sam teška lenčina za vrt
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,051
Ovo je vrt za teške lijenčine.... Znači ni jednom do sada ni kopan ni pljevljen 😂...

Da nije bio početak godine takav kakav je, da sam morao prskati. Ja ne znam jel bi se išta u njemu radilo osim vezanja paradajza i kidanja zsperaka.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,714
Ovo je vrt za teške lijenčine.... Znači ni jednom do sada ni kopan ni pljevljen 😂...
Idealan vrt za moju ženu (ona to ne zna, a i ne stigne).
Moraš joj samo dati naputke kak to raditi ;)
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,051
Nemoj. Nemoj vjeruj mi.


Ja sam počeo s tim isto zbog žene jer kao ona ne zna oko bašče. Nema vremena kopati itd.

Ovo je super, fino, krasno.

Ali opet ja sve radim oko toga.

Iako je trebalo biti ja sijeno, sadnice itd. A ona će vezati, zaperke kidati i brinuti se općenito o vrtu.

Eno pitaj ju jel zna uopće gdje se nalazi vrt i šta je posađeno...

Da ju pošaljem po papriku strah me da mi ne donese zeleni patlidžan..
 

damir23

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2023
Poruka
121
20230716_121122.jpg
I kod mene proizvod dijela vrta bez motike. Sva mrtva zemlja nasipana uz škarpu. Iskopane male rupe i dodana zemlja za cvijeće... posađene tikvice i prvo prekriveno folijom, ali je korov niknuo ko blesav. Onda skinuli foliju i pobacali travu u dva navrata. I to je to. Rastu ko blesave. Jedino im vjetar polomio puno listova, a i pocele su zauzimati vrt. Neznam smije li se to skratiti, rezati
 

damir23

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2023
Poruka
121
ostavi ih da rastu :)....ja ih nikad nisam skraćivao...
160 je široka ta povisena gredica gdje su sađene, staza uz nju cca 70 cm, a sad ne možeš proći 🤔
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,051
Pazi da ne skratis lozu. Jer ona kako raste rodi na mladoj lozi...
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Žena je znala u vrtu imati crveni luk slične veličine, malo plosnatiji. Problem je sačuvati te velike glavice luka od truljenja. Način čuvanja klasičan, širom na tavanu.
 
  • Like
Reactions: ZJ

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,939
Vjerojatno si se malo zbrbljal, pa neko skužili i - "od luka se bolje....."
 

domy_os

Iskusan lik
Tu od
18 Lip 2021
Poruka
746
Žena je znala u vrtu imati crveni luk slične veličine, malo plosnatiji. Problem je sačuvati te velike glavice luka od truljenja. Način čuvanja klasičan, širom na tavanu.
Ne smeta im 45-50°C gore?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Jučer sam u južni(ji)m krajevima dobil jedan luk (zato je u ovoj temi ;)), kakvog nisam nikad videl u našem kraju:





Ne vidi se dobro... 115x110mm :oops:
ni u južnim krajevima bikovi nisu od 800-900 kila
 

goran1985

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2013
Poruka
619
Ta bijela kapula (sadnja na proljeće) meni traje cijelu godinu, temperatura nije toliko bitna u skladištu. Ali da, velike brzo propadnu. Vjerojatno je do dušika, gnojidbe. Glavice do 100g maksimalno su najbolje...
 

Najnoviji postovi

Na vrh