• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zašto je jedna strana bale duža??

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
ja imam takodje problem sa kravljenjem bala, desna strana je duza od jeve i spaga je duza na desnoj strani za nekih 10ak cm, sta je tu problem, molim za pomoc ..:idea::):!:
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
ja imam takodje problem sa kravljenjem bala, desna strana je duza od jeve i spaga je duza na desnoj strani za nekih 10ak cm, sta je tu problem, molim za pomoc ..:idea::):!:
procitaj temu i bit ce ti jasno ne bi da pisem opet
 

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
citao sam temu, ali nisam bas razumeo jel po ovome moje igle nisu jednako nastelovane pa je jedan kanap duzi >>:madmana:
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
citao sam temu, ali nisam bas razumeo jel po ovome moje igle nisu jednako nastelovane pa je jedan kanap duzi >>:madmana:
problem je najcesce u nejednakosti debljine spage pa jednu stranu igla vuce brze a jedna manje ili ti je jedna strana kanala prazna
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
ja imam takodje problem sa kravljenjem bala, desna strana je duza od jeve i spaga je duza na desnoj strani za nekih 10ak cm, sta je tu problem, molim za pomoc ..:idea::):!:

pogledaj u kakvom su stanju oni zubi na unutrašnjoj strani tunela koji zadržavaju sijeno da se ne vraća nazad pred klip (bat). Možda ti je jedna strana tih zuba kraća ili je polomljena pa je normalno da će ta strana biti manje zbijena, a zbog toga i duža kad izađe iz tunela. A dužina špage zavisi od dužine bale, tj. njene lijeve i desne strane i ne moraju biti iste dužine.
 

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
ja mojoj treba da naostrim nozeve jer nesu ostreni ve 1 god, njene skrge da pogledam, da spustim nepravilan var niz vile da bi gurale do kraja i to bi trebalo da posle bude u redu, inace balirka je John deere 332
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Normalno da je jedna strana kanapa duza jer je bala nepravilno nabijena.Obicno lijevoj strani bale fali sijena.O tome je vec pisano dosta pa probaj malo prelistati temu.
 

levak

Član
Tu od
3 Velj 2011
Poruka
121
ja mojoj treba da naostrim nozeve jer nesu ostreni ve 1 god, njene skrge da pogledam, da spustim nepravilan var niz vile da bi gurale do kraja i to bi trebalo da posle bude u redu, inace balirka je John deere 332
john deere je presa koja ima najmanje problema sa krivljenjem bale ti treba da uradis sledece :da izvadis klip napolje zamenis bocni lezaj koji je verovatno pukao jer nije nabitnije koliko su nozevi ostri vec koliki im je zazor jer to je jedan od glavnih razloga za krivljenje bale.Sledece:idi kod nekoga ko ima slicnu presu i dobro osmotri kako ide klip iu odnosu na dodavace jer je on tebi tu prezubio i uzubi presu po toj presi imas lanac raspusti ga i uzubi i ne sme ti kriviti balu.Ne znam sa kojim traktorom vuces ali presa mora da ima 540 o/min znaci na primer imt 539 moras da vozis traktor na 1500 o/min i to je veoma bitna stvar u krivljenju bale.Igle kanap i ostalo nema nikakve veze sa kosom balom.
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
john deere je presa koja ima najmanje problema sa krivljenjem bale ti treba da uradis sledece :da izvadis klip napolje zamenis bocni lezaj koji je verovatno pukao jer nije nabitnije koliko su nozevi ostri vec koliki im je zazor jer to je jedan od glavnih razloga za krivljenje bale.Sledece:idi kod nekoga ko ima slicnu presu i dobro osmotri kako ide klip iu odnosu na dodavace jer je on tebi tu prezubio i uzubi presu po toj presi imas lanac raspusti ga i uzubi i ne sme ti kriviti balu.Ne znam sa kojim traktorom vuces ali presa mora da ima 540 o/min znaci na primer imt 539 moras da vozis traktor na 1500 o/min i to je veoma bitna stvar u krivljenju bale.Igle kanap i ostalo nema nikakve veze sa kosom balom.
kako nema kanap probaj zategnut jedan vise od drugog pa ces vidjet ja svoju napravio da vise baca u lijevu stranu u redu bale el opet kriva otpustim vijke od stezanja kanapa ili spage na jednako tako da se obadvije istom lakocom provlace
 

levak

Član
Tu od
3 Velj 2011
Poruka
121
kako nema kanap probaj zategnut jedan vise od drugog pa ces vidjet ja svoju napravio da vise baca u lijevu stranu u redu bale el opet kriva otpustim vijke od stezanja kanapa ili spage na jednako tako da se obadvije istom lakocom provlace
Ja sam napisao sta je u pitanju i tako je druge nema stezi koliko hoces i otpustaj ako ovo nije u redu sto sam rekao nema lepe bale
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Ja sam napisao sta je u pitanju i tako je druge nema stezi koliko hoces i otpustaj ako ovo nije u redu sto sam rekao nema lepe bale
pa normalno da sve vuce al da spaga ili ti ga kaap ne utice na balu stvarno nije moguce de objasni kako ne utice i da spaga nema veze s krivljenjem bale
 

levak

Član
Tu od
3 Velj 2011
Poruka
121
Jednostavan odgovor kriva bala znaci da na desnoj strani ima vise mase nego na levoj i bala ca povuci kanapa koliko mase ima na toj strani znaci stezi koliko hoces to seno je ostalo na toj strani bale i nece se premestiti na drugu nikako jer nije seno masa ubacena pravilno u tunel
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
"....ali presa mora da ima 540 o/min znaci na primer imt 539 moras da vozis traktor na 1500 o/min i to je veoma bitna stvar u krivljenju bale.Igle kanap i ostalo nema nikakve veze sa kosom balom."
1.pazi sta si napiso da presa mora radit na 540 cista glupost max dozvoljeni obratj je 540
2.igle nemaju veze slazem se ali kanap stvarno imas li u uopste presu ili pricas sto si cuo od drugih toliko njih je pisalo ovu temu i vecina se slozila oko spage punjenja tunela tupih nozeva !!!!
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
pa normalno da sve vuce al da spaga ili ti ga kaap ne utice na balu stvarno nije moguce de objasni kako ne utice i da spaga nema veze s krivljenjem bale

@Levak je potpuno upravu.
 

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
ja mislim da je na moj to sto su tupi nozevi, jer znam da su sigurno tupi u vile su metalne pa lako seno sklizne sa njih i ti bi trebalo biti u redu, nisam neki ekspert za balirke tek je imam 2 sezone i probacu ovo protumaciti sto mi je napisao clan Levak
 

levak

Član
Tu od
3 Velj 2011
Poruka
121
"....ali presa mora da ima 540 o/min znaci na primer imt 539 moras da vozis traktor na 1500 o/min i to je veoma bitna stvar u krivljenju bale.igle kanap i ostalo nema nikakve veze sa kosom balom."
1.pazi sta si napiso da presa mora radit na 540 cista glupost max dozvoljeni obratj je 540
2.igle nemaju veze slazem se ali kanap stvarno imas li u uopste presu ili pricas sto si cuo od drugih toliko njih je pisalo ovu temu i vecina se slozila oko spage punjenja tunela tupih nozeva !!!!
u pravu si necu da se raspravljam nemam tu naviku a da li imam presu i da li znam sta oko nje ubrzo ce ti mnogi ovde reci ko sam ja u stvari izgleda da samo ti nisi cuo za mene
 

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
john deere je presa koja ima najmanje problema sa krivljenjem bale ti treba da uradis sledece :da izvadis klip napolje zamenis bocni lezaj koji je verovatno pukao jer nije nabitnije koliko su nozevi ostri vec koliki im je zazor jer to je jedan od glavnih razloga za krivljenje bale.Sledece:idi kod nekoga ko ima slicnu presu i dobro osmotri kako ide klip iu odnosu na dodavace jer je on tebi tu prezubio i uzubi presu po toj presi imas lanac raspusti ga i uzubi i ne sme ti kriviti balu.Ne znam sa kojim traktorom vuces ali presa mora da ima 540 o/min znaci na primer imt 539 moras da vozis traktor na 1500 o/min i to je veoma bitna stvar u krivljenju bale.Igle kanap i ostalo nema nikakve veze sa kosom balom.

nisam neki ekspert za njih pa nisam razumeo koji klip da izvadim i koji bocni lezaj .. mozda glupo pitanje ali ..:roll: . ?
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
Za sve sto vam "levak"kaze sta je u pitanju i kako da to otklonite samo tako uradite i ne pitajte puno sto i kako jer covjek zmireci tj preko mobitela kazuje sta se gdje odvrne i zavrne i presa veze ko nova,.

Felixxx ne proturjeci levaku pogotovu sto se tice presa jer covjek je doktor svog zanata
 

Najnoviji postovi

Na vrh