• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rezultati pretrage

  1. Zagi82

    Radovi u šumi, izrada drva

    Onda postoje valjda razne literature, jer u mojoj pise da je 1/5 promjera velicina reza za kajlu. Bolje imat cvrsto drvo preko cijele prelomnice, pogotovo ako rusis stabla koja visiju u jednu stranu.
  2. Zagi82

    Radovi u šumi, izrada drva

    Profici vele da se kajla ureze skroz mala , tako da je prelomnica na iza polovice drva, izvan srca drva jer je u vanjskom slojevima drvo jace nego u srcu, pa u tom slucaju bi mogla prijelomnica otkazat.
  3. Zagi82

    Radovi u šumi, izrada drva

    Zato je i više ljudi stradalo nego danas. Kak da ti se španer ili gurtna ofne pa te okine po glavi? Drvo pukne na pola i drži ga samo gurtna, može promjenit smjer pada itd. Imaš desetine stvari koje bi tak mogle krenuti po zlu. Ovdje imaš ilustraciju kak bi se takva stabala rušila Via Tapatalk
  4. Zagi82

    Radovi u šumi, izrada drva

    To zbilja moras bit puknuti da to ides radit :icon_e_surprised:
  5. Zagi82

    Radovi u šumi, izrada drva

    Kad se ruši nagnuto drvo onda se zadnji rez ne pili izvana prema unutra nego iznutra prema van. Via Tapatalk
  6. Zagi82

    Radovi u šumi, izrada drva

    Evo kaj se moze dogodit kad rusis naginjeno drvo krivom metodom https://www.youtube.com/watch?v=2YAf61zz5VU :(whew):
  7. Zagi82

    Šume i šumski putevi

    Vis, dobro imat tak vitlo. To neka marka vitlo ili jeftinjak?
  8. Zagi82

    Radovi u šumi, izrada drva

    Evo slikica moje zadnje akcije teglanja drva za ogrijev https://www.youtube.com/watch?v=t4JqJctFxFM
  9. Zagi82

    Šta smo radili danas

    Re: Sto ste radili,ili planirate raditi danas? Ma nem išel tužit, ne isplati se. Nemam ni vremena nit živaca nit novca za to. A bum se probal dogovoriti nekak. Rekel geodet da bi sudski vještaki izlazili na teren i pitali ljude gdje su međe pa na osnovi izjava svijedoka razriješili među. Moja...
  10. Zagi82

    PZ BENT (Metagra) prikolice

    Re: Colono 2T - HR proizvodnja Prikolica je prekrasna, nek ti dugo sluzi! I ja sam zapel za Lesko prikolice, sline mi cure kad ih vidim. Uskoro bu doletjela jedna k meni :)
  11. Zagi82

    Savjet za kupnju rabljenog traktora

    Jesam u brdskom kraju. Treba mi prikolica najvise za prijevoz drva od sume do doma, a na nekim djelima ide jako strmo niz brijeg (asfalt) pa nebi htio bez kocnica nit probati
  12. Zagi82

    Savjet za kupnju rabljenog traktora

    Znaci jednokruzni = kocenje traktora i prikolice u istom zracnom sistemu? Razmisljam o Lesko 3T
  13. Zagi82

    Savjet za kupnju rabljenog traktora

    Znaci IMT koji ima zracnu instalaciju koci prikolicu i traktor preko nozne kocnice? A kako bi kopcao onda regularnu Leskovu prikolicu koja ima hidraulicke kocnice na obican IMT ? Znaci nemoguce bez da ides adaptirat instalaciju.
  14. Zagi82

    Savjet za kupnju rabljenog traktora

    Zanima me kopčanje prikolice na IMT 542 ili Univerzal 445. U planu imam nabavit možda jednu od Leško. Budući da još nisam siguran koji traktor da uzmem, moram pitati za neke stvari koje mi nisu jasne :icon_scratch: Znači IMT ima zračnu instalaciju, to znači da su njegove kočnice na zrak i kada...
  15. Zagi82

    Šta smo radili danas

    Re: Sto ste radili,ili planirate raditi danas? Raskrčavanje.. Živa muka Iduće godine ovdje će biti moj prvi vinograd. Nakon kaj vidim kako ću riješiti nesuglasnost sa susjedom koji je prešao 2 metara na moje i sagradio na tome nastrešnicu. Geodet ne može pomoći u razriješavanji...
  16. Zagi82

    Kalači drva

    Re: kalači drva Jeli netko čuo za TMW kalače? Baš naletio na neki Slovenski dućan koji ih nudi. Izgledaju kvalitetno a nisu "skupi" u usporedbi s onima kaj nude u Hrvatskoj. Čak kombinirani na struju ili kardan.
  17. Zagi82

    Prodajem P: MTK Labin Progres 14KS, prikolica, plug, freza

    Nisam Via Tapatalk
  18. Zagi82

    Savjet za kupnju rabljenog traktora

    A zašto? Via Tapatalk
  19. Zagi82

    Savjet za kupnju rabljenog traktora

    Aha. Cudno, gledam klipove po YT, lik se vozi s IMT 542 i u voznji salta ko veliki bez krcenja. Ovdje na 4:45 https://www.youtube.com/watch?v=71qcbse5M7g
  20. Zagi82

    Savjet za kupnju rabljenog traktora

    Citam da IMT nema sinhro mjenjac a UNI ima, koja je razlika u tome?
  21. Zagi82

    Savjet za kupnju rabljenog traktora

    A svi tak hvale Zetora... Via Tapatalk
  22. Zagi82

    Savjet za kupnju rabljenog traktora

    A kaj nije grijač standardna oprema? Via Tapatalk
  23. Zagi82

    Savjet za kupnju rabljenog traktora

    Jeli strašno ako nema odvojenu kočnicu? Jeli ima Univerzal kočnicu za svaki kotač posebno (tako da možeš kočiti samo desni il lijevi kotač)? Via Tapatalk
  24. Zagi82

    Izmjena krovišta

    Neznam kakva je ta Ursa, jel mekana ili kao spužva. Ja sam stavljao između reženica Knauf vunu koja ne gubi geometriju nakon više godina. Obična vuna želi sjesti. Ne budeš stavljao parnu kočnicu ispred izolacije? Umjesto terpapira bi uzeo paropropusnu foliju. Via Tapatalk
  25. Zagi82

    Ribnjak

    Nasip mi vec je od ilovace, u tome je i problem. Voda si napravila put kroz nasip, a sa druge strane mi se nasip lagano raspada kak voda izbija iz njega. Sad sam se cuo s majstorom sa bagerom, u petak ce doci izvidit teren. Jos uvijek neznam kako da donju stranu ribnjaka ucvrstim, tamo gdje...
Na vrh