• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rezultati pretrage

  1. Zagi82

    Motokultivator Labin Progres servis i održavanje

    Pozdrav majstori :drink: ja više neznam dalje. Moja Labinka ima problemića (14KS Dizel Super Specijal) Nisam ju vozio sigurno 2 godine, ali redovito, svakih mjesec dva palio i pustio da radi u leru nekoliko minuta i ugasio. Znači nisam ju stavio u brzinu. Sad neki dan bio brat sa nećakom kod...
  2. Zagi82

    cijena tehnickog drveta, i gruba procjena

    Hvala puno! pogledat cu
  3. Zagi82

    cijena tehnickog drveta, i gruba procjena

    Ljudi hvala na iskustvima i odgovorima. Ma ovaj se pobral, necemo prodati za sitnis. Ja bi sam porusio ali nemam mehanizacije da to dopeljam u dvoriste. Nemam vitlo, nemam veliki traktor nit vozilo koje bi te trupce dopeljalo. Zna mozda netko kolko kosta da sluzbenog lugara dozovem da mi to...
  4. Zagi82

    cijena tehnickog drveta, i gruba procjena

    Malo sam citao i mislim da je najpametnije da pozovem lugara koji procijeni kvalitetu drveta i onda se po njoj moze otprilike cijena skuzit. Jucer lik nudio 400 kn za kubik tehnickog drva od hrasta. Znaci za oko 8 trupaca mi nudi 4000 kuna s tim da bi on rusio i sam odvozio. Cinilo mi se malo...
  5. Zagi82

    cijena tehnickog drveta, i gruba procjena

    Evo da ne otvaram novu temu samo radi jednog pitanja. Punica ima u šumi nekoliko hrasta i ima kupca za njih. Kako da procjenimo odprilike vrijednost hrastovih stabala? Ima nekih natuknica koje bi slijedio da zahtjevam realnu cijenu?
  6. Zagi82

    Paulownia - drvo buducnosti

    Koja su vaša iskustva u vezi ministarstvom zaštite okoliša i prirode u vezi dobivanja dozvole sadnje sadnica paulownije na produktivna mjesta?
  7. Zagi82

    Paulownia - drvo buducnosti

    Stavio sam ih izvan plastenika, nakon pikiranja nekak sporo rastu...
  8. Zagi82

    Paulownia - drvo buducnosti

    I malo dalje dolje pise: Mislim da ne kupujemo macka u vreci jer oni imaju certifikate. Iako je skupo sjeme, mislim da se isplati malo zgrabiti dublje u dzep.
  9. Zagi82

    Paulownia - drvo buducnosti

    Ovisi kakvo je vrijeme, skoro dnevno. A kolicina? Od oka, dok zemlja vise ne upije vodu odmah onda je dosta. Vazno da zbusis rupice u teglice, da visak vode moze isteci da ne gniju korjeni.
  10. Zagi82

    Paulownia - drvo buducnosti

    Narucio par kontejnera jos, stavljam jos jednu veliku turu u vise posuda vode i cekam :icon_jook:
  11. Zagi82

    Paulownia - drvo buducnosti

    E bas sam gledao, nisam uzeo Shang Tong nego ovu koja jos brze raste i vise volumena drva daje, ovaj hibrid 9501.
  12. Zagi82

    Paulownia - drvo buducnosti

    Odlicno! Ja cu iducu turu isto tako napraviti. Mislim da je lakse izlijat vodu kroz sito i stavit isklijane sjeme na ubrus da potegne vlagu i lakse onda s tim baratati. Hvala na videju :drink:
  13. Zagi82

    Paulownia - drvo buducnosti

    Jel? Meni nisu. Ja sam ih isto imao u vodi 24 sata i onda u mlacnu vodu sat vremena. I onda posadio. Meni nisu nakon tjedan dana proklijali. Jeli to ovaj hibrid 9501?
  14. Zagi82

    Paulownia - drvo buducnosti

    Posijal sam ih 30.4. Nisam se drzal direktno svih uputa. Nisu bili 24/7 pod lampom i nisam koristio foliju da pokrijem. Stavil sam ih direkt u plastenik, trebalo im skoro 4 tjedna da se skliju.
  15. Zagi82

    Paulownia - drvo buducnosti

    MarioGjulic, i ja sam kupio isto sjeme kod istog prodavaca. Shang tong. Danas sam pikirao prvu rundu. Nadam se da se budu sve prijeli :icon_pidu:
  16. Zagi82

    Paulownia - drvo buducnosti

    Hvala za info. :icon_mrgreen: Cekam da izrastu sad malo da ih pikiram. Svaki dan ih gledam i brojim nikle sjemenke
  17. Zagi82

    Paulownia - drvo buducnosti

    Prekrasno! Lijepo razvijeno. Ja sam si nabavio sjeme od hrpaulovnije, za sad ih imam u malom plasteniku kojeg imam preko dana otvorenog. Nicaju lijepo sve po redu, neke brže neke sporije. Nisu sve naravno. Nisam ih htio stavit pod lampu u kucu, jer bi - kako sam gore čitao - vjerovatno krepale...
  18. Zagi82

    Izmjena krovišta

    Evo da javim kaj je bilo. Nisam vec bio dugo na ovom forumu. Sve u svemu, morao sam platit geodeta da ucrta kucu na novo jer navodno papiri nisu bili korektni. Arhitekt novi nacrt kuce napravil (potkrovnog stana), i morat cu platiti kaznu za legalizaciju.
  19. Zagi82

    Izmjena krovišta

    I onda dobiš ubrzanje crijepa ako ga baciš :icon_weed: Zašto bi množil masu crijepa sa ubrzanjem? Piše ti kolko crijepa ide u kvadrat, pomnožiš sa težinom crijepa i sa površinom krova.
  20. Zagi82

    Izmjena krovišta

    Arhitekt je rekel da mora sve na novo izmjerit jer kuća nije identična kao u nacrtu koji ide sa građevinskom. A budem videl,javim kad se nekaj novoga dogodi.
  21. Zagi82

    Izmjena krovišta

    To mi je arhitekt tak odprilike rekel. Očito nacrti kuće nisu uredu. Vidjet ću više kad mi se sve službeno napiše na papir. Arhitekt mi rekel: Prije su ljudi u selu si jen drugome pomogli kad se na kući radilo, a sad jedan drugoga ide prijavljivat.
  22. Zagi82

    Izmjena krovišta

    Eto, trebam nove nacrte kuće i geodetske snimke i sve skupa će me koštat oko 25 000 kuna. Živio susjed il ko god me već išel prijavit. Za promjenu OBUJMA stanbenog prostora moraš imat papire... Nemreš vjerovat. Gabariti i to sve nema opće veze. Jao koji smotani zakoni. Ko bi se u sve to razumel
  23. Zagi82

    Izmjena krovišta

    Građevinska od kuće je iz 70ih. Ne piše ništa o visini krova il slično.. Sutra mi dolazi arhitekt pa će mi reći jel što ne valja i kaj me očekiva. :icon_toilet:
  24. Zagi82

    Izmjena krovišta

    Imam, sve uredno.
  25. Zagi82

    Izmjena krovišta

    haha Meister Eckart :biggrin: Pa sad da vidim. U biti sam točno to i radio, zatvorio komad balkona i to bez papira. A ja budala se nisam informirao prije, ovaj prijatelj koji mi radil krov rekao da netreba nikakve papire jer ne mjenjam oblik nit niš. Nadam se da nebudem preveliku kaznu moral...
Na vrh