• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rezultati pretrage

  1. Zagi82

    Krečemo sa OPGom

    Mi to radimo usput naših poslova koji nam uzemju 40 sata minimalno na tjedan. Tak da nemamo baš i vremena da sadimo prvo onak kak ti gogo pa onda u kontejnere. A radnikr platiti? Nismo niti nikad mislili zaposliti nekoga pa mi smo amateri sa malim količinama. :icon_mrgreen:
  2. Zagi82

    Krečemo sa OPGom

    Ja mislim da je razlika samo estetska. Zato sijemo po dva il više sjemena po rupici. Osim toga imaš dupli posao kod pikiranja ako prvo sadiš sve u istu kutiju kao ti. Znači 6000 flancov presadi u kontejner i onda ponovno pikirat? To nije vremenski efikasno. A ovo sa namočenom krpicom mi se čini...
  3. Zagi82

    Krečemo sa OPGom

    Da. Sve sjemenke smo posijali u kontejnere (paprika, rajcica, krastavce, feferone, brokola, cvijetaca)
  4. Zagi82

    Krečemo sa OPGom

    Hvala na savjetu. Onda idem premjestiti to na toplije pozicije :biggrin:
  5. Zagi82

    Krečemo sa OPGom

    Istina. Zato ovu godinu nebumo dobili ništa. Tek iduću godinu kad budemo imali mali preko jednog hektra. Malo me muči, paprika mi još nije probila zemlju a sad još malo i 3 tjedna su prošla kad smo posijali u kontejneriće. Sad baš čitam na agroklubu da sadnica ispod 15 celzija prekida razvoj...
  6. Zagi82

    Krečemo sa OPGom

    Hvala hvala! Mi za ovu godinu imamo malo manje od hektra obradive zemlje. Drugo ljeto bu više, možda i nekaj sitnoga poticaja dobimo. Znaš da jedva čekamo da krenemo, jako smo ambiciozni. Od mehanizacije sad imamo motokultivator i nismo se htjeli baciti u prevelike troškove na početku. Malo po...
  7. Zagi82

    Krečemo sa OPGom

    Pozdrav majstori, Moja cura i ja krećemo sa opg-om. Odlučili smo se tome jer je moja cura agronom a ja obožavam takav posao kad znaš kaj si napravio tj. kada vidiš svoje plodove rada. Osim toga si zaslužiš bar nekaj usput. Trenutno smo oko 6000 sadnica posadili. Ima svašta i svačega...
  8. Zagi82

    Tko koristi Tapatalk

    Pozdrav, evo surfam večinom preko mobitela na forumu. Sad ima jedna aplikacija imenom Tapatalk https://play.google.com/store/apps/details?id=com.quoord.tapatalkpro.activity&feature=nav_result#?t=W251bGwsMSwxLDMsImNvbS5xdW9vcmQudGFwYXRhbGtwcm8uYWN0aXZpdHkiXQ.. Ta aplikacija omugučava vrlo...
  9. Zagi82

    Priključci za motokultivatore

    Fora. Ali hidraulični mi se čine sigurnijim. Kaj ak se prehitiš na špicu? :x:
  10. Zagi82

    Motokultivator LABINPROGRES

    e ovako. , istina. Trebam si ja to zmjeriti kak bu to izgledalo. Ali budući da nas je OPET zapao snijeg, morat ću čekat :icon_oak:
  11. Zagi82

    Motokultivator LABINPROGRES

    e da opće nisam razmišljal o tome. Samo stavim lijevi na desni kraj i desni na lijevi :icon_eyes:
  12. Zagi82

    Motokultivator LABINPROGRES

    Hvala :drink:
  13. Zagi82

    Motokultivator LABINPROGRES

    Evo ovakva je, ipak nije kvadratna kao u katalogu.
  14. Zagi82

    Motokultivator LABINPROGRES

    e hvala ti :(bow):
  15. Zagi82

    Motokultivator LABINPROGRES

    E sad samo da pitam, prije nego kupim točkove koji nepašu. Kultivator je proširen, ja bi ga i trebao po ljeti da mogu frezati redove u kukuruzu. Znači da moram skinuti proširenje. Sad, ako stavim 12 colnate točkove, jeli oni pašu bez proširenja a da ne smetaju ručkici mjenjača? :icon_scratch:
  16. Zagi82

    Motokultivator LABINPROGRES

    Na sliki u katalogu je bila kockasta, ali ima priključak pravi sa onim šarafima koji se zakopčaju i okrenu. Cijena je 3400kn a i naručio sam još onaj kotačić koji se spoji odozdola da mogu frezu vozit do njive, a kotačić košta 190 kn :icon_hang:
  17. Zagi82

    Motokultivator LABINPROGRES

    Naručio sam samo frezu. Kotače nebudem kupil za 900 po komadu, pa za to dobim fensi šmensi aluminijske sa super gumama za auto. Gledat ću po oglasima ili nazvat labin u Sesvetama, možda imaju kaj jeftinije.
  18. Zagi82

    Motokultivator LABINPROGRES

    Skoro sam najebo i kupio frezu za mondijal. Eto baš od distributera za labin naručio original. Gledao sam kotače u kompletu. Pa malo su munjeni, za jedan kotač oče 900 kunčića:^):
  19. Zagi82

    Motokultivator LABINPROGRES

    Da, manja je. Specijalka ima 80cm a mondijal 71cm. Samo je pitanje jeli paše priključak. Sutra ću isprobati.
  20. Zagi82

    Motokultivator LABINPROGRES

    Imam frezu na oku. Jeli paše freza mondial na super specijalku? Izgleda mi da su isti priključki :^):
  21. Zagi82

    Motokultivator Labin Progres servis i održavanje

    Evo sad imam pauzu i pičim po hipanol 90. Ovo kaj sam ja kupio izgleda čudno, to ću vratit. Uzet ću 4 litre pa točit kolko tolko.
  22. Zagi82

    Motokultivator Labin Progres servis i održavanje

    Hvala ti! Makar imam ACME mašinu puno će mi pomoću! :(clap):
  23. Zagi82

    Motokultivator Labin Progres servis i održavanje

    E ovako sam uspio. Ulje mi zgleda ok. Po čemu skužit ako treba mjenjat? :icon_scratch:
  24. Zagi82

    Motokultivator LABINPROGRES

    Bok može daj mi pošalji (poslat ću ti mail adresu preko poruke). Ja sm sada kupio neko njemačko ulje SAE 30. Pa valjda neće škodit.Ovajprethodni vlasnik se vozio sa uljem,boga ti, kada sam ga ispustio tako je bilo zamazano i gusto - :icon_hang:
  25. Zagi82

    Motokultivator Labin Progres servis i održavanje

    Poludjet ću :mur: Nikako da ga otvorim a ne usudim se više jer je več obrušen do kraja. Jeb** onom tko je odlučio koristit gumene čepove! :@: Poslije budem pokušao staviti WD-a malo
Na vrh