• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rezultati pretrage

  1. toma84

    Hidraulična pumpa

    Mislim da bi bilo 50-80lit/min bilo dosta. Do sad bilo preko traktora (560) i to moral na veće okretaje da mi vrti donekle, a mislim da bi sad trebalo bit bolje...
  2. toma84

    Hidraulična pumpa

    A treba mi s reduktorom,tj sve manje više imaju reduktor kaj idu na kardan...
  3. toma84

    Hidraulična pumpa

    @ Fritz - Koji protok ima HU6??? @ Zjockoo - Kakva to pumpa, ide otraga na kardan? Di ih ima je bi znao? @ yzf ico - Sormiko sam našao i poslal upit kao i SOM hidraulika iz Resnika
  4. toma84

    Hidraulična pumpa

    Pitanje za forumaše. Di se u okolici ZG može kupit hidraulična pumpa na kardanski pogon. Ima koja firma, trgovina da prodaju. Kapacitet bi trebao biti 50-80lit/min. (mislim da bi to bilo dosta za pogon omotača :roll:)Tražim po netu ali nać nikako :( Hvala!
  5. toma84

    Oranje, oranje, oranje...1

    Re: Oranje,oranje,oranje... Pa kak tak puno, kaj ste radili i u kakvim uvjetima. Ja da orem cijeli dan ne mogu potrošit sa SAME-tom 100 lit goriva i to sa 2x14"orem
  6. toma84

    Sijačice za trave i travne smjese

    Re: sijaèice za trave i travne smjese... Vidim ima dosta amazone, hassia i isaria po oglasniku pa me interesiralo ta razilka u sijanju, koje su bolje.
  7. toma84

    Sijačice za trave i travne smjese

    Re: sijaèice za trave i travne smjese... Interesira me da li te sijačice za trave i travne smjese mogu sijat i žitarice. Na što treba pazit kod kupnje i koje su bolje. Hvala!
  8. toma84

    Upotreba visoko vlažnog kukuruza u ishrani stoke

    @bogec - Kako to da ne daješ kravama kaj se muzu suho sijeno??? Kakva im je probava? Da li se grašak može posijat i u proljeće???
  9. toma84

    Hranidba stoke

    A normalno, mehanizacija nova je skupa ko drago kamenje, ima i polovne povoljno i dobre, vidim po tvom primjeru :D
  10. toma84

    Hranidba stoke

    ivica daj mi reci kak plivaš sa kreditom i cijenom mlijeka, vidim svi živi kukaju koji su izgradili te nove staje na kredu. Kravice imaju i sladoleda u hladnijim danima :)
  11. toma84

    Ostale prikolice

    Imaš i oglasnik.hr tamo imaš dosta strojeva. Da li mi ko može reć ko proizvodi ove prikolice Gorica i ima li kakva internet stranica. Hvala!
  12. toma84

    Hranidba stoke

    Kod mene ti lik isto tako silira i sav silos pospe piljevinom, mislim kak ti veli Mike da si ga trebal cijelog posipat zemljom ili travom da stisne foliju na silažu
  13. toma84

    Oranje, oranje, oranje...1

    Re: Oranje,oranje,oranje...
  14. toma84

    Oranje, oranje, oranje...1

    Re: Oranje,oranje,oranje... Ma može vući 2x14" bez prednje, ovisi kak duboko i kakvi su uvijeti, te vrsta zemlje. Ja samo znam da uvijek orem sa prvom jer traktor mi ne klizi pa je automatski i brži. Kaj veli i šanana, zašto da na mjestu hrmba i muči se
  15. toma84

    Oranje, oranje, oranje...1

    Re: Oranje,oranje,oranje... Ta priča da crtalo ne pomaže da se ne štopa ne drži vodu. Mi kad smo uzeli plug na njemu je bilo sam jedno crtalo. Pobrali smo kukuruz i išli smo za par dana zaoravat kukuruzovinu radi jesenje sjetve. U mom slučaju kukuruzovina se baš i ne posuši pa je masa dosta...
  16. toma84

    PREDNJI TRAKTORSKI UTOVARIVAČI i priključni alati

    Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati Koliko vidim i markov hurli ima sličan povez. Bitna je kvalitete materijala,a ne bebljina iz kojeg je napravljeno. Isto kaj on veli, nikakav povez ga ne može spriječit da ne pukne po pola ako ga preopterećuješ. Za takve stvari su izmislili...
  17. toma84

    PREDNJI TRAKTORSKI UTOVARIVAČI i priključni alati

    Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati Evo za mario-a i ostale Naprijed dva vijka koja su učvršćena na okomiti nosač za utovarivač Otraga su četiri vijka učvršćena dolje na zadnji dio traktora
  18. toma84

    PREDNJI TRAKTORSKI UTOVARIVAČI i priključni alati

    Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati Malo mi je čudno kaj ima toliko crijeva, kod mene su samo 3. Tvoj svaki cilindar ima po crijevo koliko vidim i dva su povrata u hidrauliku
  19. toma84

    PREDNJI TRAKTORSKI UTOVARIVAČI i priključni alati

    Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati @ mario - Budem poslikal pa ću stavit ovih dana ako nije problem. @ marko - Zašto imaš tako puno ovih crijeva od hidraulike na konzoli od utovarivača?
  20. toma84

    PREDNJI TRAKTORSKI UTOVARIVAČI i priključni alati

    Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati Jako je sličan SIgma-i koju imam, nosači su jako slični, a i utovarivač je skoro pa isti sam mu europriključak mal drugačiji
  21. toma84

    pečenje pečenica

    Znaaam, sam pitam :)
  22. toma84

    pečenje pečenica

    Dečki purica je na Božić , a klempo kasnije. Šta ni takav običaj i kod vas?
  23. toma84

    Oranje, oranje, oranje...1

    Re: Oranje,oranje,oranje... Opet rus pod plugom, hurlići odmaraju :)
  24. toma84

    IZVOZ GNOJA I GNOJOVKE

    To svakako :)
  25. toma84

    IZVOZ GNOJA I GNOJOVKE

    Svi se boje da neće bit poplava ovih dana po štalama :mrgreen:
Na vrh