• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rezultati pretrage

  1. R

    IMT 533 -BLOKADA (špera)

    Dečki, najljepša vam hvala obojici. Računam na vas i dalje, a vi računajte ak vas skužim tko ste i odakle ste da bumo nekaj fino popapali i popili kad se najdemo. Hvala :W
  2. R

    IMT 533 -BLOKADA (špera)

    Muha, hvala za vrlo slikovito objašnjenje. Još čekam Puknutog da pojasni kako podesiti zazor ležaja
  3. R

    IMT 533 -BLOKADA (špera)

    Dakle, vađenje lagera ide grijanjem skoro do crvenog? Treba li ga onda opet lupati ili sam padne van?
  4. R

    IMT 533 -BLOKADA (špera)

    Podesiti zazor??? Nemam pojma da to treba... Nabio sam ga natrag do kraja i to je to. Misliš na one distanc pločice koje se vade između anker ploče i trube? Molim te, opiši kak da to podesim. Hvala
  5. R

    IMT 533 -BLOKADA (špera)

    Menjam ga jer je semering istrulio, kotač mi se klima, lager je podrobljen (prsten ima kratere po kotrljajućoj površini) i ruži u vožnji. Kad već skidam trubu radi špere, hoću složiti sve kaj se može da ne rastavljam ponovo za godinu dvije Prešu nemam, jbg. :( Kaj naš velečasni??? NE kužim..
  6. R

    IMT 533 -BLOKADA (špera)

    Lageru poluosovine, kod anker ploče od kočnica. Ispod te čahure Čahura je pis of kejk. RAzrežem ju fleksom, dokrajčim sjekačem i vani je. Zacrvenim ju i nabijem unutra. Lager je problem.
  7. R

    IMT 533 -BLOKADA (špera)

    Ti uspiješ isječi taj lager sa sjekačem?!?!? Meni samo iskre frcaju, a sa fleksom nemrem nutra. Kuril sam ga sa švasaparatom pa sam ga sa sjekačem rasjekel i izbil van. Jaaako teško i sje... Misliš da bi grijanjem sa autogenim išao van bez izbijanja?
  8. R

    IMT 533 -BLOKADA (špera)

    Fala Muha. Jel dobar brener za ljepenku variti ili moram nabaviti nekaj jače? Pitanje je kak rastepsti lijevu stranu trube i promijeniti ležaje? Na koju foru ti to skidaš? Meni se ne lupa cijelo popodne i ne lomi čekiće :):):) Ležaji su, kao što vidiš - KG ilitiga Kinesko gov*o, ali svakako...
  9. R

    IMT 533 -BLOKADA (špera)

    Nemrem reći da mi je drago, ali oke... ti si šef! Malo slika:
  10. R

    IMT 533 -BLOKADA (špera)

    Re: Reparacija špere IMT 533 stari tip Muha, hvala na ubacivanju slika! Vidim, 90 čitanja i nijedan, odgovor, savjet, kritika... mora da sve radim kak spada :):):) Danas sam odnio sve tokaru da obnovi zube i kanale te popravi onu ekscentričnu stvar, tzv. brijeg, koji ukapča vilicu i uključuje...
  11. R

    IMT 533 -BLOKADA (špera)

    Reparacija špere IMT 533 stari tip Bok dečki Otvaram novu temu o reparaciji špere na mojem IMT 533, sa starim tipom špere: Dakle, kad izvadite iznutrice iz traktora, ovo je špera. Vadi se kroz desnu trubu i skida se nakon uklanjanja trube. Problem može raditi ležaj osovine kotača koji se neda...
  12. R

    Izrada sajli u Zagorju

    Vidim, prekrstili su nam Muhaničara u Muhu :):):):) Riješio sam problem. Trebala mi je sajla 2 mm sa navojem od 5 mm na kraju. Kupil sa, sajlu sa 6mm navojem i tokar mi je podrejal to na 5mm. Složio pilu i radi. Muha, kakav odmor? Samo nemoj na skijanje da ne završiš ko Šumaher ;)
  13. R

    Izrada sajli u Zagorju

    Muha... ti to mene malo....??? Usput, pripremi se za onu šperu, sad slažem Pasqualija, a drugi tjedan 533ku ak bu sve po planu.
  14. R

    Izrada sajli u Zagorju

    Ma to je taj Plastika Jagić, ali nigdje nema broja telefona i ne znam da li uopće još radi... Našao sam u poslovnom imeniku dva broja mobitela od njih, ali nijedan se ne koristi
  15. R

    Izrada sajli u Zagorju

    Pomozite! Trebam promijeniti jednu specijalnu sajlu na traktoru koju treba napraviti. Ima li u Zagroju netko tko to radi? Znam da ima netko u Stubičkim toplicama (Nije Premrl, on radi samo sajle za brzinomjere), mislim da je Plastika Jagić, ali nema telefonskog broja ni za lijek. Dva broja...
  16. R

    Traktorske gume

    Dečki, bok! Gdje kupiti najjeftinije gume za mali traktor, Pasquali 940, dimenzija 6,00 X 16. Ne treba biti neka kvaliteta, bitna je cijena jer su na traktoru gume stare 35 godina i još nisu potrošene. Traktor stvarno malo radi. Hvala RR
  17. R

    IMT 539 i 533

    Ako ti ne radi lampica kad daš kontakt, onda ti alternator nema pobude. Ima na njemu jedna mala klema na kojoj je oznaka B+. Tu moraš spojiti pobudu preko kontakt ključa. Dakle, kad daš kontakt, ta žica mora dati +12V sa akumulatora na B+ kontakt na alternatoru. Samo tako će ti puniti...
  18. R

    IMT 539 i 533

    Punjenje se mjeri na polovima akumulatora kad je sve prikopčano i traktor radi. Mora biti 13,5 - 14,4 volti. Ako ti imaš tako mali napon, alternator je neispravan, vjerojatno mu je pregorjela jedna faza ili diodni most.
  19. R

    Problem IMT 539.

    Da li bi se nadovarivanjem kuglice na štangi mjenjača spriječilo upadanje u međubrzinu? Meni se isto povremeno događa kad brzo šaltam pod opterećenjem pa bih to htio riješiti.
  20. R

    Kupujem Prikolica za Tomo Vinkovića ili auto prikolica

    Kae Mrga? Ništa se ne javljaš...
  21. R

    IMT 533 -BLOKADA (špera)

    Hvala, Muhaničar... ja ne znam u čemu bi onda bio problem ak nije u štiftima,.... jel more biti zato jer je veliki luft u kotačima? Možda kad povadim one distanc pločice bude bolje,.,... Imbra... povaditi ventile iz starog FAP-a i odnijeti ih Očiću da ih potokari ;)
  22. R

    IMT 533 -BLOKADA (špera)

    >Sve bum vidio kad rastavim traktor. Dal bum nekom tokaru da napravi nove štifte ili ove obradi, samo bi mi trebala slika ili dimenzije novih štiftova da vidi čovjek kak to treba izgledati... A možda bi se nekim čudom dali kupiti i novi štiftovi pa da se zamijene...
  23. R

    Malčeri

    Tino, a koliko redova ti odjednom malčaš kad drobiš kuruznicu? Ja idem red po red i čistim kiler svakih sat vremena jer mi se digne temperatura za 10 stupnjeva za to vrijeme.
  24. R

    IMT 533 -BLOKADA (špera)

    Da, ide po grabama tok tok, a i kad ga zgrabim za kotač i guram - vučem kotač kao da ga hoću prevrnuti. Dakle, ugradnja kandžaste špere je oko 1500 kuna sa NOVIM ili STARIM dijelovima?
Na vrh