• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

2011. referentna godina

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
Bas sam danas bio na predavanju koje se ticalo i toga.
Ali mozda nam to odgode tu "referntnu" godinu.
Jer ne vidim ja osobno zast ovo ref. kad necemo uci do 2015.

samo da se shebe seljaka i sirotinju.
 
M

MOCO

Guest
meni nikako ne odgovara da mi jedna jedina jebena godina bude referentna!!!
neka se uzme neki prosjek zadnje 2-3 godine prije ulaska u EU, ili neka smisle nešto pravednije,
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
M

MOCO

Guest
U EU navodno od 2015 više neće biti kvota za mlijeko, zašto ih mi onda sada uvodimo?
 
M

MOCO

Guest
sada sam gledao poljoprivrednu emisiju i opet neznam koji su to datumi bitni!?

Do kojeg dana se uzima proizvodnja mlijeka u obzir-15.05.2011 ILI 15.05.2012????
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Zanima me,npr. mi se bavimo tovom junadi.
I dali sad nama ulazi u referentnu godinu to što nam izađe iz tova ili uđe u tov ove godine? iliti dali nam se broji broj komada ,koliko smo ih utovili ove godine i prodali,ili broj junadi koji nam uđe u tov 2011 godine.
Hvala!
 
S

seljaček

Guest
Zanima me,npr. mi se bavimo tovom junadi.
I dali sad nama ulazi u referentnu godinu to što nam izađe iz tova ili uđe u tov ove godine? iliti dali nam se broji broj komada ,koliko smo ih utovili ove godine i prodali,ili broj junadi koji nam uđe u tov 2011 godine.
Hvala!

U kvotu ti ulazi samo ono što si isporučio na liniju klanja samo ono za što ostvariš poticaj. Drugim riječima ako ove godine kupiš 5 ili 500 ili 5000 kom teladi u kvotu ti ulazi samo ono što si do 31.12.2011 isporučio na klanje i ostvario pravo na poticaj bilo to 1 june ili njih 5000 kom. Tako da smo definitivno popušili Qurčinu sa poticajima u EU . Kako na m vole reči "VI IMATE MOGUČNOSTI OSTVARITI PRAVO NA MOGUČNOST ZA POTICAJ ali...".
 

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
Ljudi ce onda u klaonice slati i junad od 10ak mjeseci samo da dobiju neke kvote
 
M

MOCO

Guest
Ljudi ce onda u klaonice slati i junad od 10ak mjeseci samo da dobiju neke kvote

ma nemože se to, jer i sada je uvjet da grlo mora biti određen broj dana u tovu da bi dobio poticaj.
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Oni nas definitivno tjeraju da mi NE proizvodimo,da oni mogu što više uvest,katastrofa ove kvote.
 

avialias

Aktivni član
Tu od
10 Ožu 2011
Poruka
527
U EU navodno od 2015 više neće biti kvota za mlijeko, zašto ih mi onda sada uvodimo?


Stanje je sljedece...

Bit cemo primljeni u EU prije ili kasnije...i EU nam dopusta da neku odredenu kvotu proizvodnje imamo sami u "svojoj" drzavi...Ali ako mi kasnimo u EU kvotu nam oni stalno smanjuju jer EU trazi trziste za svoje mlijeko a ne proizvodace koji ce konkurirati svojim mlijekom na lok trzistu. Stoga je vlada donjela odluku da je ovo ref godina jer ce se sad odrediti kvota za sljedece dvije godine tj do 2013. pa ako nasa kvota bude manja od EU dozvoljene ljudi ce moci u 2013 dici jos malo svoje kvote a ako nasa kvota bude veca od EU dozvoljene kvote u 2013 onda se uzima kvota za mlijekoiz 2011 godine...

To vam dode kao osiguranje...da bar imamo neku kvotu...a s druge strane i neku statistiku...i jos s trece strane da se uvoznici znaju pripremiti kolikokvalitetnog mlijeka uvesti i blago nam dane bosne koja se kupa u vlastitom mlijeku...
 

ivan33

Član
Tu od
14 Ožu 2010
Poruka
286
Gdje se može doći do informacija o referentnoj godini i deteljima oko toga? Dali se to odnosi na sve grane poljoprivrede?
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Gdje se može doći do informacija o referentnoj godini i deteljima oko toga? Dali se to odnosi na sve grane poljoprivrede?

Nigdje nema pravih informacija gdje god sam pitao svi samo kažu "Trebala je biti ali još se ništa ne zna šta će biti."
 
Na vrh