• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

3 pinska utičnica/utikač na traktoru

Stipa

Član
Tu od
12 Lip 2014
Poruka
36
Kolege forumaši.

Imam jedno pitanje, ako može pomoć.

Zna li tko kako se točno spaja tri pinska utičnica koja se nalazi u svim novijim traktorima?

Ima dva debela pina i jedan srednji tanji. Znam da na dva deblja ide MINUS i PLUS, a ne znam što ide na srednji pin. Gdje da taj pin spojim na traktor?

Hvala na pomoći
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Treči pin je obično prazan nekoliko rolo balirki kaj sem videl također u utikaču imaju prazno .
 

hellboy152

Član
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
302
I kod mene je treci pin prazan na uticnici.
Mislim da je to napravljeno zato da se plus i minus ne bi mogli kontra ukopcati.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,446
82 je oznaka srednjeg pina, lijevo 15/30, desno 31. Pa ako netko zna sta je sta.
Ima netko sliku takvog vec ugrađenog? S cime da izbusim rupu u plastici da lici na nesto?
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,446
A krunastom? Gledam sad utikac, vidljivi dio ide preko rupe pa ako je malo neuredno nece se vidit.
Plastika ide van pa cu sve ugradit vani i onda samo vratit i spojit zice.
Malo mi je hica za cekat ova svrdla ali su svakako korisna.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
pa i krunasta je OK, sve je bolje od svrdla koje uhvati pa potrga sve iza , ako možeš na stupnoj nema problema , opet dobro drži da ne podigne sa stola ..

kod bušenje plastike ili lima uvjek stavi krpicu , čim veče svrdlo deblju krpu ..na fi 10 je dovoljno jedan sloj npr majce ..ne one kineske kroz koju vidiš ..normalne , zapadnjačke xd .

probaj na starom kernistru ako to nisi nikad radio
 

mikula

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2008
Poruka
348
15 ti je plus preko kontakta a 30 direktno od akumulatora pa spojiš koji ti bolje odgovara za tvoje potrebe, 31 je masa a 82 je prema bosch standardu ulaz na prekidač
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,446
Imam uticnicu slicnu upaljacu(uza) pa bi nju izbacio, a stavio ova dva 3 pinska i na njenu instalaciju ih spojio.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,694
A zakaj ne ostaviš obje, kak sam napravil na Štoreu (poruka #232)

... Modificirana je i utičnica za prikolicu. Na 54G je dodano napajanje rikverc svjetla za prikolicu...
P8051202m_resize_zps7943a540.jpg


... dodane su utičnice za štek-lampu i tropolni konektor za napajanje "nečega"
P8051204m_resize_zps867b4073.jpg


...
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
ZJ zanimljivo riješenje no kak sem ja skroman (lijen) imam samo donju utičnicu koja služi za napajanje potrošača od balirke kad je zakopčana balirka upalim poziciju i od pozicije kradem struju za ostale potrošače . U početku kolegama bilo čudno zakaj baliram pod pozicijom !!
 

daniel2356

Član
Tu od
14 Svi 2009
Poruka
551
Srednji ili najmanji pin je spojen tako da ima napona samo kada je dan kontakt na traktoru, npr. za monitore koji se trebaju paliti skupa sa traktorom, kad se ugasi traktor da se i monitori ugase.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,446
Za monitor(komp) mi i treba, druga za upravljanje el. ventilima, tako da bi preko kontakta. Ne znam nikog s tim AgTronikom za prskalicu pa cu vidit s ovima sto imaju lemken, hardi kako je sve pospajano.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,694
Veliki pinovi + i -, odnosno 15/30 (B+ preko oisigurača) i 31 (masa) su trajno napajani (bez kontakta).
Mali pin 82 ima napajanje preko kontakta. Preko njega se može daljinski uključivati napajanje vanjske, recimo, elektronike male snage preko kontakta, a za ventile ostaje trajni napon, veće snage.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,694
Nebi baš rekel da je nekvalitetno. Ove u Trgoagenciji su marke COBO, a to baš i nije smeće.
Uostalom, takve su standardne na vozilima.
 
Posljednje uređivanje:

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,446
Takve kablove sam dobio, necu ih sigurno rezat. Uzeo sam Erich Jaeger uticnice, nikad cuo ali mi se cine malo kvalitetnije.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,446
Posto ova mala uticnica od koje sam uzeo napajanje ima trajni napon stavio sam jos jedan prekidac izmedju nje i ovih 3 pinskih. Mali pin 82 ne vodi nikud.

93362c6bae893f282539b5e0dd2836e4.jpg


92266e518a891c70d1cd7e32d4074710.jpg
 

DeutzFahr69

Aktivni član
Tu od
4 Svi 2017
Poruka
154
Pozdrav,

Imam prednji utovarivac sa tri žice

Plus, minus, i plus koji treba ic negdje dok se upali traktor, sad me zanima jel mogu to stavit u ovu tropinsku uticnicu, da ne stavljam na akumulator i tamo negdje ispod instrument table na osigurace?

Plus zice imaju obje osigurace na sebi
 

Najnoviji postovi

Na vrh