• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

404 prdnula dihtunga glave - pitanja

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,979
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
koji sam ja konj, nis se sjetio potražit temu...

jbga, ponedjeljak, 12 stvari paralelnih na poslu, manjak koncetracije...

premjestio postove :)
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
Jel moguće da set brtvi za glavu košta 100kn? Veli u univerzalu u sesvetama kao da su turske neke da su dobre.....

Znači set : blok, usis, ispuh, vodena itd sve što ide kad se diže glava...


Ak sam to zadnji put uzeo ni ni čudno da je prdnulo....
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Kad smo slagali motor, kupil sam set dihtunga marke Euron. Nema puno vur, ali ga se tjera stalno do kraja snage.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
received_363300245506096.jpeg received_579185516545806.jpeg

Gdje je jura???

Muslim da je postojeća brtva bila "Tesnilo" Slovenija. Kao 1 ugradnja....
Glava je bila mučki zategnjena tak da je trebala 2m cijev i da se bojali da će šerafi popucat tak da o nedovoljnoj dotegnutosti glave nema riječi. Sjećam se da smo po knjizi radili i još malo dodali....
Sad mi nude nekakve turski set brrvi za 100kn, rumunjsku brtvu glave 130kn, slovensku 85kn talijansku 180kn.
Mislim da će ić talijanska...
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,915
Možda se varam ali ta brtva nije za tu glavu, gledajući blok gore lijevo dihtung nema rupice,a na glavi postoji kanal za antifriz,tj vodu. Sad ako je loša cirkulacija kroz glavu ona se bude deformirala pa mora propustiti. Ima li na bloku navedena rupa pošto se ne vidi jer je još uvijek dihtung gore?
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
received_575668453589702.jpeg

eto mene iz univerzala iz sesveta...

lijevo kao original talijanska brtva 180kn, desno turski set brtvi 100kn
dao bi ruku u vatru da je i ova lijevatalijanska prepaikirana ista ova turska...

Što se tiče kanala evo bio kod jednog navodno dobrog majstora i veli da to tak mora bit što se rupa tiče.
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,095
View attachment 39953 p

eto mene iz univerzala iz sesveta...

lijevo kao original talijanska brtva 180kn, desno turski set brtvi 100kn
dao bi ruku u vatru da je i ova lijevatalijanska prepaikirana ista ova turska...

Što se tiče kanala evo bio kod jednog navodno dobrog majstora i veli da to tak mora bit što se rupa tiče.
Talijani su odnavek bili trgovci. Kupiti, preprodati i zaraditi. Zato od nekad nemam povjerenje u njihovu robu jer sam imao puno loših iskustava i izbjegavam ih (ako se ikako može).
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
izgubio sam papir s redosljedom stezanja glave, ima netko pri ruci?
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
tak će i bit al imao ssam točno shemu s numeriranim redosljedom šerafa i momentima....
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
glava je gore...

nakon pomne analize zaključili smo da je prethodna brtva bila škart....

glava obrađena, blok očišćen, euron brtva, postepeno stezano u kopracima 3, 6, 8, 10, 12 na krajnjih 12.5kg....
ventili 0.25 usis, 0.35 ispuh....

uaplio ko mina

sad će valjda malo duže od 4 god....
 
Posljednje uređivanje:

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
Daj neki video da čujeno kak je vužgal i kak šteklja🍻💪😉
Bil plan slagat dalje ALI jučer su javili da sutra dolaze mijenjat prozore na kući, a kak ih se dosta mijenja u dimenzijama tj poširuje danas je bil dan štemanja....

za vikend valjda ide nastavak akcije... :)
 

Najnoviji postovi

Na vrh