• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

A što nas čeka sutra???

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
DADAC kaže:
hah ja znam i da je svojim zadrugarima zagarantiral otkup sveg mesa što proizvedu i to ako nebudu mogli prodat preko zadruge da će on privatno to pokrit.
Bili smo zajedno u vodicama na sajmu zadruga, kaže da uzmeš dvadeset telića, othraniš u junce, deset ti ide za troškove, a deset ti je čista zarada. Bila im je to hit tematika, ljudi razglabali o tome naveliko, ali ja nisam u stoci nikako tak da neznam koliko je uljepšana ta računica.

:lol: :lol: :lol: dosta je uljepšana...da pojasnim jer se bavim time...
-ako uzmeš 20 telića i othraniš je u startu su ti troškovi pola(1 bik=9 000kn,a tele je oko 4-4,5 tisuće),
-na hranu ti otpada još oko 3 000 (ak je iz vlastitog uzgoja,naravno)
-liječenje,ako si radiš sam računaj u prosjeku oko barem 500kn,a ak ti rade veterinari onda se bolje mani čorava posla jer ti odnesu cijelu zaradu :lol: :lol: :lol: i uginuća neću ni spominjati jer si onda zbilja gotov :mrgreen:
no ak te posluži malo sreća i uz određeno iskustvo za tih 20 bikova ti može ostati oko 40-50 tisuća zarade,a ak ne onda moš ostat i dužan hehe :scratch
 

snupy

Član
Tu od
7 Pro 2008
Poruka
422
slažem se i sam sam razmišljao o malom tovilištu bikova 15 kom. godišnje ali uz posal je to pre mala zarada a velika obaveza zato sam otišao u čobane još mi samo fali frulica
 

toky09

Član
Tu od
28 Pro 2008
Poruka
59
a dali se isplati uzeti tako 15-20 malih od jedno 7 dana i hraniti ih i onda kada narastu prodati kolika bi to
bila zarada i u kojem roku bi mogli biti za prodaju?
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
tokarpz kaže:
a dali se isplati uzeti tako 15-20 malih od jedno 7 dana i hraniti ih i onda kada narastu prodati kolika bi to
bila zarada i u kojem roku bi mogli biti za prodaju?

pa sad malo je veća zarada,istina,zato i ja tak uglavnom delam ;)
a račun ti ide ovak...kod onih ulaznih troškova za tele(4000kn) računaj oko 2500kn+jedna i pol vrečica zamjenice(280kn je jedna vrečica),a ostalo je manje više isto jedino kaj ti tele dok ga odbijaš nema 150-160kg nego je oko 120-130kg,ali jedna bitna stvar je ta da on zna jesti ,a to ti je jedna muka manje :lol:
van ti idu sa oko 1,5 godine starosti,kak koji,jer ih ima koji brže napreduju :mrgreen: ,a ima i onih koji napreduju sporije :evil:
 
T

TOMO VINKOVIĆ

Guest
tokarpz kaže:
a dali se isplati uzeti tako 15-20 malih od jedno 7 dana i hraniti ih i onda kada narastu prodati kolika bi to
bila zarada i u kojem roku bi mogli biti za prodaju?

ja tele ubijem 3 miseca nakon šta se je otelilo i bude u njemu oko 150kg mesa jer krava je velika onda bude i tele :!: ;)
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
TOMO VINKOVIĆ kaže:
ja tele ubijem 3 miseca nakon šta se je otelilo i bude u njemu oko 150kg mesa jer krava je velika onda bude i tele :!: ;)
al ti to tele vjerovatno sisa kravu ;) ...a gdje bi ja našel tolke krave da ih 30-40 telića sisa... :lol: :lol: :lol:
a osim toga i jeftiniji mi je ovak proizveden bik,tj. veća je zarada :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
T

TOMO VINKOVIĆ

Guest
Mike kaže:
al ti to tele vjerovatno sisa kravu ;) ...a gdje bi ja našel tolke krave da ih 30-40 telića sisa... :lol: :lol: :lol:

a nigdje :!: ;) :lol: :lol: :lol:
 

toky09

Član
Tu od
28 Pro 2008
Poruka
59
a koliko se može dobiti za jedno tele ako ga uzmem ovaj tjedan i staro jedno 2 tjedna i prodam ga za 5-6 mjeseci
svakako mislim uzeti više ali ovo jedno mi trba moram si kupiti tamburicu..............................
 

Najnoviji postovi

Na vrh