• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Adaptacija zmaja 133rm za kukuruz

ZiRi

Član
Tu od
17 Kol 2008
Poruka
79
Molio bih sve ljude koji znaj kako se montira adapter za kukuruz i koliki trebaju biti ulazi i izlazi i ta sranja nek napiše. Unaprijed hvala
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
mi smo montirali na 133 adapter za kukuruz i neznam tocno mjere ali cu ti rec ovih dana...
moras satvit na trumlin jos jedne šije(blinde)..mi smo stavljali sastrane gdje ima prijenos pekko remena zupčanike ali nije treba znam čovjek akoji ima na 133 remen i ide dobro..
 
B

Bobo

Guest
Svi zmajevi imaju za kukuruz i soju lancanice i dupli lanac, jer pri tolikom opterecenju remen mora izgoriti ili puci. taj sto s remenom vrsi kukuruze, ide vrlo polako onda, jer da ga tjera kako treba, ne bi mu remen dugo izdrzao...

Koliko god puta sam vidio heder za kukuruze za 133, svaki je na sebi imao uvlacno grlo. NIKADA nisam heder bez grla vidio. U jednom obliznjem selu ima vrlo vrlo ocuvan 133RM i covjek dok je vrsio zito, u dvoristu kukuruzni heder sa grlom ne sebi. nije mi jasno zbog cega posebno grlo, gdje god sam vidio.

I jos znam da kukuruzi polome zmaja 133 kao beba zvecku i da znam da je kombajn bio u kukuruzima, koliko god dobar bio, ja ga kupio ne bi... materijal je premekan, i lim se jako izmota. Kad jednom krene u kukuruze, samo njih moze vrsiti, jer zito pocne prosipati i to vise nije to. Steta je 133 tjerati u kukuruze.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
da ide polako ali ide...
ma ima posebno grlo svaki jer zmajevoga hedera nemres skinuti grlo dolje ni od žitnog ni kukuruznoga..
 
B

Bobo

Guest
Aha, tako znaci... To znaci da svaki heder ima svoje uvlacne lance u kompletu?

To jos nisam znao, posto sam vidio da su ljudi kod mene u selu skidali samo grlo sa zmaja 133 i nosili ga na popravak. Znam da je bilo dva dana sarafanja oko toga i da su skidali sve po spisku kad su to radili. ja sam jos bio klinjo, pa nisam niti znao sto rade...
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
aha tako ti je to....sve je isto jedino sto ima komplet grlo koje se malo duže vrijeme skida..
 

ZiRi

Član
Tu od
17 Kol 2008
Poruka
79
Znači onda bolje netjerrat Zmaja u kukuruz. Do sad ga nisam tjerao u kukuruz. Šta mislite jel bolje kupit vučeni berač ili poseban kombajn za kukuruz?
 

ZiRi

Član
Tu od
17 Kol 2008
Poruka
79
marko hurlimann xa86 kaže:
mi smo montirali na 133 adapter za kukuruz i neznam tocno mjere ali cu ti rec ovih dana...
moras satvit na trumlin jos jedne šije(blinde)..mi smo stavljali sastrane gdje ima prijenos pekko remena zupčanike ali nije treba znam čovjek akoji ima na 133 remen i ide dobro..
Ajd kad saznaš to javi mi.
Izvini Bobo što sam napisao 2. zaredom
 
B

Bobo

Guest
boki91 kaže:
Znači onda bolje netjerrat Zmaja u kukuruz. Do sad ga nisam tjerao u kukuruz. Šta mislite jel bolje kupit vučeni berač ili poseban kombajn za kukuruz?

Ako do sada nije u kukuruzu bio, bolje da niti ne ide. Kod tebe je RM model, sto znaci da je pojacan na kriticnim mjestima, ali opet bolje ne... Ja cu nagodinu kupovati ZMAJA 133 i ako je u kukuruzima bio ne kupujem, jer sam od jako puno kombajnera cuo da to nije za njega Lako ga je porazbijati iznutra, i drasticno mu se smanjuje vijek trajanja. U mom kraju nitko ne cuva kukuruze u zrnu, vec svi u klipu, pa tako i mi. Berac kukuruza u klipu je ovdje korisniji nego kombajn, pa s takvom kombinacijom i radim...
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
slažem se s bobom...
zmaj je napravljen samo za žito i to da se jako ne tjera a kukuruz ga sažvaka kao žvakaču.
 
B

Bobo

Guest
Nemam svoj, ali mi covjek besplatno da berac da svoje poberem, posto je on prestar da se s njim bavi. Berac je SIP tornado 35 i super radi. Ove godine ce 549 ici s njim, pa ce raditi jos i bolje...

Kako mi se cini da cu za koju godinu kupiti taj berac od njega.
 

ZiRi

Član
Tu od
17 Kol 2008
Poruka
79
Koliko ti traži za njega? Koliko najmanje konja treba traktor imati da vuče berač?
 
B

Bobo

Guest
Platio ga je 15- ak tisuca Kn, a meni bi isao i za manje od toga.

jednoredni SIP berac IMT 539 vuce gdje god hoces, samo naravno da nije blato do koljena. Vrlo lijepo se slazu jedno s drugim da je to milina.
 
B

Bobo

Guest
DD beraci su direktna kopija zmajevih... Ne znam jesu li bas svi, ali znam da ima kopiranih modela...

ZMAJ beraci kad su praznog bunkera stoje vise manje "na vagi" jednom rukom ge prevrnes nazad... Po brdima nije preporucljivo raditi s laganim traktorom s takvim beracem, posto jako malo pritisce na traktor (slicno je sa vucom dvoosovinskih prikolica) a usto ima i uske gume koje kroz mekanu zemlju propadaju lako, pogotovo kad se bunker napuni, a puno tezine se oslanja bas ne te uske kotace...
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,558
ma aje onaj ĐĐ je ogroman, kad napuni bunker i zetoru baš niej svejedno...
 

Najnoviji postovi

Na vrh