• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Aditivi za beton

B

bosniahos

Guest
Dali ima netko od kolega sa foruma iskustva sa aditivima za beton,recimo firme Sika i kako se sa njima radi,koje su doze za neku manju količinu od recimo 2do4 kubika gotovog betona.Treba da se stavi za zaštitu od soli sa ceste i smrzavanje u zimskim uvijetima,kad radi zemlja gore dolje.Dali je potrebna podloga od krupnog šljunk,batude tzv. .Hvala
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Ja sam nekad radil u betonari gdje se radile razne ploće ,cjevi i betonski elementi pa smo po zimi stavljali taj adetiv protiv smrzavanje ,ali koliko ja tebe kužim ti bi stavil adetiv da ti pojaća beton i da radi zaštitu od soli, tu treba paziti ima više vrsta adetiva koji služe kao premaz betona za zaustavljanje curenja vode itd,prema tome se raspitaj kod stručnih ljudi nije isto stavljati u beton i vršiti premaz..
 
B

bosniahos

Guest
.

Ne nebi premazivo,stavio bi u beton u toku njegove pripreme,pa me stoga zanima doziranje.Inače sam bil kod čovijeka koji ima kamion mikser i njemu se ne isplati manju količinu radit več bi on to meni dostavio dok bi se radila veča količina kod izrade nekog večeg obijekta,recimo tankštele.Trebal bi na to neko vrijeme čekat a to je kraj ceste pa ljudi gledaju i misle a što taj sad ne završava ovo ono.Pa bih pokušal sam uradit da ne čekam mijesec maj hahaha kad procvijeta jorgovan.
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
Čuj nikad sa ručnim (mješalicom) mješanjem nečeš dobit ono što ti mikser u komadu doveze po meni kupi sam aditive a pajdo sa mikserom ti dopela odgovarajuču marku betona bubneš aditive i imaš pravu stvar ovo ručno ...?

Ps;ovaj tampon ispod betona treba napravit da beton nejde gore dole.
 
B

bosniahos

Guest
.

Nije mi isplativo nabavljat kanister aditiva pa da mi stoji,tip sa mikserom mi nije kolega več poduzetnik koji ima svoje tarife.Mogal bi on meni to uradit i besplatno al bi na ti način izgubio reputaciju kod svoje gange.A vidim da često ispusti 3 ili više kubika gotova betona na lokalni deponij smeča,da mu se nebi smrzlo u mikseru.No nema veze nema džabe ni u starije babe hahaha.Taj tzv. tampon treba odvojit nekim pokrovom od betona ili ga je dobro samo zalit i obradit.Neče li se sve pospajat u jednu masu tada.
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Slažem se sa gec67 adetiv i obićna mješalica nejdu skupa bar za tu vrstu adetiva jer će ti se beton brzo stvrdnjavati i nečeš dobiti dobro vezivo betona od jedne i druge mješalice a jednostavno nevidim razlog zašto stavljati adetiv u beton sad ,on se stavlja protiv smrzavanja da brže veže a sad nema potrebe za tim,
 
B

bosniahos

Guest
-

Pa napisal sam da je sol main problem.Znači sol sa ceste pojede beton kroz 5 godina tak je bilo prije a tak če biti i uvijek,smrvi beton pa opet kroz neko vrijeme jovo nanovo.Nema mudrije čista praksa.Trebam savijet a ne teoriju.Hvala.
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
mislim da ima i manjih pakiranja aditiva jer keramičari to koriste za fugiranje (dodaju u fugu kod vanjskog polaganja kamena ili keramike) zvrkni siku pa se raspitaj a ima i nekih drugih firmi koje to rade od "mapea"(vald se tak piše) košta 25 kn/lit ide ga min 0,7-3 lit po m3
a imaju i oni :scratch PCI
Ak radiš tampon od batude prekriješ završno sa šljunkom da popuniš rupe i to je to malo se površinski poveže beton i šljunak, deblijna tampona do zone smrzavanja zemjle
 
B

bosniahos

Guest
-

Sad mi došlo do ušiju da če kroz neko vrijeme proširivat cestu jer to traže standardi eu,i shodno tome da se rade i prilazi u dvorišta po nekim standardima.Ovaj beton je kubik 500 kn sa aditivom plus mreža i oplata pa ispada oko 2 do 2,5 tisuče kn.Nebih bacal toliku paru u vijetar.Nije lijepo ali mi se čini da ču navrnit nazad iskopanu zemlju,a nije mi draga ta ideja.I ma li tko pametnu ideju na ovu novonastalu situaciju.
 

Najnoviji postovi

Na vrh