• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

agria 3800 g

BuKvIk

Član
Tu od
11 Pro 2011
Poruka
53
pozdrav svima,nedavno sam kupio motokultivator agria 3800 sa priključcima(plug,freza,roto kosa i prikolica) pa me zanima ako netko ima kakvih iskustava sa njim,teren mi je jako strm a namjeravam ga koristiti za košenje i ako bude koji vrt za poorati i izfrazati.motor je hirt-19ks i jako je sačuvan,jedino ima puno poluga pa se još učim koja čemu služi,unaprijed hvala za svaki savjet
evo i par slika:
DSC00061.jpg DSC00042.jpg
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Ti bokca kakav stroj!

Koliko si to platio i kako stojiš s kičmom? ja imam labinprogres superspecial, koma a valjda je u pola lakši...To ima i paljenje na anlaser?
 

BuKvIk

Član
Tu od
11 Pro 2011
Poruka
53
tek sam počeo malo radit sa njim,za sada je dobro jer ima blokade i šperu pa uglavnom sa polugama upravljam,vidjet ću kad počnem orat kako će biti,pravim mu točak na prednji kraj da ga mogu na točku okretat a ne na rukama i da pali se na alnaser i ima dekompresor tako da je odličan a cijena sa frezom 10000 kn ostalo sam rješio nekim kompenzacijama
 

BuKvIk

Član
Tu od
11 Pro 2011
Poruka
53
evo da se pohvalim da sam zaradio prve novce na oranju i stroj radi odlično,dubina brazde cca 20 cm a jako je jednostavno za raditi jer ima odličan balans,nabavio sam i pogonsku prikolicu tako da sam već i drva vozio iz šume a evo videa kako sam frezao nikad obrađivanu ilovaču za sadnju kupina:

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=CjodCO5I29w[/YT]
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
S

staffmen

Guest
kaj se te rucke ne daju vise podignuti?! pa ovo skoro pa da moraš legnut.
Ja sam 195 visok, neznam kolko dugo bi to moja kicma izdrzala.
 

BuKvIk

Član
Tu od
11 Pro 2011
Poruka
53
pa na žalost neidu višlje jedino u stranu a i ja sam 182 cm ali može se lako raditi jer je dovoljno da ga usmjeriš i možeš ga slobodno pustiti čak i kod oranja,gledao sam na yubitu svi takvi veliki kultići idu tako nisko,ja sam čak mislio da napravim neke produžetke na ručke
 
S

staffmen

Guest
ma ovo je katastrofa, trebalo bi malo preradit same rucke, da se daju podešavati kao na Super Specijalu.
mene i ovak muci kicma pomalo, kamoli dabi mogo s tim radit, a vjerujem da nisam jedini.
Al vidim da je stroj pravi stvarno...Skoro pa da sam ne radi;)
 

BuKvIk

Član
Tu od
11 Pro 2011
Poruka
53
ja sam operirao kralježnicu i stvarno nemam problema sa radom,poorem bašću od 500 kvadrata i kao da nisam radio jer je stroj jak i stavio sam onaj točkić naprijed tako da ga na njemu okrećem bez tereta na rukama i kod oranja nisu ručke tako nisko pa ću i za frezanje nešto smisliti
 
S

staffmen

Guest
gledao sam na internetu. postoji i drugacija izvedba rucki.
Takve se daju podešavati po visini, i covjek ore s njom bez prigibanja.
Također je agria 3800
 

BuKvIk

Član
Tu od
11 Pro 2011
Poruka
53
postoji 3800,3800g i 3800d,moja je 3800g i ima graničnik za podešavanje ručki gore i dole,probat ću prvo zaobići graničnik pa ću vidjeti kako se ponašaju zglobovi na komandama za brzine pa ako se bude moglo sve šaltati ostaviću tako,pozdrav
 

BuKvIk

Član
Tu od
11 Pro 2011
Poruka
53
Evo moram se pohvaliti prodao sam agriu i kupio tomicu 418 novi tip 1980 godište
 

Najnoviji postovi

Na vrh