• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Agrokid 230

Burek

Član
Tu od
22 Srp 2015
Poruka
34
Pozdrav svima,

budući da sam poprilično neiskusan što se poljoprivredne mehanizacije tiče, htio bi s vama iskusnijima provjeriti jel neke stvari s papira funkcioniraju u praksi.

Budući da sam do sada radio sa strojevima iz 80-ih godina odlučio sam malo modernizirati cijelu proizvodnju - bavim se uzgojem višanja i lijeske.

Kupio bi traktor Agrokid 230 (47 KS efektivne snage) i uz njega frezu i prikolicu za razbacivanje stajnjaka.

http://messis.hr/upload_data/site_files/messis_cjenik-2015_final-216_sec.pdf
Ovdje na specifikaciji prikolice piše da je za istu potrebna snaga traktora od 50 KS - model A-45

http://messis.hr/upload_data/site_files/messis_cjenik-2015_final-204_sec.pdf
Specifikacija za frezu, 40 KS - model 220/85.

Ono što mene zanima je da li te sve stvari sa papira vrijede u praksi - pogotovo u nekakvim otežanijim uvjetima rada - oće li to moć ovaj maleni upogonit?

U budućnosti bi uzeo i nekakav malčer sa bočnim diskom za međurednu i unutar rednu obradu, http://messis.hr/upload_data/site_files/messis_cjenik-2015_final-137_sec.pdf - nešto od ovdje navedenih primjeraka koji imaju čudnu deklaraciju, od 40-80 KS.

Što mislite, da li ima smisla ići na taj traktor ili ipak moram razmišljati o nečem jačem? Muči me to što bi se onda morao odreći kupovine dodatnog zemljišta za širenje kapaciteta :/
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,629
Odi radije na rabljene strojeve, a kupuj zemlju.
 

agronom

Član
Tu od
16 Stu 2014
Poruka
55
najčešće ti to piše snaga na kardanu(ali nemora biti) ali k tome trebas još dodati 10-20% snage. znači ako ti za prikolicu piše 50 ks treba ti traktor bar 65-70 ks. kolko ja znam messis je jako skup. probaj se raspitati kod pavina. i trgovac ti može najbolje reči koju snagu trebaš za koji uređaj.
 

Burek

Član
Tu od
22 Srp 2015
Poruka
34
Tog sam se i bojao, da bi mogao imat problema. Mislim da ću ipak onda na nešto jači traktor. Messis gledam jer nisam baš našo ikog sa relevantnim web-shopom u ovoj pripremnoj fazi. Znači pavina zovem sutra. Hvala na odgovoru :)
 

MARIETO88

Član
Tu od
22 Lis 2013
Poruka
349
Ja bi ti samo nadodao da Agrokid je premali za one kosilice tj. malcere s diskom.... gledao sam te malcere i i radio sam cak malo s njima te mogu reci da su stvarno teski i rade velike poluge kad su izbaceni. Pogledaj si goldoni traktore oni su supp za međurednu obradu

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Baš sam prije prekjučer malčiral voćnjak s Goldonijem i malčerom s hidrauličnim pomakom. Odradil sam sve kao i oni s ticalom i dodatnim diskom. Doduše dosta sporije jer sam kod svake voćke trebal zamicati malčer, a s traktorom sam išel ravno uz voćke. Za veću površinu bi ipak preporučil malčer s dodatnim diskom i ticalom.
Moj Goldoni je 49 KS i 1,9t težine + 100 kg utega. Širina je podesiva od 136 do 178 cm. Ako te zanima više podataka o Goldoniju, možemo u adekvatnoj temi.
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
imam ti ja takvu prikolicu za razbacivanje gnoja i u optimalnim uvijetima ako ju ne nafilas punu može je tjerati i jedan traktor od 45ks nije mu laka a optimalno bi bilo nešto od 60ks i da se nadoveže za ovaj agrokid ili mistral od landinija ili r1 od Lamborghinija ili sl to su onak traktori za hortikulturu i tih cca 50ks nisu baš 50ks a i težine nema ili idi na kategoriju više Dorado ili R2 ili na Goldonija energije ili quasar ovi ala tomovinkovic ne preporučam :)
 

MARIETO88

Član
Tu od
22 Lis 2013
Poruka
349
posto sam 4 godine gledao u agrokide, mistrala,NH, goldonija... mogu ti reci da agrokid je puno manji traktor od mistrala/NH te ako neko s IMT-om 539 radi određenu povrsinu i ide, a ovi traktori em jaci, em nekaj tezi, 4x4 i mogu raditi sa vecim prikljuccima zbog bolje raspoređene mase... a R1 je skoro isti agrokid... otisao sam off toppic, ali ne živimo svi na ravnicama u slavoniji i za vecina ljudi izvan slavonijeje rijetkost da imaju vise parcela preko 1 ha povrsine...

p.s. ako gledas goldoni, pogledaj ferrari i pasqali... isto jako kvalitetni traktori s dobrim omjerom težina/ks

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
R1 Mistral XA i onaj NH (neznam broj) su potpuno identični traktori i sklapaju se u istoj tvornici samo je razlika u motorima ili su micubiši ili janmar a baza je mistral koji postoji još prije 2000godine

Poslano sa mog MediaPad T1 8.0 koristeći Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,629
Mistral i NH imaju Yanmar motore.
SDF ima sličan traktor, ali getriba nije ista i proizvode ga u Poljskoj, s Mitsubishi motorima.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
R1, agrokid i solaris su jednojajcani blizanci. I oni su u slabijim verzijama imali yanmar motore dok sad koliko vidim imaju samo mitsubishija.
Zj jel imas kakav link za poljsku? Nisam do sad vidio nista s njima vezano...mistrala vidjam svaki dan i isti je kao moj solaris.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,629
Na starijim njihovim stranicama je pisalo da je proizvodnja u Poljskoj, dok su još bile one starije serije. Neznam kak je danas.

Pogledaj jesu li isti prednji most i zadnji reduktori, te feder treća e točke i kućište hidraulike.
 

Najnoviji postovi

Na vrh