• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Agrometeorološka prognoza

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
U pon/uto mozda malo kise pa za tjedan dana opet, al svagdje kaze malo kise.
Kod mene jutros opet minus, -1.
 

Željac 28

Dobro znana faca
Tu od
8 Ožu 2020
Poruka
1,138
I ja bi trebao ječam prihranit sve se bojim da niš od njega.
Kiše nema a on stoji na mjestu
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Pogledajte barem 3-4 vremenske prognoze različitih meteo kuća za svoj kraj. Ako sve ili barem velika većina prognozira kišu, vrijeme je za prihranu.

Redovito pratim DHMZ, Norvežane i Amere. Trenutno, za moj kraj, DHMZ i Norvežani predviđaju oko 10 lit. po kvadratu u noći s ponedjeljka na utorak, a Ameri ne daju količinu, ali najavljuju povremene pljuskove. Meni kiša treba za pripremu. Brazde su presuhe i ostaje jako grudičasto iza freze.
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Ja sam danas krenuo navodnjavat, prava je suša.
 

salyn

Aktivni član
Tu od
25 Lip 2011
Poruka
348
Ja planiram drugu prihranu pšenice u ponedeljak.
Malo sam kasnije posijao a prva prihrana je bila početkom 3. mjeseca.
Sad kolko pratim po prognozama najavljuju kišu s ponedeljka na utorak pa bi mi to bilo idealno
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Ja sam bacio dusik jucer pa sto bude, od kise u utorak ne ocekujem previse, lokalni pljuskovi pa di kapne.
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,221
Evo i kiše hvala Bogu, sinoć sam prihranio žitarice, i nešto livada, ječam je već pustio klas 70%,e sad bude li mu ova prihrana pomogla il je kasno to budemo vidjeli.
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Mozda utorak na srijedu al opet premalo. Jureos opet minus od -2 do -3. Ako sad nije sve prdnulo...
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,221
Ja sutra zalljevam neke stvari bez obzira oće li padati il ne i bez obzira kad će.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Nekaj se dogodilo u DHMZ. Prognoze ne netu im nisu ažurirane. Nije Valjda zaduženog za ažuriranje uhvatil covid?
Norvežani su jučer imali predviđenu tek neznatnu količinu u nedjelju, a danas za nedjelju popodne i ponedjeljak ujutro prognozirano 14 litara po kvadratu. Kad bi se to ostvarilo, bilo bi super.
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Nekaj se dogodilo u DHMZ. Prognoze ne netu im nisu ažurirane. Nije Valjda zaduženog za ažuriranje uhvatil covid?
Norvežani su jučer imali predviđenu tek neznatnu količinu u nedjelju, a danas za nedjelju popodne i ponedjeljak ujutro prognozirano 14 litara po kvadratu. Kad bi se to ostvarilo, bilo bi super.

Prdnula im stranica.
14 litara je malo. Koliko vidim svaki dan bi moglo slinit do srijede, iako to nije dobro jer je idealno vrijeme za bolesti. Bilo bi bolje da se ispada 2 dana i gotovo.
Ja vec tjedan dana navodnjavam i još ću do nedjelje.

Ja sam bil malo prije u trsju i čini mi se da mi ovaj mraz malo štete napravil, vidi se da je pomrzlo.

Za prethodna 3 minusa je puhalo a sada je bilo bez vjetra i puno vlage od dana ranije pa je sve smrzlo.
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Izgleda nema ništa od najavljivane ozbiljnije kiše,možda nešto malo u nedjelju
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Vjerojatno bu ponegdje kakav mali pljusak. Prave kiše nema na vidiku do kraja mjeseca, a dalje je već veliki period za iole točniju prognozu. Kaj napraviti, sijati kuruzu ili čekati?
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Ja sad isprogramirao navodnjavanje sljedećih tjedan dana a za dalje ćemo vidjet.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
ni kapi...sljedeća prilika tek za 7 dana, i ne izgleda obilata zasad...
inače, višnje i trešnje su preživjele sve probleme, ali smrzli su mi se maruni, orahi, vinograd je sumnjiv, jabuke i kruške li-la, i vjerovali ili ne, imam par stotina jasena koji su rano pustili i sve se skuhalo...
nemoš belivit!
 

vlastel

Aktivni član
Tu od
30 Sij 2019
Poruka
515
mislim da smo mi dobili lijepe kiše, ko naručene za kukuruz i djetelinu.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Krapina 10,8 lit, Bednja 17,0 lit. Vjerujem da je kod mene negdje između. S obzirom na prognoze, čak se nisam nadal tolikoj količini. Zlata vrijedi svaki litar, za vrt, djetelinu, krumpir, kuruzu itd. (y)
 

Najnoviji postovi

Na vrh