• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Agrometeorološka prognoza

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,529
-5...
do jutra još 4 hladna sata...
sad već umiru i toploljubive biljke u negrijanim plastenicima...tko je riskirao s paradajzom, paprikom, krastavcima ili kao neki krumpirom, bojim se da je ove godine nagrabusio... 🥶
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
915
16177657046761779734528840648845.jpg
Evo sadašnja temperatura bojim se da od voća ove godine nema ništa.
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
878
Okolica Karlovca brdski dio, sati oko 6:40, temperatura 0 stupnjeva, Karlovac koliko vidim -7. Za sada ne mogu biti previše žalostan. Ali vidjeti ćemo za par dana kako će to završiti, možda je i 0 previše, ipak je velika vlaga u zraku.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,504
Kod mene jutros nešto preko -8°,koji to dio okolice nije u minusu🤔
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
878
Brdski dio u području prema Udbinji, nadmorska visina oko 200m, južna strana.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,504
Pa i ja sam na oko 200 metara visine pa sam na -8 🤔🥶
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
878
Ne znam, imam klasični termometar a i nije tako hladno jer se zemlja nije skamenila(mekana je) tako da mislim da termometar mjeri normalno. Inače i prošle godine mi mraz nije napravio ništa ali tada je ipak bilo hladnije, koliko se sjećam -3 ili -4 pri tlu, u visini do -2 ali je bilo suho pa je to možda pomoglo.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,504
Doduše,ja sam bliže Gorskom kotaru pa je valjda zato hladnije
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,666
Slično je bilo i prošle godine, isto su brdoviti krajevi prošli bolje od kotlina.
Kod mene na imanju je recimo bilo šljiva i voća, isto je bilo i svima koji su bili više od mene, niže u istom mjestu je sve bilo smrzlo od mraza.
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
878
Pa da, evo gledam u Sisku je -2 a u Karlovcu -7. Možda to ima veze. Možda je tvoja strana prema Gorskom kotaru hladnija.
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
878
Sati 8:00, temperatura 0,5 stupnjeva. Gledam i ne vjerujem. Ali to ništa ne znači. Voćke su pod tvrdim snijegom i ako je 0 ili -1 bilo kroz cijelu ili veći dio noći pitanje je šta će biti. A i sutra imamo mraz. Međutim u područjima hrvatske gdje je deblji minus mislim da sa više sigurnosti možemo reći da nije dobro. Inače i orasi su u cvijetu ili imaju rese a i mnoge voćke već imaju mlade listove tako da će se već popodne znati na čemu smo.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,529
dere jaka kiša i jak vjetar...srećom, nema tuče...bar kod mene...
 

ŽeljkoKa

Iskusan lik
Tu od
18 Stu 2020
Poruka
569
Tak je, u Karlovcu dere kiša i vjetar, grmi i sijeva, za sada ništa prestrašno.
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
A i 2019 je od 31 dan u 5 mj. 26 padala kiša. I bila je čista pušiona godina za mnoge.
 

Najnoviji postovi

Na vrh