• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Alat: Super Motika / Super Hoe / Wheel hoe

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
Re: Super Motika/Super Hoe

Imam je ja samo nema fency valjak iza...dobra je za medjurednu obradu...
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Re: Super Motika/Super Hoe

Ima ih i za kupit u nekim poljoapotekama ali ih većina radi sama. Governal i felga na prednjoj vilici te ispod vilice navariš nož. Koristi ju dosta ekipe sa foruma za međurednu obradu češnjaka.
Ovaj valjak na slici ispred noža je glupost, em se vidi da su noževi tupi a i ne možeš tako pritisnut da napravi neki posao.
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Re: Super Motika/Super Hoe

To je valjak kao od sjetvospremača, inače služi za razbijanje busa, ne treba biti oštar ni težak, samo da razrahli zemlju. Taj valjak je super stvar za razbijanje pokorice.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
Re: Super Motika/Super Hoe

Ja svoju sam radio...ali ideju sam pokupio na bjelovarskom sajmu...kod onih standova sa lemesima...motikama...i djecjim igrarijama...
Nekak mi bilo puno dat 80 kuna za to...
 

gigausupi

Član
Tu od
3 Stu 2014
Poruka
259
Re: Super Motika/Super Hoe

Nešto slično imam. S time isključivo "režem" vrt prije postavljanje stelje i nakon, prije sjetve i sadnje.
Samo nije od bicikla, nego malog starog pluga s manjim kotačem(za upregnuti konja, vola), ali je dolje zavareno pet noževa dužine oko petnaest centimetara i time samo dubinski režem zemlju uzduž i poprijeko da je prozračim i nakon toga sijem.

Plug moj, noževe izbrusio od čeličnih, e jbg, neznam sada kako se to zove, uglavnom od debele(pola centimetra) čelične letve koju sam našao, izrezao je na pet dijelova, a zavario susjed.

Lako je s time raditi. Barem kod mene jer imam mekanu, rahlu zemlju. Ali sada vidim da bi bilo još lakše da je kotač velik, baš za bicikl.
 
Posljednje uređivanje:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: alat "wheel hoe":

Decki kaj se mucite sa izradama.
Kupite si nekaj ovakvo i mirni ste godinama.
Ja ga imam vise od 6godina i zakon je za razbijanje pokorice i trga korjenje tek nikle trave.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Neznam tocno,al vidao sam u nekim zeljezarijama i ducanima za agrokulturu.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Neki dan sam ponovno pravio biciklo. Na ovog što sam imao nisam mogao staviti manji nož nego što je, a trebao mi je za grah manji nož, pa sam uzeo prednji dio od Pony-ja, zavario na onaj spoj 20 x 20 cijev i to je to.



 

Najnoviji postovi

Na vrh