• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Amortizer kabine - Z6245

  • Temu pokrenuo quercus0_0
  • Datum prvog posta

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,151
Re: amortizer kabine...

Pa da kabina se mora klimati. Kod mene na 6245 ima lufta i mora imati jer ako se zavrne do kraja onda se brzo poderu.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: amortizer kabine...

PA napisal vam je 6211 da je najnoviji bil bi negdje 94.god.
@gogo slažem se za kvalitetu.
 

navi

Novi član
Tu od
22 Kol 2013
Poruka
21
Re: amortizer kabine...

kabina se i mora klimati,jer ako je fiksna,onda nema koristi od amortizera. pitanje je jedino koliko mora imati lufta? ja sam tek djelomicno pogledom proletil po svojim amortizerima,moram tome posvetiti malo vise vremena,ali mislim da sva 4 amortizera ne bi smjeli kostati vise od 1000kn,pa bi ih se isplatilo zamijeniti.ja sam takav tip da vise patim na udobnu i tihu kabinu,nego na dobar motor. :):)
@oficir,tvoj zetor je iz doba kad su ipak bili malo kvalitetnije napravljeni (bar po mojem misljenju).
vezano post od prije,moj nema kutiju akumulatora,pa je bar tog jednog amortiera lakse skinuti.
@navi,koji je tvoj model,i koja godina?


6211 1990 godište .
Išao sam redom i odmah odgovorio , a tek nakon toga vidio da je @OFICIR pojasnio godište mog traktora .
Sada prepravljam odgovor jer neznam obrisat .
 
Posljednje uređivanje:

navi

Novi član
Tu od
22 Kol 2013
Poruka
21
Re: amortizer kabine...

cijena svih guma prvih i zadnjih amortizera kabine nije velika .
4 ravne prve po 1.68 € to je 42,46 kruna
2 bočne prve po 1.79 € to je 45,30 kruna čeških
2 zadnje gume po 12,79 to je 322,87 kruna
Sveukupno je za sve gume 35,88 eura , a poštarina je 16 €ura i dođe za tri dana od dana plaćanja . Ja sam kod njih kupovao već i sa poštarinom duplo jeftinije nego kod nas . Evo slike samo jedne od potrebnih guma , a može se na stranici provjerit za sve djelove .
ai6u.jpg
[/IMG]
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: amortizer kabine...

@navi jesi zval broj kaj sam ti dal da pitas za cjenu?
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,681
Re: amortizer kabine...

cijena svih guma prvih i zadnjih amortizera kabine nije velika .
4 ravne prve po 1.68 € to je 42,46 kruna
2 bočne prve po 1.79 € to je 45,30 kruna čeških
2 zadnje gume po 12,79 to je 322,87 kruna
Sveukupno je za sve gume 35,88 eura , a poštarina je 16 €ura i dođe za tri dana od dana plaćanja . Ja sam kod njih kupovao već i sa poštarinom duplo jeftinije nego kod nas . Evo slike samo jedne od potrebnih guma , a može se na stranici provjerit za sve djelove .

i šalju za hrv? kako naručuješ, online?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Re: amortizer kabine...

pa nije skupo. i makar se zna kome se placa unaprijed:icon_biggrin::icon_biggrin::icon_biggrin:,ali ako te nisu zeznuli... za te novce se isplati uzeti ako i nisu neka kvaliteta...
 

navi

Novi član
Tu od
22 Kol 2013
Poruka
21
Re: amortizer kabine...

Bok !
Nisam zvao jer je bilo kasno kad sam pročitao tvoj odgovor . Zvat ću sutra baš da vidim neke cijene i usporedim .
Što se tiče plaćanja robe u Češkoj platio sam internet bankarstvom s deviznog računa . Kad se naruči roba pošalju na e-mail predračun s žiroračunom firme i računom banke . Platio sam u četvrtak uvečer , a u utorak mi je stigao paket .
To je roba s PDV-om tako da više nemaš ništa s carinom i porezom u hrvatskoj budući smo i mi u Europi , a do 300 €ura se ne plaća carina . Sve legalno .
Pozdrav


Zvao sam danas ( subota ) no ne radi . Tek u ponedijeljak ću imat info o cijeni tig guma za amortizer
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,978
Re: amortizer kabine...

Kabinu ti je lakše podiči dizalicom nego flašencugom.
Kad ju podigneš da bi mogel izvaditi gume van obavezno ispada ozubljenje na volanu. Znači kod sastavljanja morate biti dvojica, jedan na dizalici, a drugi na volanu.
 

navi

Novi član
Tu od
22 Kol 2013
Poruka
21
Re: amortizer kabine...

Molba za @muhaničara
Koliko je komplicirano skinuti cijelu kabinu . Ne pitam to zbog promjene prednih guma za amortizaciju kabine jer osobno ni nemam flašencug pa sam i mislio s pomoću dvije hidrauličke dizalice jer one dižu polako pa bi mogao sve kontrolirati da nešto ne zapne i potrga se .
Znači zanima me postupak i koji se šarafi skidaju .
Inače imam shemu kabine - knjiga katalog rezervnih dijelova češki,poljski ...
u kojoj je dosta dobra shema no nisu upute za demontažu s redosljedom radnji .
Malo izvan teme
Na izlazu kardana malko "slini " ulje kad radi kardan . Zanemarivo ali me smeta .
Da li se semering kardana može izvadit da se ne ispušta ulje skidajući polako zaštitni lim , dekl i dihtung pa da izvučem semering ( tako sam davno na fergusonu mjenjao ) , ili da to odradim kad budem mjenjao ulje u transmisiji
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,978
Re: amortizer kabine...

Nije neka kemija skinuti kabinu, veči je problem pootkopčati one plehe iznutra, žice su na buksne, par sajli ............
Da ti u detalj objasnim koje šarafe treba skinuti, stvarno nemoguče. Ideš redom pa skidaš kaj smeta.
Obične male dizalice za skidanje kabine zaboravi, treba visoko dizati i tu u obzir dolazi samo flašencug ili viličar ili neka autodizalica na kotačima.

Kad buš ispuštal ulje iz Difa i mjenjača onda buš i semering mjenjal, pošto veliš da nije hitno. Da se to i ovak, ali ja više volim onak. Ipak je tu i brtva koju treba zabrtviti, a na masno .......
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: amortizer kabine...

sa dvije dizalice nebuš cjelu skinul nikak.
Kad dižeš cjelu moraš otpojit sajle ručne i rućnpg kuplunga,lajtunge kočnica i kuplunga,otpjit sve žice struje,skinut gumene ručke hidraulike,otpojit zaštitu od malih ručica i otpojit ručicu špere,al i sad kad buš dizal prvi kraj skini od špere ručicu van.
valda nisam niš pozabil.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,978
Re: amortizer kabine...

Jesi ti Oficir baš siguran da treba cilindre od kočnica i kvačila dirati i njihove lajtunge?

Za ručku špere sam milion posto siguran da netreba, jučer sam ju nameštal tak da me to nebuš uvjeril, ove ostale neke gumice i te ručkice koje spominješ oko hidraulika su mi nejasne, ali za njih je dovoljan ključ, ustvari dva, 17 i ključ 24 ili 27.
 

marko kt

Član
Tu od
15 Kol 2013
Poruka
159
Re: amortizer kabine...

pa treba odpojit lajtunge od kocnica jel lajtunzi su ipod kabine a cilindri ostaju na postolju od kabine ...
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: amortizer kabine...

Lajtunge treba obavezno otpojit.
Rućicu špere se mora otkvačit jer ima malo mjesta u kabini a otkvačit ju nije problem.
Lajtunge netreba dirat ako samo odižeš prednji kraj.
A na štangu volana treba namjestit kad se spušta kabina.

Skinu se na vrhu štange hidraulike plastike.
Skinuti treba ručicu mjenjača.
Otpustiti dva m 8 šarafa kaj drže skaj na malim rućicama među nogama.

Šperu netreba skidat ako se skidaju limovi na podu.
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,978
Re: amortizer kabine...

Baš bum sutra pogledal. Ionak je nedelja.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: amortizer kabine...

Eječ je o kabini od z6211,ti možda misliš na starije tipe:icon_scratch:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,978
Re: amortizer kabine...

Oficir u pravu si.
Treba otpojiti odlazne i dolazne lajtunge, dolazne netreba ako se skida i čašica sa nosača.
Ručicu špere netreba, ionak se skida pod.
Plastične ručkice na komandama hidraulike je u večini slučajeva nemoguče izvaditi van, samo onu malu DMP koja ima kuglicu.

Ma sranje je to za skinuti, ja ustvari neznam zakej bi ju kolega Navi skidal?

Ovakvi zadnji nosači su zakon, u slučaju potrebe samo ju preklopiš

 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: amortizer kabine...

Da takve zadnje nosače imaju serije 50xx,60xx,70xx.
Kad bude mjenjal samo prednje lajtunge netreba dirati.
I ručicu špere je lakše otkopčat nego limove skidat,a i možda bu odma videl da mu je štift pukel ka ju drži za kučište pa bu del novi i pun:(smirk):eek: ju bude lakše stiskati
 

navi

Novi član
Tu od
22 Kol 2013
Poruka
21
Re: amortizer kabine...

Dečki s foruma pozdrav .
Ma cijeli dan sam na IMT plugovima pa nisam vidio da se tu dobrano raspravlja o kabini . Vidim da je to dosta komplicirano , a to sam pitao ako bi jednog dana u budućnosti možda osvježavao boju ( daleka budućnost jer je još sasvim ok ) da vidim koliko je to doma komplikacija sam napravit .
Što se tiče male dizalice s njom sam mislio dignuti samo tih 10-ak cm koliko treba da nosač bude višlji od cijevi u kojoj su prve gume za amortizaciju tako da ih mogu izvadit . A dvije sam htio upotrijebit da se nešto ne spiga već da zadižem i lijevi i desni prvi kraj kabine istovremeno . Za kardan ću pričekat izmjenu ulja jer to je mali masni trag tek kad se radi cijeli dan ( možda kao dvije-tri kapi razmazane .

U auto-poljostroju Kutina - za prvi su svaki po 25 kuna ( znači 150 kuna za svih 6 )
U Agropreradi Zagreb - svaki je po 29.50 ( znači 177 kuna za svih 6 )
Zadnji su u obje trgovine po 150 kuna komad .
Po tome ispada da cijena nije neki problem već zamjena , no s Vašim savjetima će biti odrađeno uspješno .
Ako je zabranjeno istaknut naziv trgovine neka me netko opomene . Stavi sam samo radi obavijesti članovima ovog foruma i u dobroj mjeri .
 
Posljednje uređivanje:
Na vrh