• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Analiza lista...

foler

Član
Tu od
17 Lis 2014
Poruka
434
Pozz
Jel itko od vas radio analizu lista kao preduvjet za odabir folijarne gnojidbe/prihrane? Imam analize tla ali su dosta razlicite pa smatram da bi jedino analiza lista pokazala sto biljka zaista ima u sebi. Djabe mi ok zemlja ako biljka iz nekog razloga ne usvaja ono sto joj treba.

Ako je kako to izgleda, cijena itd...

Tnx

Sent from my Lenovo P2a42 using Tapatalk
 

Matovilka

Novi član
Tu od
3 Lip 2016
Poruka
25
Kako misliš različite analize tla? Kao, imaš više tipova tla ili si radio više analiza pa dobio različite rezultate
 

foler

Član
Tu od
17 Lis 2014
Poruka
434
Jedna parcela od 1.2ha uzorci uzeti u razmaku od mjesec dana.

Sent from my Lenovo P2a42 using Tapatalk
 

Matovilka

Novi član
Tu od
3 Lip 2016
Poruka
25
Ahaa... Onda je problem u jednom od uzoraka ili je u jednoj od analiza napravljena pogreška... Pokušaj skužit di je nastao problem i ponovi analizu. Važno ti je znati što je u tlu.
O kojoj kulturi se radi?
 

foler

Član
Tu od
17 Lis 2014
Poruka
434
Cesnjak. Nista sada ne ponavljam. Gnojivo i fungicidi kupljeni a na proljece radim analizu lista da vidim pravo stanje stvari. Onda cu kupit prihranu prema toj analizi.
Mislio sam da je netko to vec radio.

Sent from my Lenovo P2a42 using Tapatalk
 

Matovilka

Novi član
Tu od
3 Lip 2016
Poruka
25
Cijena je li - la kao i za tlo.

Znači sad ćeš gnojiti napamet, pa u proljeće napraviti analizu biljke kojom ćeš dobiti neke brojeve koji nemaju nekog smisla ako nemaš brojeve iz tla.

Kakve veze ima što je gnojivo kupljeno.
 

foler

Član
Tu od
17 Lis 2014
Poruka
434
Ne gnojit cu po prvotnoj preporuci i takvo gnojivo je.kupljeno.

Sent from my Lenovo P2a42 using Tapatalk
 

sanjin

Član
Tu od
22 Stu 2013
Poruka
610
Ala si ti to sve zakomplicirao.Puno ljudi i ne rade nikakve analize tla a proizvode.Mi osobno u plasteniku nismo nikad u 10 godina napravili analizu tla.Zna se šta koja kultura voli i koliko iznosi elemenata u toni proizvoda.Folijarno samo mikroelementi i stimulatori,makroelementi folijarno je neučinkovito
 

Dillinger

Aktivni član
Tu od
4 Lis 2015
Poruka
433
Folijarna ishrana samo nadopunjuje osnovnu gnojidbu i stvara određene preduvjete za daljnji rast.Laički rečeno folijarno je ko kod nas ljudi infuzija.
Foler mene sad zanima u kojem stadiju bi uzimao uzorak.Mislim da nebi puno dobio jel se uzima prosjek od nekih 20-50 listova za analizu.
 

foler

Član
Tu od
17 Lis 2014
Poruka
434
Na proljece kada treba ici prihrana.


Sent from my Lenovo P2a42 using Tapatalk
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Folijarna ishrana samo nadopunjuje osnovnu gnojidbu i stvara određene preduvjete za daljnji rast.Laički rečeno folijarno je ko kod nas ljudi infuzija.
Foler mene sad zanima u kojem stadiju bi uzimao uzorak.Mislim da nebi puno dobio jel se uzima prosjek od nekih 20-50 listova za analizu.

Ili bolje rečeno - folijaro je ko kada prolaziš pokraj pekare i udišeš opojni miris sviježe pečenog peciva.
Možeš stajati cijeli dan ispred vratiju i duboko udisati, ali želudac će kruliti ko vatrogasna sirena. :icon_wink:

Ih, još jedan koji će bacati pare u vjetar.
Bolje da si za njih kupi sladoled - veća bu korist.
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,282
ma kakva pekara,,, ovaj miris je više nego florijalan,,,,
P1010293.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh