• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

AnGard vam se pretstavlja

A

AnGard

Guest
Zdravo svima,
Evo kako je red, moj prvi post , gde mu je i mesto cini mi se ;)
Ja sam iz Makedonije, moj rodni grad i mesto boravka je Gevgelija, ili kako mi kazemo juzna Kalifornija , haha, zbog sunca, naravno .Imam 38 godina
Pratim vas, skoro godinu dana, citam citam , i nikako da se iznacitam, pa eto sad malo i da pisem. Vidim da ima dosta strucnih lica, i iskusnih poljoprirvednika koji rado zele da pomognu a meni to i treba.
Ja nisam poljoprivrednik, al s jednom nogom sam u tome. Uzeo sam od drzave, jedno 3, 5 Ha zemlje i zelim da probam :shock: ...
Zanima me vocarstvo i lozarstvo, pa mislim da bi bio prisutan u te teme. Znaci za mene je ovo novina, nemam mehanizaciju, nemam njive...pocetnik sam..Ma sadili smo 4 god kupusa, al to se ne broji :) , imali smo njive, lozje...al tad sam bio mali...znaci, idemo iz pocetka.
Sta da vam drugo kazem. Mozda cu nekad da pisem i na makedonski,al mislim da cemo se razumeti , pozdrav i sve najbolje.

AnGard
 
A

AnGard

Guest
Nakon dosta razmisljanja , kupili smo traktor. Hteli smo posejati pcenicu , da rtazradimo njive, a sledece godine, s Bogom naprjed, posaditi vocke. Jedna opcija je bila, preko ruralni razvoj i povratak sredstva od 50 % a za to je trebalo cekati, a druga kupiti nesto starije.
Ako bi bio nov to bi bio Tafe, a mi se odlucili za stariji..i uzeli dokazani IMT 539 :) 88 godiste. Nadam se da nismo pogresili, i da ce nas dobro sluziti. Posejali pcenicu, ucio sam da oram , :) i sad ga pretresavamo fali li sta, sve sto ne vallja, otklanja se , popravlja zamjenuje itd. E sad..nije imao kuku, pa kupili novu, al ne pasuje..moracemo da prepravjamo...I tako, lako polako, ulazim u poljoprivrednike. Kod nas kazu, kad si se uhvatio na oro- moras da igras. :)
POzdrav !
P.s Kako se kace slike ?
 
A

AnGard

Guest
Hvala, dobro vas nasao :)
Mislim da je forum aktivniji sada, kad se ne radi na njivama, pa druzba je veca :)
Aj da probam da zalepim jednu fotku od traktora



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh