• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

B&S motori

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
aj molim te ako možeš poslikaj tu svoju kosilicu jer mislim da imamo potpuno istu makinu, moja kosi već 17 godina bez prestanka i nakon zime upali iz prve.

Evo ako se odnosilo na moj post....i moja je stara dosta što se i vidi po stanju i svim mogućim prepravkama...sve se raspada al motor pići i dalje...ja je imam 3 godine a prijašnji vlasnik ju je po priči imao dosta dugo...



 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Piše i na plotu pi..., pa se Mile našpranjil:lol:
Po novom i po pravilnom mjerenju snage taj motor serije 8000-9000 ima 1,9 kw, a motor serije 12000 ima 2.4-2,5kw....to ti je ista stvar kao sa LDA 450...
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,567
to onda nije 3.5 ks nego 3.26 :mrgreen:
ah,tko na malo gleda malo vrjedi..:axe:
Piše i na plotu pi..., pa se Mile našpranjil:lol:
Po novom i po pravilnom mjerenju snage taj motor serije 8000-9000 ima 1,9 kw, a motor serije 12000 ima 2.4-2,5kw....to ti je ista stvar kao sa LDA 450...

34zj5o8.jpg


otpustio sam onu šalicu i bilo je malo trušinja ali to je zanemarivo,izgleda da je bio problem u zamjenskoj svijećici,sa orginalnom radi mirno(champion),a na zamjenskoj piše samo b-s
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
slična nije ista, moj je izgleda model koju godinu mlađi jer ima gore na motoru plastiku.
 

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
slična nije ista, moj je izgleda model koju godinu mlađi jer ima gore na motoru plastiku.

Ova je zaista čudo...bio sam skeptičan kad sam je dobio,jer nije baš nešto bajno izgledala ali zaista sam se iznenadio...promjenio sam samo brtvu poklopca ventila jer je napukla pa je tamo puštalo ulje,ali inače radi perfektno...
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Diesela i igara:partyman:....
Ma nije sve u kilovatima......dugo da sam shvatio da oblik kućišta skoro pa i važniju ulogu igra....Recimo, jako ugodno me iznenadila ova kosilica. Stara murajka od "5ks" joj nije ni do koljena po sposobnostima košnje
18-63-large.jpg
 
P

Pike

Guest
je li radio tko sa kosilicama koje lebde na zračnom jastuku?
kako to funkcionira?
šta ako zakačiš nožem za nešto?
imaju li nož?
 
P

Pike

Guest
Eto krenuo sam u servis kosilice prije sezone.
Očistio sam sve stare naslage prašine, skinuo poklopac i shvatio da je rezervoar integriran u poklopac. Pretpostavljam da curi negdje ne varu. Da ga pokušam pokrpati sa vrućim ljepilom?

Dotegnuo sam blok za osminu kruga po šarafu i pretpostavljam da ulje slini na dihtungu.

Prilikom čišćenja otkrio sam i jednu žicu što visi u zraku.
Zna netko Kamo bi ona trebala ići?:scratch
http://www.flickr.com/photos/77775869@N08/7119514005/in/photostream
http://www.flickr.com/photos/77775869@N08/6973449186/in/photostream
 

Prilozi

  • B&S 4HP (Kopiraj).jpg
    B&S 4HP (Kopiraj).jpg
    75.7 KB · Pregleda: 82
Posljednje uređivanje od moderatora:
P

Pike

Guest
dilema rijesena!


zica je masa od bobine. pretpostavljam da se zato nije htjela gasiti.
uglavnom, pocistio sam je, pritegnuo sarafe, oprao filter zraka ali mi ga je pas pojeo preko noci pa sam morao ici kupiti drugi :lol:
curenje goriva sam rijesio tako da ne tocim pun rezervoar.

kada sam je sklopio i pokusao upaliti nije htjela!
vec sam se us...a da sam nekaj zaj...o, ali sam se dosjetio da bih mogao i pustiti dovod goriva :)

sezona otvorena
 

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
evo i moja je isto svoj prvi posao odradila.....prije košnje promjenjeno ulje očišćen filter i svjećica...napumpao na pumpicu 3 puta i kresnula od prve....čudo od makine:lol:
 
P

Pike

Guest
meni nije jasno kak moja nema pumpicu :scratch
samo okrenem ventil za dovod benzina i potegnes i pali
susjeda ima b&s od 6,5ks i ima pumpicu
 

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
meni nije jasno kak moja nema pumpicu :scratch
samo okrenem ventil za dovod benzina i potegnes i pali
susjeda ima b&s od 6,5ks i ima pumpicu

Bitno da susjeda ima pumpicu:lol::lol::lol:
 
P

Pike

Guest
Bitno da susjeda ima pumpicu:lol::lol::lol:

ne,
bitno je da moja pali,
a susjeda je ,hm..., kako da se izazim?
recimo da joj to nije prva (a ni druga) kosilica u zivot :)
 

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
ne,
bitno je da moja pali,
a susjeda je ,hm..., kako da se izazim?
recimo da joj to nije prva (a ni druga) kosilica u zivot :)

Onda je njezina pumpica već dosta toga prošla...a i pukla od silne uporabe:rolfer::rolfer:
 
P

Pike

Guest
šalu nastranu,

ako malo razmislim.
moj rezervoar se nalazi više od fergica, pa stoga gravitacija odrađuje svoje.
jesam u pravu?
 

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
šalu nastranu,

ako malo razmislim.
moj rezervoar se nalazi više od fergica, pa stoga gravitacija odrađuje svoje.
jesam u pravu?

Da, upravo tako....mada bi svejedno bolje bilo da ju ima....primjera radi, stari tomos motori su također imali sistem gravitacije pa su svejedno imali pumpicu....lakše bi upalila da ima.....ali dok pali nema veze jel da?....
 

Najnoviji postovi

Na vrh