• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Bager Atlas 1404 - problem

21yes

Član
Tu od
22 Ožu 2008
Poruka
436
Kako si mogao korpu otkinut, to još nisam vidio? Mislio si možda na zub? Koliko trošiš goriva u prosjeku na dan (koliko sati), pretpostavljam da je na njemu deutz motor. Koja je godina?
 
N

NGBaja

Guest
Nema tu velike mudrolije, imam planirku od 2,20 m, savila se i pukla po sredini na pojačanju.
Deutz motor je u njemu, 4 cilindra, sa jednim rezervoarom mogu raditi cijeli dan (cca 12 sati) i još ostane, nikada nisam probao mjeriti potrošnju, niti me zanima, kad nemam goriva odem do cisterne i natočim:rolfer:
 

21yes

Član
Tu od
22 Ožu 2008
Poruka
436
A eto imaš "smeća" u sistemu hidraulike koje smanjuje protok, nadam se da će ti kolega objasniti što je on točno radio dok nije riješio taj problem. Imat ćeš malo zahebancije ali valjda će se riješiti pa će točkaš biti kako treba.
 

strojnik

Član
Tu od
1 Lis 2010
Poruka
174
ng baja- ovako prvo sveu redu nakon nekih cca 15h rada pumpa je pocela otkidat sva sto je bili slabo u sistemu (gumeno) i zacepljivala razvodnike ventile itd prvo kao sto sam i napisao prvo se zastopala papuca kocnice taj ima preko hidraulike kocnice komplet pa smo to pocistili onda je vrisnula valnska pumpa zbog tog smeca sto je ona glavna rastjerala po sistemu. ti velis da ti sporo dize i da se tesko okrece uzmi ta dva razvodnika dolje i ocisti ih
 
N

NGBaja

Guest
Aha, znači da krenem od razvodnika.
I meni je pokvarena papučica od kočnice, radi ali kada ju stisnem, curi zrak iz nje, to onda može biti da su gumice probile kao i kod tebe.
Hvala na odgovoru, ne samo tebi, nego i svim ostalim forumašima koji su se potrudili pružiti mi pomoć, prava ste ekipa, svaka čast:partyman:
A ja se nadam da ću riješiti problem čišćenjem te prljavštine.
Hvala još jednom:partyman::drinkers:
 

strojnik

Član
Tu od
1 Lis 2010
Poruka
174
Aha, znači da krenem od razvodnika.
I meni je pokvarena papučica od kočnice, radi ali kada ju stisnem, curi zrak iz nje, to onda može biti da su gumice probile kao i kod tebe.
Hvala na odgovoru, ne samo tebi, nego i svim ostalim forumašima koji su se potrudili pružiti mi pomoć, prava ste ekipa, svaka čast:partyman:
A ja se nadam da ću riješiti problem čišćenjem te prljavštine.
Hvala još jednom:partyman::drinkers:

mi imamo na cepelinu hidraulicne kocnice a ne na zrak i nemoj se s kocnicama zajebavati ako ti zrak curi da nebi bilo sto gore DA NEBI NE ZAKOCIO DOK TREBA
 
N

NGBaja

Guest
Kod mene je kombinacija, ima i hidraulika i zrak, a kada stisnem papučicu, iz nje curi zrak, a kočnice koče normalno.
 

strojnik

Član
Tu od
1 Lis 2010
Poruka
174
Kod mene je kombinacija, ima i hidraulika i zrak, a kada stisnem papučicu, iz nje curi zrak, a kočnice koče normalno.

aha pak tak ima dost strojeva jos z6nam da liebherr ima tak ko nas su sve komnde aa hidrauliku a ima el.magnetske razvodnike sto prebacuju za spustanje daske i za produzivanje i skracivanje ruke
 
N

NGBaja

Guest
Kod mene je sve struja-zrak-hidraulika. Ni kabina se ne može okretati kada ima ispod 6 bara pritiska, ne možeš krenuti dok nema 5 bara, onda mu tek kočnice odblokiraju...
 

strojnik

Član
Tu od
1 Lis 2010
Poruka
174
Kod mene je sve struja-zrak-hidraulika. Ni kabina se ne može okretati kada ima ispod 6 bara pritiska, ne možeš krenuti dok nema 5 bara, onda mu tek kočnice odblokiraju...

u je"""e to je malo u k jer ako je nest sila cekaj da zrak stlaci pa te onda mogu
 
N

NGBaja

Guest
Ne traje to dugo, brzo ga nabije, još kada mu daš gasa.... ide to
 
N

NGBaja

Guest
Sapunica sa bagerom je napokon gotova....valjda.
Na kraju se uspostavilo da je uzrok svemu bila prljavština u sistemu, kada se pumpa raspala, gumeni dijelovi iz nje su zaštopali ventile, ovi u servisu su sve moguće ventile nove postavljali, skidali su pumpu i ispitivali, mjenjali kojekakve elektro magnetske ventile, papuče od kočnica i još brdo toga... Tako da me ta igra koštala dodatnih 18.000 kuna + repariranje pumpe prije godinu dana cca. 14.000 kuna + generalka na motoru i još neke sitnice, cca 10.000 kuna :mad: Da sam ga prodao onakvog kakav je bio i te novce nadoplatio, mogao sam uzeti JCB 98' 99' godinu :mad:

Evo ga, popeo se na labudicu, e sad....hoće dalje raditi, neznam :rolfer:



Hvala svima na trudu i pomoći:drinkers:
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Gdje nabavljate gume za kotače za ovakve strojeve? Meni bi trebale polovne 8.25-20, a od kamiona mi se nesviđaju, i ne želim ih stavljati jer nemaju ripnu.
Treba mi za Torpedovu kombinirku.
 
N

NGBaja

Guest
Kod vulkanizera, većinom ih imaju svi koji se bave teretnim programom.
Probaj pogledati u oglasniku, možda netko prodaje polovne;)
 

raskooo

Član
Tu od
22 Velj 2011
Poruka
127
Da ne otvaram novu temu
Skoro sam kupio ovakav bager imam problem,desava se da pri opterecenju zagusi motor.
Gusenje motora je izrazenije na radnoj temperaturi masine.
Motor je skoro u savrsenom stanju,pali bez problema,ne trosi ulja,turbina je u dobrom stanju,bosh pumpa i dizne takodje.
Ima brzinu ali mu usljed gusenja motora fali snage.
 
Posljednje uređivanje:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Jeli na njemu originalna pumpa i jesi li siguran da ti je radni pritisak odgovarajući ?
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
ili je kako savo kaze veca pumpa pa radi vece opterecenje, ili negdje ulje ne prolazi ima prigusenje, mada bi sigurnosni otvorio i nebi smio previse gusiti.
 

raskooo

Član
Tu od
22 Velj 2011
Poruka
127
Pumpa jeste orginalna,
Sad za taj pritisak ne znam,danas mi dolazi covjek sa instrumentima da premjeri pritiske pumpe.
Ovaj model bagera nabija pritisak u rezervar ulja, izmedju kompresora i rezervara ima manometar i ventil na kojem se steluje taj pritisak koji kod mene iznosi manje od 1 bara,pritisak sam povecao na skoro 2 bara nista se nije promjenilo,ako zatvorim ventil desava se da hidraulika pocne da trza, da li znate koliki treba biti taj pritisak??
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
nije do pritiska u rezervoara gusenje motora, taj pritisak sluzi da olaksa pumpi usis ulja, zato i trza sto pumpa nemoze da povuce ullje, pa se stvara podtlak, kavitacija i svasta nesto. a u kojoj se situaciji gusi motor kod odredjenih operacija i do koje mjere gusi motor.
 

raskooo

Član
Tu od
22 Velj 2011
Poruka
127
Gusi usljed veceg opterecenja,neovisno od operacije, isto se ponasa i kad ga opteretim sa jednom i sa dvije komande nema razlike, po meni najvise se osjeti u transportu, cesto moram stati u manjem brdu da presaltam u prvu jer hoce da se ugasi
 

Najnoviji postovi

Na vrh