• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

baustelac

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
koliko duboko obradi i koja je cijena po kvadratu ili kako vec racuna?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,072
koliko duboko obradi i koja je cijena po kvadratu ili kako vec racuna?
Par kn/m2. Skuplje nego kvadrat zemlje pri nama :(

Crveni Fendt? Pa gdje počiva? Obišel sam ti cijelo zaleđe (od Gračaca do Knina) i nigdje ga nisam prije videl. Videl sam McC-ja s takvom frezom, ali ovoga ne.
 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
592
Ovo je malo bliže mora:)
mislim da je oko 4kn/m2 (za jedan prohod) a dubina od oka oko 30cm, al teško je odrediti dok ne budemo kopali jame za sadnju, jer dosta podigne zemlju, tj sad je naša parcela 15-20cm viša od susjedne zbog zračnih šupljina nakon frezanja.
Ovaj gazda ima još jednog, zelenog fendta, od 200ks.

a u susjedstvu je i New Holand sa frezom, bude slika.
 
B

BAGERISTA

Guest
Grdosija,,,sa slike,,,,a još uživo,,,,ni ne moreš zamislit......
 
B

BAGERISTA

Guest
Tako je kod nas,,,,ulike digo jedan,,,,sve bio živi kamen..........
 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
592
Tako je kod nas,,,,ulike digo jedan,,,,sve bio živi kamen..........

Na ovom vinogradu je negdi sve kamenito, a neki djelovi skoro bez kamena,otac mi kaže da se i obrađivalo prije 50tak godina. kad su ripali nije bilo puno kamena.
 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
592
Gledam sad karakteristike ova 2 traktora, Fendt 300ks-7,1l motor, a New Holland 200ks-6,8l. 100ks razlike u samo 0,4l zapremine?
A najjači fendt te serije 350ks-7,1l. Nije li to malo "nafriziran" motor? tako puno konja na relativno malu kubikažu.
 
B

BAGERISTA

Guest
Nebi zna,,,ali čini mi se da motori nisu ni blizu,,e sad mislim,ako nije znat čće ovi pravi znalci..:shock:
Ali su oba dva pre...na,,i mogu reč,da se nebi žalio ni na jednog ni na drugog..
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
A čuj, Ne mora ništ značit....Kad je stigo golf1 diesel imao je 1.5L a 50ks, dok je npr. merđo, a i svi ostali, trebao za to 2L, i svi su govorili da to ne može valjati...sjećam se, ista stvar sa golf3(1.9L/90)...opelov isuzu 1,7 je došao u nepunih 20godina sa 65 na 125ks, tak da ono...tehnologija napreduje
 
Na vrh