• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Baviti se poljoprivredom, molim pomoć

JAROMIR

Član
Tu od
27 Velj 2010
Poruka
98
dakle davanja ti idu otprilike ovako na navedeni iznos plačaš porez na dobit zavisno od stope porezne olakšice, zatim mirovinsko osiguranje 15 + 5 % i 15 % doprinosa za zdravstveno osiguranje, dakle možeš računati sa davanjima od cca. 50 %.
 

roko

Član
Tu od
10 Pro 2007
Poruka
868
Pozdrav!
Kao prvo...lavanda nije lagana kultura, kako vecina misli!! Prve vece novce ces dobiti tek nakon 5godine, jel ti toliko treba da se probijes u masi...ali sa3000 sadnica, neces ni tad iskociti. To sto planiras saditi, stane u jednu prikolicu...smatraj to hobijem!!!

Lakih novaca nema u ovom poslu...ja radim vec 6 godina i tek sam sad poceo sklapati velike poslove!!

Ono o d.o.o., razmisli i radije guraj sa OPG-om...d.o.o. ce ti odnijeti para da ces se izgubiti...davanja, knjigovodje, pdv....ufff vec je tu 5.000,00 kn osnovno!!!

Poslusaj ove decke sta ti pricaju!! Ne moj misliti da ti to govore jer ces im biti 'konkurencija' :) , to ti govore jer znaju problematiku...ako si dosao po savjet, poslusaj
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,842
Ne znam koja ti je lokacija, ali ako imaš puno zemlje, oko 100 hektara najmanje sij uljanu repicu, to je trenutno najisplativije po meni.
 
S

seljaček

Guest
ako znaš raditi bilo što drugo radi to, a okani se čorava posla u poljoprivredi.
 
C

CottonEyeJoe

Guest
Pozdrav!
Kao prvo...lavanda nije lagana kultura, kako vecina misli!! Prve vece novce ces dobiti tek nakon 5godine, jel ti toliko treba da se probijes u masi...ali sa3000 sadnica, neces ni tad iskociti. To sto planiras saditi, stane u jednu prikolicu...smatraj to hobijem!!!

Lakih novaca nema u ovom poslu...ja radim vec 6 godina i tek sam sad poceo sklapati velike poslove!!

Ono o d.o.o., razmisli i radije guraj sa OPG-om...d.o.o. ce ti odnijeti para da ces se izgubiti...davanja, knjigovodje, pdv....ufff vec je tu 5.000,00 kn osnovno!!!

Poslusaj ove decke sta ti pricaju!! Ne moj misliti da ti to govore jer ces im biti 'konkurencija' :) , to ti govore jer znaju problematiku...ako si dosao po savjet, poslusaj

Pozdrav kolega roko,
baš sam čekao da se javiš jer vidim da si stručnjak za lavandu:supz:

Daj mi samo reci, jel ti prodaješ cvijet ili radiš ulje doma?
Ja sam još u razmišljanjima, imam dileme posijati oko 5 hektara (20.000 sadnica) i prodavati u cvijetu, ili bih posijao oko 4000 sadnica na 1 hektar za početak kao hobi, i sam radio ulje, pa prodavao ulje jer vidim da je isplativije prodavati odmah ulje - no i puno teže. (otkupna cijena oko 30eura)

Muči me start, treba kredit, treba radne snage za okopavanje, treba to sve platiti.

A nitko mi neće zemlju u komadu prodati, svima kao treba,a siju samo trnje.
 

Najnoviji postovi

Na vrh