• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Belarus 952.2

Zgonzo123

Novi član
Tu od
1 Kol 2022
Poruka
5
Pozdrav,novi sam na forumu i imam pitanje za znalce. U pitanju je 952.2 ravan most Kad upalim prednju vuču stalno gura prednje točkove,i dosta zuji iz prednje vuče. Kad stisnem kvačilo stane skoro u mjestu. Dosta sam djelova stavio novih,prednji diferencijal sa konusno tanjurastim je novi,ležajevi i prednjem trapu skoro svi novi,medju oslonac kardana novi,ukapčalica prednje vuče nova. Radio mjenač,sinhroni stavljeni novi. Zadnji konusno tanjurasti novi i trkači u diferencijalu.... ima još toga da ne nabrajam. Al ovo sa prednjom vučom mi je sad problem. Ako neko zna šta bi moglo biti puno bi pomogao.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,696
Znači da je negdje fulano. Imaju li novi konusno-tanjurasti parovi iste prijenosne omjere ("broj zubi") kao i stari?
 

Zgonzo123

Novi član
Tu od
1 Kol 2022
Poruka
5
Za prednji znam da imaju isto,a zadnje je majstor stavljao,al vjerujem da imaju zato sto mi se to i prije dogadjalo. I sad kad sam sve drugo izmjenjo i "utego" sad je to baš izraženo koliko koči prednji kraj.Jel ima više vrsta konusno tanjurastih da se kupi,sa više ili manje zuba??
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,696
Rješenje ti je postaviti veće prednje kotače, samo bi trebalo izbrojiti koliko veće. Obično se prednji vrte brže cca 10%.
 

Zgonzo123

Novi član
Tu od
1 Kol 2022
Poruka
5
Ja sam drugi vlasnik. Kod mene jeste,nije toliko i sad kad sam masu drugih stvari izmenjo i utego sve sad se to bas osjeti. Kontam kad bi sad radio tako da bi nesto pokidao opet
 

LAKI

  
Tu od
13 Velj 2019
Poruka
1,120
Proveri ti koje dimenzije guma treba da budu za svaki slucaj
 

Zgonzo123

Novi član
Tu od
1 Kol 2022
Poruka
5
18,4r34 zadnje
360-70r24 prednje
Te idu na njega. Kupljen je novi sa njima. A ima jedan kolega star 2 godine i iste gume su na njegovom.
 
Na vrh