• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

benassi rl308

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
A čuj, to sam ja ionako videl kod njih dolje, kod nas je to nepoznanica. Ne velim da nema, ali garant nije pravilo.
Vjerojatno je i to razlog zasto se otima lijevo, desno.
Još jednom:
mozzi_6_big.jpg
 

usadnik

Novi član
Tu od
2 Sij 2015
Poruka
3
Da, ovo na fotografiji su diferencijalne osovine. One su u principu uvijek isključene zbog lakšeg upravljanja (postoji verzija prikolice sa volanom i bez volana). Labin progres NEMA verziju sa volanom. Meccanica Benassi IMA.
Dakle, uvijek se upravlja sa isključenim diferencijalnim osovinama. Ukoliko se upadne u blato, ili je potrebna veća snaga na uzbrdici (odnosno veća sigurnost), diferencijalne osovine se UKLJUČE (promijeni se položaj malog osigurača).
Tada nije moguće slobodno upravljanje volanom lijevo-desno, već ostaje ona 1/3 (ili čak i manje) slobodnog hoda, a nakon što prestane potreba za pogonom na sva 4 kotača, položaj malog osigurača se vrati natrag i moguće je slobodno upravljanje volanom.
Da zaključim, kardanska prikolica (sa ili bez volana) je puno bolja i jača nego obična vučna prikolica, pogotovo u Dalmaciji zbog sitnog kamenja na poljskim putevima, a diferencijalne osovine su dodatna sigurnost i snaga (naročito kod velikih uspona)
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
koliko ja vidim ovdje je slobodni hod 1/8 minus debljina pregrade , minus promjer bolca ..dakle ništa
 

usadnik

Novi član
Tu od
2 Sij 2015
Poruka
3
U pravu si za 1/8, to je točan podatak.... Ja sam se prevario u prethodnom postu.... Ali, promjer bolcena je manji od dužine one jedne osmine, dakle ostaje nešto malo slobodnog hoda (lufta) izmedju bolcena i dva susjedna graničnika, što u potpunosti ne blokira upravljanje volanom odnosno ručkama.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Lufta mora biti čisto da se što lakše uključuje.
btw....planetarac 3.5:1
catalogo_generale_html_7f5f8fd3.jpg

catalogo_generale_html_m72d13cfc.jpg

Da mi je znati koliko košta:icon_redface:
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,554
Postoji i varijanta Labina sa kardanskom prikolicom, volanom i paljenje sa elektropokretačem. Ima jedan kod mene. Ali ne znam da li se je radio serijski ili po naruđbi ? Ima ih jako malo. Evo tu na slikama imamo dva tipa glavčina. Ovo su noviji modeli glavčina (bila je negdje i cijena, čini mi se preko 200 eura). Model glavčina o kojim sam pisao u prethodnim postovima je starijeg datuma. Razlikuje se od ovih sa slika (novijih), po tome da u originalnoj verziji nema ove graničnike (kojim se blokira). Nego je glavčina u 1/3 slobodna, a graničnici su naknadno zavareni gore i mogu se blokirati samo u jednoj poziciji, za razliku od ove prve slike.:(mm):
 

fusher

Član
Tu od
28 Lip 2013
Poruka
85
samo da vam kažem da mi pala ideja čitajući ovo...
lupao sam glavu s tim omjerima (bmw diff zavaren 1:4,3 a benassi vrt napred 1:5)
nakon Hodorove slike posložilo mi se u ludoj glavi...odoh varit prikolicu!
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Tu razliku mislis kompenzirati sa kotacima?
Ja jos uvijek tvrdim da bi to pouzdano funkcioniralo, prijenos mora biti uskladjen.
 

fusher

Član
Tu od
28 Lip 2013
Poruka
85
isklučim ih napred:icon_e_biggrin:
em motam, em me ne baca u rikverc na uzbrdici. djubre taljansko me već dva puta lansirao u grmlje
kad se ukopam (ako) uključim pa nek ide sve u 3pm:cool2:

služi mi samo za cca 300 metara iz njive do ceste, travnat put al 50 metara dobra uzbrdica pa nemože s prednjim pogonom jedino u rikverc a onda baca ko bik
 

Najnoviji postovi

Na vrh