• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

berači- tresači maslina

dalmatin

Član
Tu od
27 Lip 2018
Poruka
48
Razmišljam o kupovini berača (tresača maslina) Kakva Vi imate iskustva sa njima.
Lani sam iznajmio Campagnola el. berač koji je profi alat ali je dosta težak za raditi cijeli dan.Da li netko radio sa pneumatskim beračima koji su teški oko 1 kg.?
 

maikynet4u

Član
Tu od
14 Pro 2016
Poruka
324
Moraju biti dobri uslovi i dobro obrezane masline i naravno velika mreža ili cerada....
A sad tresaci ima koliko ti srce želi ja imam jedan jeftini cca 2000kn a susjed je izbajmio neki profi 7000kn jeb kolko muzike tolko para...

Poslano sa mog LG-H870 koristeći Tapatalk
 

dalmatin

Član
Tu od
27 Lip 2018
Poruka
48
Zato i pitam za Vaša iskustva.Lani sam kupio kuku-nastavak za trimer, ali nisam zadovoljan jer ta kuka trese nedovoljno da bi masline padale sa peteljke.Predpostavljam da se kod takvog načina koristi kemija koja pospješuje otpadanje ploda slično kao i kod višnje maraške.
 

Papcina

Član
Tu od
31 Sij 2011
Poruka
373
evo mogu dat par komentara sa svojim iskustvom..

lani na korištenju imao cifarelli stroj sa kukom... s njim ako mislis brati po cijele dane očekuj pišanje krvi i bolove svugdje po tijelu... po cijele dane mislim na 6-10h bez prestanka...
lani koristio i elektricni berac zanon mambo karbonium, imao i leđnu bateriju za istog.. trese horizontalno i ima teleskopsku dršku... cijena je oko 5500 za gotovinu... leđna baterija je super stvar ako ti je isplativo jer je lagana ali dođe oko 7-8000kn..

ove godine uzeo za svoje potrebe sa agrieuro.it aima furia twist evo, nema teleskopski štap i to mu je mali minus al cijena mu je super, i ima dva reda češljeva.. kabel je dugačak 15m i sa njim u paketu dobio 80Ah akumulator i punjač za istog... za moje potrebe (oko 200 stabala) odlična stvar...

od iskusnih maslinara čuo da je kuka bolja jer plod sam padne na mrežu i manje se uništava (na analizi ulja je bolje) dok sa ovim koji "češljaju" plod se udari i oštećuje... lišće pada sa obje metode branja....
ja sam se ipak odlučio za "češljanje" što zbog cijene što zbog ekonomičnosti i ergonomije, a i više puta sam vidio ožiljke na stablima i granama koje kuka ostavi... imam teoriju da stablo ipak treba paziti,,,

eto, toliko od mene
 

dalmatin

Član
Tu od
27 Lip 2018
Poruka
48
Lipo od tebe što si nam prenio svoja iskustva.Lani sam probao brati sa kukom koja se montira na trimer, ali nije išlo jer su se masline dobro držale na peteljkama.Vjerojatno je trebalo prije toga tretirati nekom kemijom (kao što to rade kod maraške) da lakše padaju sa stabla.Čekajući neka druga iskustva odlučio sam se na izradu pneumatskog berača pa sam kupio pneumatsku glavu Castellari Olivance PNS.Pneumatski berač mi je prihvatljiviji zbog male težine, ipak se sa beračem radi cijeli dan i ako je težak navečer bude "ajme majko" sa ramenima i rukama.
 

Papcina

Član
Tu od
31 Sij 2011
Poruka
373
ako imaš imalo mozga nećeš sigurno špricati sa kemikalijama da ti plod brže padne, ne budi toliko lud :(wait):

lani su i ovdje kod nas na kvarneru teško padale, ugl, kad imaš ekipu, jedan radi sa kukom a drugi u isto vrijeme radi sa električnim tresačem na istoj grani pa bolje padaju...
 

cadjo

Novi član
Tu od
5 Srp 2018
Poruka
6
Ova godina nam je bila rekordna I postavilo se pitanje kako to sve obrati s obzirom da nam je ljudski faktor u deficitu ( 3 bebe u obitelji ove godine :) )
Prijatelj me igrom slucaja ponudija I nagovorija da probam od njega Campagnola Alice top berač sa duplim češljima pa smo udrili posal I za jedan dan ubrali s 4-5 ljudi oko 1000-1300 kg sta mi je odlicno I odma smo ga ujutro kupili.Cijena je 7200 kn I dolazi 15 m kabela,baterija bi tribala biti bar 70 Ah I moze se raditi cili dan bez buke,istina da optereciva ruke ali ako se minjaju dva do tri covika na njemu onda nema greske.
Uglavnom prezadovoljan sa strojem I jos su ga masline platile ;)

Poslano sa mog NEM-L21 koristeći Tapatalk
 

Papcina

Član
Tu od
31 Sij 2011
Poruka
373
Nazalost campagnolu nisam probao nikada iako mi se svidja princip rada jer cesljevi idu vertikalno i plod pada direkt na tendu/mrezu, kod ovih horizontalnih tresaca plod leti na sve strane i moras imat veliku tendu/mrezu i dobro postavljenu oko stabla da plod ne izleti van. A i cijena campagnole ovdje je oko 8+ tis kuna tako da i to je razlog zasto nisam uzeo... mozda za koju godinu :) za dogodine ide investicija dvije tende 12x12 :) e i preporuka svima da masline skladistite prilikom berbe u onim prozracnim kasetama. Ove godine prvi put sa vreca presao na kasete i samo pozitivna iskustva. A i plod je kvalitetniji a samim time i ulje

Ps- ja sa ovom furiom izdrzim cijeli dan branja 8-10h sa pauzom od 30min, tako da i nije toliko teska. Prvi dan je najgore, poslije se ruke naviknu. Malo treninga umjesto teretane :)
 

dalmatin

Član
Tu od
27 Lip 2018
Poruka
48
ako imaš imalo mozga nećeš sigurno špricati sa kemikalijama da ti plod brže padne, ne budi toliko lud :(wait):
Kuku sam spomenuo kao promašenu investiciju a u svojim maslinicima pazim da ih što manje zagađujem kemijom. Za podmazivanje novog pneumatskog berača naručio sam ekološko ulje za podmazivanje (umjesto mineralnog) koje je napravljeno na bazi jestivih ulja.wait):
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

dady

Član
Tu od
22 Sij 2015
Poruka
141
Pozdrav! Kakva su vam iskustva s volpi giulivo tresačima? Imao sam priliku raditi s modelom:
Olytech DUALCOMB 305L-305XL, doduše to mi je prvi s kojim sam inače radio pa ne znam kakvi su drugi, ali ovaj dobro radi svoj posao, a vidio sam po internetu da ima i drugih modela poput VOLPI GIULIVO 4 YOU.
Da li tko ima iskustva s ovim modelom? Cijena mu je oko 2300-2500 kn
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

dalmatin

Član
Tu od
27 Lip 2018
Poruka
48
Pozdrav maslinari , da li netko od vas probao raditi sa : Aku tresačem maslina i plodova Einhell GE-FS ?
 

Najnoviji postovi

Na vrh