• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

bero salaš

B

bero salaš

Guest
Pozdrav
Slučajno naletjehna ove stranice i eto me
Inače radim na Farmi Salaš kao veterinar - voditelj farme s kolegom Nevenom.

Veliki plus za ove stranice i želim vam puno uspjeha
 
M

matias

Guest
welcome!!!!!

ne bude ti zao ni sekunde provedene na ovom forumu
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
bero salaš kaže:
Pozdrav
Slučajno naletjehna ove stranice i eto me
Inače radim na Farmi Salaš kao veterinar - voditelj farme s kolegom Nevenom.

Veliki plus za ove stranice i želim vam puno uspjeha

dobrodošao bero :D
e super sad čemo imat veterinarske savjete iz prve ruke, to se cijeni :D
na svestrano oduševljenje i korist imamo stručnu osobu za nas koji imamo kravice :D
a gdje je ta farma salaš, kolko čega ima :?:
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Bok i dobrodošao.

Evo linka sa slikama od farme SALAŠ
Obrisan neispravan link.
 
B

bero salaš

Guest
340 krava, trenutno 315 na mužnji, ukupno 600tinjak grla
Marijanci su između D. Miholjca i Valpova

Vidi slike kod Maria

bogec kaže:
bero salaš kaže:
Pozdrav
Slučajno naletjehna ove stranice i eto me
Inače radim na Farmi Salaš kao veterinar - voditelj farme s kolegom Nevenom.

Veliki plus za ove stranice i želim vam puno uspjeha

dobrodošao bero :D
e super sad čemo imat veterinarske savjete iz prve ruke, to se cijeni :D
na svestrano oduševljenje i korist imamo stručnu osobu za nas koji imamo kravice :D
a gdje je ta farma salaš, kolko čega ima :?:
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Daj nam onda ti reci kako vas služi Europard, i koliko sati ima?
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
bero jedno pitanjce, kad krava nakon telenja legne, tj više se neče dignit, veterinari kod nas samo daju kalcij i infuziju, pa makar se radilo i o junici koja se nije trošila, tj davala mlijeko.
bio je jedan slučaj takvog liječenja kod mana prije dvije godine i ja kažem veterinaru koji stalno forsira kalcij da krava dobiva konstantno vitamine i minerale i da to ne može bit, inače je krava imala temperaturu 42, i zovem ja veterinu u zg i dođu oni kad ono upala maternice i zato ju je lupilo u noge dali inekciju i krava i dan danas je super produktivna
e šta bi ja htio, da pojasniš slučaj kad krava legne, znači što, zašto, od čega, kako dalje, hvala :D
 
G

GROF

Guest
...DOKTORE., DOBRO DOŠAL NA NAJBOLJI POLJOPRIVREDNI FORUM!!!

BOG I SRETNO !
 
B

bero salaš

Guest
halo bogec
evo par mogućnosti
1 veliki gubitak krvi
2 nedostatak kalcija
3 ozljede mišića kostiju živaca
4 ozljeda n. obturatoriusa
5 akutni mastitis
6 bolesti jetre
i još bi se ponešto našlo kao i kombinacije ovog gore

druga stvar je da ne mogu govoriti protiv kolega jer samu kravu nisam pregledao npr temperaturo je mogla dobiti tek koji dan kasnije, ili je povišena samo lokalno - zbog mogućih ozljeda rodnice.... i tako hrpetina toga

najčešći slučajevi su pod brojevima 2,3 ,4 na vašem veterinaru je da odluči na što će "pucati"
inače infuzije glukoze i fiziološke su gotovo pa obavezne - pogotovo kod holštajnki
opet nemojte me hvatati za riječ u bilo čemu jer sve ima svoje varijacije, postoje razlike od slučaja do slučaja - ono što je bilo kod Đure nije kod Pere

evo za početak

quote="bogec"]bero jedno pitanjce, kad krava nakon telenja legne, tj više se neče dignit, veterinari kod nas samo daju kalcij i infuziju, pa makar se radilo i o junici koja se nije trošila, tj davala mlijeko.
bio je jedan slučaj takvog liječenja kod mana prije dvije godine i ja kažem veterinaru koji stalno forsira kalcij da krava dobiva konstantno vitamine i minerale i da to ne može bit, inače je krava imala temperaturu 42, i zovem ja veterinu u zg i dođu oni kad ono upala maternice i zato ju je lupilo u noge dali inekciju i krava i dan danas je super produktivna
e šta bi ja htio, da pojasniš slučaj kad krava legne, znači što, zašto, od čega, kako dalje, hvala :D
[/quote]
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
BERO SALAŠ
Kako vas služi ovaj utovarivač?
Imate u planu nabavit drugog?

Obrisan neispravan link.
 
B

bero salaš

Guest
He, služi dobro, no kako nam je glavni stroj na popravku već duže vrijeme, mora platiti danak. S njime hranimo, štrajamo, čistimo manje boksove, 3x dnevno čisti blatni hodnik, ... Ne gasi se!
Jedini problem mu je ak previsoka stelja pa zna zaglaviti - točkići su mu nisko.

U planu je nešto mnogo veće npr. VOLVO
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
A kojeg to većeg imate?
Dal diže ovaj bez problema mokre bale?
 
B

bero salaš

Guest
Imamo Weidemanna - sad ne znam dal sam točno napisao. No izgleda je gotov i sa servisa se vratio neispravan. inače ima zglob u sredini, i može dizati (mogao je) bale na 5 metara.
I da mali diže mokre bale.
 
Na vrh