• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Bicikli

Tu od
21 Sij 2012
Poruka
496
Dosao sam do nekog bicikla (na njemu pise Limex) sav je od aluminija ima 21 brzinu i na mjenjacima i kocnicama pise shimano. Sad problem je sljedeci, pod opterecenjem znaci kad ga vozim pocne kao preskakati lanac po lancanicima, bar se meni tako cini kao da preskace, u bilo kojoj brzini to radi. Dok kad ga vrtim ovako na prazno nece. Uredno prebacuje brzine i sve je ok sa sajlama. Jel ima tko iskustva s tako cime?
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,562
za početak,pogledaj u kakvom su stanju šajbe(lančanici),prednji i zadni,koliko su potrošeni
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Probaj na mjestu skočit na pedalu da vidiš gdje proklizava najvjerojatnije vratašca u zadnjim lanćanicima .
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Kad skineš lančanik na kotaču unutra su ti dva komadiča metala sa fedrom koji kad vrtiš pedale se uglaviju u lančanik koji je kao nazubljen a u kontra smjeru vrtnje il mirovanju pedala preskače,to kad se podere onda preskače dok dođe pod opterečenje
Kolko sam se svojevremeno nahebao s a tim mehanizmom na jeftinim brnzincima:(punch):
 
Tu od
21 Sij 2012
Poruka
496
Zeljko ima to za kupiti? A sta sad zato jer je limex da ga bacim jer je tesko popraviti, odgovor ti nije na mjestu Stric
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
Nemoj baciti, ali trebalo bi pisati Focus, ko na mojem :icon_wink:
možda najbolje da kupiš onda kotač s lančanicima novi, mislim ak je to kaj željkokrizanic veli da je, kaj ti znači na limxovu felgu metati nove djelove. I nove mjenjače nebi škodilo stavit.
 
Posljednje uređivanje:
Tu od
21 Sij 2012
Poruka
496
Nemoj baciti, ali trebalo bi pisati Focus, ko na mojem :icon_wink:
možda najbolje da kupiš onda kotač s lančanicima novi, mislim ak je to kaj željkokrizanic veli da je, kaj ti znači na limxovu felgu metati nove djelove. I nove mjenjače nebi škodilo stavit.

Ali mjenjaci su shimano tako s njima nema problam, oni rade dobro, jedino sto preskace. Vidjet cu jel ti sto kaze zeljko. Probati cu rukom to okretati pa cu vidjeti
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
shimano ima jako puno razreda kvalitete. Ak je nešto na limex bicu ugrađeno onda to govori da nije riječ o vrlom razredu.
Naravno ak ne struže lanac i ak se more dobro poštelati onda ok. Nakon duljeg vremena opruge u mjenjačima oslabe i više ga nemreš lijepo naštelati. Ima danas mjenjača solidnih po pristupačnoj cijenu, tak da to nije veliki problem.
Možda je i nekvalitetni lanac pa se rastegnul :s:?
 

mali.alen

Član
Tu od
13 Kol 2012
Poruka
452
meni se isto dešava da preskače, ali samo u jednoj brzini u kojoj sam stalno vozio pa se lančanik pojeo. Sad izbjegavam tu brzinu i sve ok
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,163
kod mene preskače mašinica,isto shimano
samo u 5 i 6 pod opterečenjem,a u 18 neče kolko god da je opterečenje
ja mislim da je mašinica,ova di je kupljena s njim se hvila pa ne radi a ova di sam stavil gore preskace
evo slika kad je kupljen,i sad

69751_451994751513687_1090367338_n.jpg


559242_459326907447138_1867014630_n.jpg
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Gle mene je na par tih brzinaca zezalo to i ni na jednom to nisam mjenjao il uspio popravit,tak da neznam kaj da ti preporučim,a pošto več više od 10god nisam pošteno sijeo na bicikl:icon_redface: više ni neznam kaj ima danas u ponudi od djelova,znam da je bilo prije za kupit osovina i ležajeva al kad sam tražio taj dio i lančenik,ni blizu nisam našao taj dio
 

mali.alen

Član
Tu od
13 Kol 2012
Poruka
452
ma sve je to danas tako, traje par godina i onda kupuj novo. loši materijali. imam kod kuće stari rogov bmx još kad sam bio mal, nikad na njemu nije ništa taknuto i sve je ko novo, a nema sta nisam s njim radio, a ovaj novi što imam je katastrofa, nakon godinu dana otišli ležaji i čašice u srednjoj glavi
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,997
Nadi drugu ispravnu felgu i teraj dalje desilo ti se ono sta je Željko reko unutra se potrosili zubici i sad pod opterecenjem preskakuje znam i meni se to davnih dana desilo!!
 
Tu od
21 Sij 2012
Poruka
496
Sad sam malo oko tog bicikla i skuzio sam da se lanac normalno kad vrtim pedale :D , pokusava popeti na susjedni lancanik. I to je vjerojatno onda to sto preskace, pocne se penjati pa se vrati nazad, u cemu je tu stvar?
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,562
ovi današnji zupčanici imaju nekoliko zubi nižih,upravo zbog toga da ti bolje uhvati kod prebacivanja,da nema tog preskakanja i da je tiši kod šaltanja...
 

jurek

Dobro znana faca
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
670
@mali od traktora. Daj nekom ko zna da ti poštela brzine.
 

Koko

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
418
Sad sam malo oko tog bicikla i skuzio sam da se lanac normalno kad vrtim pedale :D , pokusava popeti na susjedni lancanik. I to je vjerojatno onda to sto preskace, pocne se penjati pa se vrati nazad, u cemu je tu stvar?

Znači da je mjenjač "između brzina", treba ga malo poštelati.
 

Najnoviji postovi

Na vrh