• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Boja za asfalt - svojstva, pogodna za METAL ???

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
699
Pozdrav svim forumašima.

Boja hempel Traffic paint 567, baza boje su sintetske smole, namjena boje je za ocrtavanje crta na prometnicama.

Posjedujem crvenu boju i lechlerov učvrščivać 29 344 i obojao bih njome ogradu.

PITANJE JE (jer nemam iskustva a niti nikakve druge podatke) :

Dali boju mogu korisiti kao završni premaz za ogradu ?
I u kojem omjeru koristiti učvrščivać ?
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
699
Haha, nije od farbanja tunela imam jedno 5 litara crvene nijanse, i nemam pojma dal bi to odgovaralo za metal.

Kaže mi čovjek od kojeg sam to dobio da ako pomješam s učvrščivačem može, ali pitam da vidim jel netko ima iskustva... :D
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
U Hempelovom tehničkom listu piše da je boja jednokomponentna. Dakle ne miješa se s učvršćivaćem.

http://www.hempel.hr/hr-HR/products/hempels-traffic-paint-567hr

Boja se preporučuje za asfalt, ali to ne znači da ne može ići kao završna na temeljnu dvokomponentnu boju.
Postoje dvije opcije da provjeriš:
1. Nazvati Hempel
2. Napraviti probu prianjanja nakon kaj se osuši. Na obojenoj površini skalpelom izrežeš mrežu 3x3 mm. Zalijepiš selotejp i naglo povučeš da se odlijepi. Ukoliko na slotejpu nema ništa ili ima zanemarivo boje prianjanje je dobro.

Vjerojatno može i direktno na čelik (isto možeš testirati), ali je osnovno pitanje ima li ta boja antikorozivna svojstva s obzirom da je predviđena za asfalt. To možeš doznati kod Hempela ili buš vidjel koroziju ak se pojavi.
Ova boja je brzosušiva i nanošenje valjkom ili penzlom može biti problematično.
 

juki

Novi član
Tu od
16 Velj 2013
Poruka
3
Da iznesem moja iskustva sa flourocentnom bojom za asvalt .Koristio sam je za beton ispred golubarnika pošto mi je potreban za bolju vidljivost po mraku kada su reflektori upaljeni . Bilo je dve vrste betona prvi je imao u sebi dodatu tečnost koja posle stezanja nedozvoljava upijanje vode i drugi običan beton odnos 4x1.Boju sam morao nanositi pištoljem na kompresor pošto drugačije nije išlo ni valjkom ni četkom boja je u roku 15 do 20 sekundi bila čvrsta . Prilikom farbanja boja je prskala po metalu odnosno po pletenoj žici . Pošto je prošlo 3 godine najduže se zadržala na betonu gde je bila tečnost protiv vlage najkraće na drvenim stajankama ili ( daski ) . A što se tiče pletene žice kroz boju je probila korozija ( rđa )
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
@aag14v,
eto @juki je potvrdil moja strahovanja u pogledu antikorozivnosti.
 
Na vrh