• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

"bolesno" meso ?! i što s njim?

ninci

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
206
stanje je ovakvo...
mladi pijetao (cca 8 mjeseci star) je "slomio" nogu pred nešto više od tjedan dana...
on je normalno jeo, pio... i gegao se... pošto se stanje nije popravljalo,već možda blago i pogoršavalo, bilo mi ga je žao da se pati i danas sam ga zaklala... ne pitajte me... to mi je bilo prvi put u životu...
i nisam našla potrganu niti jednu "glavnu" kost...
i to me zbunjuje... jel bio možda bolestan? neka bolest od koje bi bio normalan ali da ne bi stao normalno na noge? lijevu je nekak...nije koristio...
ali je jeo...pio... i tak živio desetak dana?
a još me šokirao i sadržaj želuca... nutra je bilo puno nekakvih zelenih (boja mlade trave) listića?!?! uzmimo u obzir da je već n vremena sve pod snijegom i da nema t od trave ili ičeg zelenog...a niti sam im ja išta zeleno davala...
a i sam želudac je isto tako zelen iznutra...i to ne mogu baš isprati...
kaj sa tim mesom???
dat psima... baciti... normalno skuhati juhicu??
upomoćććć...

ostale koke su sasvim normalne kao i još jedan pijetao...
 

zibba

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
365
Ne znam za meso, ali kada mi koljemo piliće, neki isto tako imaju skroz zeleni sadržaj želudca, a ne jedu ništa osim šrota. Od čega to dođe ne znam, ali nikada nismo radili razliku. Meso je uvijek bilo OK.
Što se noge tiče, ne znam, možda kakva izraslina, istegnuće, ma tko bi ih znao.
 

ARBA

Član
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
43
možeš to konzumirat, kako kažeš juhica bu fina... Nema straha pri termičkoj obradi sve ode ća, to je pijevac ipak isčeprkao ispod snijega travke. jedino ako je meso onako mlitavo i ljigg kao da ga je auto zgazilo onda bi ja to ipak pasu skuhal.
 

Najnoviji postovi

Na vrh