• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Branson Traktori za vocare i vinogradare

  • Temu pokrenuo Jadranko
  • Datum prvog posta

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav svima!
Alen kaže:
U rijetkim situacijama mi je baš potreban hidraulični volan..... Da me krivo neshvatite nekažem da nije dobro ga imati, naprotiv, koristan je ali meni mogu reči i netreba. Naučio sam sa tomom raditi bez pol muke u oranju,frezanju..... Mali se praktički sam okreče.....
Potvrđujem tvoje reči...čak što više,,,kad izađeš na kraj parcele,,,moraš skrenuti i ponovo vratiti se, u parcelu,,,blagom pritiskom na kočnicu...volan se vrti u konru stranu(teži da ispravi traktor), i samo ga zaustaviš kad treba... i to je to! A hidro volan to nemože!
Pozdrav Joe! :mrgreen:
 

brane

Član
Tu od
16 Velj 2008
Poruka
44
tomo je tomo i ostače tomo radi,pokid se POPRAVI SE U NAJ KRAČEM ROKU nema toga kvara koji je ne riješiv
faleka preko okeanska tržišta polako jenjavaju pa kad se ugase novo otvorene tvornice i nestanu rezervni djelovi odgovor svako neka sam donese :?:
 
S

strongboy

Guest
hocu da kazem jos jednu stvar u korist tome vinkovica ;) .sama konstrukcija tomice,daje puno prednosti u odnosu na bilo kog drugog malog traktora sto je po konstrukciji kao mali kinez i njima slicnih.najvaznije je to sto toma ima nisko teziste i opasnost od prevrtanja je svedena na minimum u odnosu na japanca ili kineza,kojima je teziste dosta visoko.druga bitna stvar je to sto je tomo zglobni traktor.zadnji kotaci idu istim tragom kao i prednji.a to znaci da tomo vinkovic i njemu slicni traktori imaju karakteristike i obicnog traktora i gusjenicara.i sam tomo vinkovic koji nije zgloban, je mnogo slabijih karakteristika u odnosu na zglobni (te karakteristike se odose na okretljivost i stabilnost).znaci ovde ne pricam striktno o tomi vinkovica na spram kineza, vec o samoj konstrukciji tomo vinkovica i njemu slicnih zglobnih traktora(hitner,agt,.....pa one talijanske carraro-neznam kakos e tocno zovu), u odnosu na konstrukciju kineza,japanaca pa nek budu i nejmacke proizvodnje...sasvim nebitno.pogledajte samo one strasno velike traktore koje su po konstrukcije kao zglobni tomo.....to su po meni najveci i najmocniji traktori koji postoje.znaci da ne duzim ;) .osim kvaliteta tomo posleduje i (bar za sada) ne prevazidjenu konstrukciju,koja mu omogucuje da njegovu snagu iskoristimo do maximuma ;)
pozdrav i pogledajte ove zglobnjake.nisu svi zglobni al ih ima dosta ;)
http://www.youtube.com/watch?v=5zLuL0oJelw
 

Najnoviji postovi

Na vrh