• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Bregi i ravnice - koji traktor?

Zagi82

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
508
Živjeli forumaši!

Več nekoliko dana gledam traktore po internetu i čitam polako.
Čudim se kako traktori firme Tomo Vinković drže cjenu. Gledam po oglasima, drže cjenu oko 3000 EUR za traktore godine 80-ih.

Vidim da su Fergusoni puno jeftiniji. Ja si oću kupiti traktor. Problem je u tome kaj imam i njive koje su na brijegu i imam velike njive koje su na ravnici. Logično mi ispada da bi kupil neki stari Ferguson, s njim bi lakše bilo obrađivati njive. Pa moje pitanje bi bilo, koje su prednosti malog traktora ko Tomo Vinkovića i zakaj on tak cjenu drži? Bilo bi pametnije za njive koje idu uz brijeg koristiti mali traktor?
 
M

Miško 007

Guest
Zašto bi bilo uzmi si traktor s prvom vučom ili jači...
Ovisi koliko zemlje imaš.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Živjeli forumaši!

Več nekoliko dana gledam traktore po internetu i čitam polako.
Čudim se kako traktori firme Tomo Vinković drže cjenu. Gledam po oglasima, drže cjenu oko 3000 EUR za traktore godine 80-ih.

Vidim da su Fergusoni puno jeftiniji. Ja si oću kupiti traktor. Problem je u tome kaj imam i njive koje su na brijegu i imam velike njive koje su na ravnici. Logično mi ispada da bi kupil neki stari Ferguson, s njim bi lakše bilo obrađivati njive. Pa moje pitanje bi bilo, koje su prednosti malog traktora ko Tomo Vinkovića i zakaj on tak cjenu drži? Bilo bi pametnije za njive koje idu uz brijeg koristiti mali traktor?

Zakaj se čudiš. :confused:
Pa poglej si razliku u ceni med Torpedom ili Universalom 2WD i 4WD iste snage. Razlika več nek duplo. A mali su ionak puuuno skuplji po KS (kW). :toimonster:
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,529
mislim da ti ipak moraš gledati da kupiš dva traktora...:mrgreen:
jedan jeftini fergić ili nešto drugo za po ravnici, i jedan sposobniji tomonja za brege, jer jedno i drugo neide...
s fergićem se buš mučil ko isus na bregu, a s tomicom se buš mučil ko isus na velikim ravnim površinama.:gitarist:
 

Zagi82

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
508
Hvala na odgovorima.
E pa ma totalno smisla 4wd naprama 2wd. Mene strah kaj se nebi s velikim traktorom spokutural s brega hnadol :shock:

Mislim da bu prvi traktor jen mali. Goldoni ili Hittner. Samo kaj Hittnerove nemrem bas najti rabljene na netu. A drze svi cjene u pm.
A 3 soma eura za na pol hterganog tomica dati mi je pa prevec. :scratch

Znam jednog kaj je za 4 soma kupil mali traktor, malo veci od TV s kabinom. Veli da je pametnije gledati po novinama nego po internet oglasima.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,389
Kupi starijega Universala 445DT. S tim generalno nebuš pogrešil.
Svojevremeno ih je Zagorje bilo puno.
 

zagorec

Član
Tu od
16 Svi 2011
Poruka
99
slažem se
tomek i takvi po meni nisu traktori za njive nego za vočnjake
ja bum prije išel na brijeg i v dol sa fergačem ili tak nekvim nek sa tomekom
naravno,to je samo moje mišljenje
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
srečom to je samo tvoje mišljenje,jer na bregu i dolu je tomo 4wd
 

lujo16

Član
Tu od
15 Velj 2011
Poruka
46
pogotovo sa tomekom na bočnom nagibu:madmana:

Oprosti kolega, ali iz iskustva znam da 30-ka ide tam gdje si za fergija moraš rezervirati lijes ili bar Pampersice za odrasle. Znam kak su prošle godine prošli na jednoj nizbrdici Torpedo (s praznom prikolicom) i 539 s prikolicom drva. Nasreću uspjeli su se zaustaviti na ravnom. Ja sam s Tomekom tu dionicu prolazio bez problema. Inače Fergi je zakon na ravnom i suhom.
 
B

budanec

Guest
kupi ti ljepo torpeda i nemaš brige, ja tu u zagorju radim i breg i dol i ide kko od šale. a motori su ti njihovi zakon, moj ima 7000 rs i ide ko vurica :supz::supz::supz:
 

Zagi82

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
508
vidim da se razlikuju iskustva. Za brege sigurno treba jen traktor s malom visinom i velikim razmakom traga. Uistinu sam si mislil jednostavno kupiti dobar motokultivator, samo kaj bum to oral i frezal 20 put duze. Al za po bregu bi me bilo strah s univerzalom.
 

Najnoviji postovi

Na vrh