• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Briggs & Stratton kosilica kvar,pomoc

volvo

Član
Tu od
3 Tra 2016
Poruka
90
ok ,provjeriti ću to,no zabrinjava me,što u sami spremnik ide samo plastična cijevčica a na završetku ima sitno sito,koje mi izgleda čisto,probao sam puhnuti u to i koliko se odčepilo neznam,ne usudim se tu cijevčicu izvuči iz karboratora da ne pukne,jako tvrdo ide lijevo l

kosilica radi jedno 7-10min. a onda se ugasi a pumpica za pumpanje goriva ostane usisana. Dakle kad se kosilica upali,pumpica je u normalnom polozaju,dok neko vrijeme radi ,pocinje je usisavati i onda kosilica krepa. Rastavio sam karburator i sve ispuhao,no i dalje se isto dogadja.
L.p jeste nasli uzrok kvara?!!
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Imam kosilicu s B&S motorom serije 500 E, 140 ccm. Svako proljeće prvi put jako taško upali. Potrebno je jako puno pumpanja i potezanja. Kad motor konačno upali, nakon par sekundi se ugasi. Tak nakon 2-3 takva paljenja-gašenja počne normalno raditi. Dalje cijele sezone, pali iz prve. Jedino mu nije dosta pumpicu druknut 3 puta kak je bilo na staroj, nego 10-ak puta.

Je li to karakteristika te serije motora, ili s mojim motorom nekaj ne štima?
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,940
Ima sigurno membranu!
Ne treba ju odmah mijenjati, ali bi ju trebalo skinuti, očistiti i naučiti. Vjerojatno je kruta nakon stajanja!
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,573
Ma odmah mijenjaj membranu, ma nema potreba za tim , ako kosilica pravi problem samo ko d prvog startovanja (nakon zimskog sna). Samo treba se zaletiti u farmačiju (akoteku) i kupiti jednu manju PVC špricu (trošak od sad u u eurima 0,30 centežima). Potom skinuti filter zraka i bez pumpice špricnuti malo goriva u difuzor karburatora, upaliti i ostaviti da se malo adatira na proljetno radno vrijeme.

Zašto se to dešava? Zato jer nakon dužeg nekorištenja ishlapi benzin u pumpici i karburatoru i stvori se zračni čep, zato pumpica ne može povući i pljunuti gorivo u difuzor.

I tako kod prvog proljetnog paljenja (bez puno potezanja i pumpanja na prazno), špricnuti benzin i neka se razradi i karburatorske membrane natoćaju u pređu u radno stanje.
Usput već kad je skinut filter , ne bi bilo naodmet očistiti ga i ispuhati.
Nema smisla se umarati na bezpotrebno natezanje prije početka košnje i onda izgubiti volju za kositi.🥵
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
@brgud,
(y):love:
Velika hvala. :ppozdrav:

Filter očistim jemput godišnje (svakih 7-10 radnih sati)

Ima sigurno membranu!
Ne treba ju odmah mijenjati, ali bi ju trebalo skinuti, očistiti i naučiti. Vjerojatno je kruta nakon stajanja!
Fala na prijedlogu. :ppozdrav:

Kaj ima membranu?..ako da- mjenjaj
Pa tek je 7 let stara. Prijašnja kosilica je bila duplo starija i nikakvih problema s motorom dok se nije vužgal kod švasanja pleha koji je bil spucal. I dalje je palil od šuba, jedino se neka plastika zdeformirala pa je stalno imala povečanu turažu. Kad sam kupil ovu, otpelali su je brazilci.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,778
Imam kosilicu s B&S motorom serije 500 E, 140 ccm. Svako proljeće prvi put jako taško upali. Potrebno je jako puno pumpanja i potezanja. Kad motor konačno upali, nakon par sekundi se ugasi. Tak nakon 2-3 takva paljenja-gašenja počne normalno raditi. Dalje cijele sezone, pali iz prve. Jedino mu nije dosta pumpicu druknut 3 puta kak je bilo na staroj, nego 10-ak puta.

Je li to karakteristika te serije motora, ili s mojim motorom nekaj ne štima?
Daj stavi sliku tog fergazera molim te. Nekako si mislim da je to onaj kako ga ja zovem PVC fergazer, bez membrane. Molim te. IMG_20230414_125114.jpg
Ovaj krajnje desni? S crvenom brtvom po obodu...
 
Posljednje uređivanje:

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Htel sam odmah sad poslikati, ali sakriven je ispod plastike. Nadam se da bum jedan dan ovog produženog vikenda našel vremena da se malo pozabavim i ak imam adekvatan ključ za odšrafiti.
1682711394483.png
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,778
Evo kraj dileme, ja sam prije malo više od vure vremena došel doma iz Slavonije, ali sam iz velike znatiželje išao u šupu poslikati - da to je taj PVC ispod ove lijepe haube:
IMG_20230428_220135.jpg
PS
ili

itd. itd
 
Posljednje uređivanje:

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
S obzirom da je plastikaner, dok inače dobro dela, vjerojatno je najbolje da niš ne diram, a na proljeće po uputama kolege @brgud.
Fala mu još jemput za ideju.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,573
Kad kupujete kosilicu sa Briggsom, zatražite od trgovca jednu špuntu , ali ne za vas nego za motor.😁
IMG_20230428_182842~2.jpg
Ovakva je dostatna.😆
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Kad kupujete kosilicu sa Briggsom, zatražite od trgovca jednu špuntu , ali ne za vas nego za motor.😁
View attachment 60096
Ovakva je dostatna.😆
Šprica je slučajno poslikana na 5 ml, ili je to dostatna količina za ušpricati u difuzor?
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
To mi zvuči kao ona:
Tko ne spije litru, dvije, bolje da se ubije"
Sad ozbiljno. Koliko bi bil optimum?
 

Najnoviji postovi

Na vrh