• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Broj sasije

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
Pa kakav im je tek proizvod kad ni broj šasije nisu natukli kak treba...
Godinama je bil više nego dobar večini ljudi koji su ga imali i radili sa njima.

Takav mali, nedovršen, sa svim svojim manama je napravil večinu zemlje po ondašnjoj državi, moglo ga se najti u službi kojekakvih firmi, industrija, skladišta, aerodroma, šumarija....... a i danas je rado viđen (neki modeli i traženi) na mnogim gospodarstvima koja uz njega imaju puno bolje, naprednije, modernije, udobnije traktore.

More se smijati iz mene ko god hoče, ali meni za moje potrebe da treba traktor prvi odabir bi bila neka "raketa" iz IMT palete proizvoda.
Dobro je kolega napisal, proizvod ispred svog vremena u vremenu u kojem se proizvodil, a i dan danas (y)
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,880
Za moje potrebe, nešto jače od Tomeka, bio je u planu jedan 533 ili 539.
Ali količina oreja (€) za njih i izgled :unsure: :cry::eek:
I onda tam u KŽ naletim na STEYR 658 za 3500€
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
Kad se ta Štajerčina pokvari onda bu još jedan trebal za popravak 🤭
Vrhunski traktori stare garde, dok idu ;)
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,880
Malo sam njuškal koliko bi oreja trebalo za klasičnu kompletnu generalku.
Upravo:
Kad se ta Štajerčina pokvari onda bu još jedan trebal za popravak 🤭
oko 2500€!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
Motor nije problem majka Indija ili Turska sve proizvede.
A kaj kad među nogama počne zvoniti :unsure:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
Svi djelovi stižu iz Poljske, ne baš svi ali večina.
Kao i za automobile ;)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,644
Motor nije problem majka Indija ili Turska sve proizvede.
A kaj kad među nogama počne zvoniti :unsure:
Nije niti tu problem, jer u Turskoj i danas proizvode takve traktore (slika je iz 2018.):
20181110_143641.jpg pa bi dijelova trebalo biti. Čak i dijelova limarije.
A i Austrija nije daleko.

No, da se vratimo na temu: nevjerojatno mi je da su napravili skoro milijun traktora, a da nisu utiskivali broj šasije na odljevke.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
Nije niti tu problem, jer u Turskoj i danas proizvode takve traktore (slika je iz 2018.):
A prodaju se na našem tržoštu da je to čudo jedno, sigurno svaka županija ima po jedan dio i u cjeloj državi bi možda cjelog skupil, ako.

No, da se vratimo na temu: nevjerojatno mi je da su napravili skoro milijun traktora, a da nisu utiskivali broj šasije na odljevke.
A za kaj bi utiskivali, da ljudi imaju kasnije probleme kakve su i imali kad je neko otrgel uho otraga na kučištu a na njemu je na tehničkom broj bil natučen.
Sječam se, moj pokojni kolega je imal takav problem. Uho se otrglo ali se našlo i zavarilo se nazad, a onda problemi na tehničkom..... sreča pa se ga oni kupili novog pa imali račun, postojala pločica, ali opet sto zavrzlama, izjava.... pa se natukel broj na drugo mjesto.
Sva sreča pa je neko pametan dozval se pameti i zaključil da je motor potrošna roba pa nema više tog broja u prometnoj, još da shvate da je traktor ko lego kockica..... možda bi i oni radili kak su ovi radili prije 50 let.
 

Najnoviji postovi

Na vrh