• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

brojač radnih sati

  • Temu pokrenuo dstrnak
  • Datum prvog posta

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Znam na sto mislis D+ ide na kontrolnu sijalicu,moj alternator ima još i C+ i ta je za brojac,
taj D+ je dobro rjesenje ako nema ovakav posebni izvod,samo kod manjih okretaja motora moze (+) na kontaktu D+ se pretvoriti u (-) pa nece brojac brojati dok traktor radi u leru.

Da to je moguče. Ali to se ne događa svakom alternatoru.
To se odmah vidi ako lampica pomalo sija a motor radi pod malim obrtaja. U tom primeru bi se desilo to što ti kažeš.
A sve zavisi i od remenica koje vrte alternator- time treba postignut dovoljni broj obrtaja alternatora i tako onemogučiti takve probleme.

Kod mog TVja nikad ni malo ne sija lampica ako motor radi, pa zbog toga mislim da i brojač radi kako treba. Isto tako sam posle montaže testirao taj brojač. Pustio sam radit traktor u leru i mjerio minute na ručnom satu i na njegovom brojaču. Tako sam video da je jedan sat na brojaču stvarno jedan sat rada traktora.
 

slatky

Član
Tu od
28 Tra 2008
Poruka
222
ajd da i ja pitam nešto pametno.
ja imam ovaj brojač i primjetio sam da mi ne pokazuje stvarne okretaje motora kao prije nego nešto manje i to tako dok je na leru uredu je, ali kako dajem veči gas crtice sve sporije prate i ne dođu do 2200 kao prije nego 1800 otprilike. pa me zanima dali i okretaji motora idu sa alternatora ili samo sat, i što bi mogao biti razlog tome u alternatoru. inače puni dobro.
koliko sam ja pratio žice samo do alternatora ide jedna posebna žica za to.
inače tko prati moje postove traktor nije moj nego od firme ali znajući naše majstore ako se toga uhvate prije će bit da ne radi više nikako nego ovako ili kako treba. :)

20k4zee.jpg
 
A

agroslavonac

Guest
Jedino sam siguran da kod tih obrtomjera što se kače na alternator nisu povezani ni na koji plus izvod nego se vežu na jedan od izvoda statora(r,s,t) i to prije dioda znači dok je struja još naizmjenična pa samo tako mogu da rade i da mjere broj okretaja dok je struja + i na manjim i na većim okretajima istog napona tako da ti satovi ne bi radili.Kod zetora postoji poseban pretvarač impulsa na koji se povezuje elektronski sat za obrtaje motora.
 

isalopek

Aktivni član
Tu od
15 Ruj 2010
Poruka
526

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
jel ovo brojač obrtaja ili radnih sati? Nekako mi više liči na brojač radnih sati :scratch
 

hellboy152

Član
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
302
Pa cijelo vrijeme se i priča o brojaču radnih sati. Nikakav sat ne može pokazivat okretaje motora ako nije spojen na njega, a i ako je za okretaje onda mora imat kazaljku.
 

Å tore 502

Član
Tu od
15 Stu 2011
Poruka
536
Pa cijelo vrijeme se i priča o brojaču radnih sati. Nikakav sat ne može pokazivat okretaje motora ako nije spojen na njega, a i ako je za okretaje onda mora imat kazaljku.

Ne mora imati kazaljku ,, može biti i digitalac ;)
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
ajd da i ja pitam nešto pametno.
ja imam ovaj brojač i primjetio sam da mi ne pokazuje stvarne okretaje motora kao prije nego nešto manje i to tako dok je na leru uredu je, ali kako dajem veči gas crtice sve sporije prate i ne dođu do 2200 kao prije nego 1800 otprilike. pa me zanima dali i okretaji motora idu sa alternatora ili samo sat, i što bi mogao biti razlog tome u alternatoru. inače puni dobro.
koliko sam ja pratio žice samo do alternatora ide jedna posebna žica za to.
inače tko prati moje postove traktor nije moj nego od firme ali znajući naše majstore ako se toga uhvate prije će bit da ne radi više nikako nego ovako ili kako treba. :)

Jedino sam siguran da kod tih obrtomjera što se kače na alternator nisu povezani ni na koji plus izvod nego se vežu na jedan od izvoda statora(r,s,t) i to prije dioda znači dok je struja još naizmjenična pa samo tako mogu da rade i da mjere broj okretaja dok je struja + i na manjim i na većim okretajima istog napona tako da ti satovi ne bi radili.Kod zetora postoji poseban pretvarač impulsa na koji se povezuje elektronski sat za obrtaje motora.



Pa vidim da se piše o brojaču radnih sati ali su me ovi prethodni postovi zbunili :confused: Čini mi se da ne misle svi na isti brojač.
 

Najnoviji postovi

Na vrh