• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Brojevi šasije

B

BAGERISTA

Guest
Šasija:101015XXX, tip:539097
Može li mi neko reći koja je godina proizvodnje traktora?

Kade si naša broj na pločici kod volana ili,na bloku,,,jer na 539,,,ti je broj na toj pločici..i tamo piše i godina ja mislim..
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,298
To je broj sa one pločice ispod volana. Nigdje ne piše godina proizvodnje pa sam mislio da neko može odgonetnuti prema tim brojevima
 
B

BAGERISTA

Guest
Mislim da se more i po nekom broju sa motora ili mijenjača,,,,a i gore bi trebalo bit,,,,ali neznam di,,,,,neko če se več javit ko zna.......8)8)
 

Neško

Član
Tu od
14 Lis 2011
Poruka
56
Pozdrav imam jedno pitanje:
Gdje se na IMT 533 nalazi broj šasije?
Ja sam na onoj pločici kod brave za paljenje pročitao broj i on je osmocifreni znači počinje sa 533XXXXX godina proizvodnje je 1963?
Mene interesuje gdje drugo može da stoji broj šacije, ja sam pregledao čini mi se sve i nisam našao nigdje drugo neki broj za koji sam pomislio da je broj šasije.
Da li broj šasije može da ima 8 ili mora da ima 9 cifara?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
Ili je između nogu na kučištu diferencijala ili otraga na izbočenjima na diferencijalu gdje prolazi onaj klin koji se lomi na pola
 

magla

Član
Tu od
11 Ožu 2008
Poruka
325
prvi broj šasije je na imt traktorima godina proizvodnje

Brojevi šasije namaju nikakve veze sa godinom proizvodnje, brojeve su jednostavno pisali po redu proizvodnje a prvi dva ili tri broja označavaju tvornicu, ja imam prikolicu imt 76g sa istim brojem šasije traktora u osijeku 82g i istrazival sm to i u mupu su mi rekli da nisam jedini
 

vuki6

Novi član
Tu od
4 Sij 2014
Poruka
22
Prvi broj u brojevima šasije IMT traktora je oznaka godine proizvodnje. Mogući su i isti brojevi šasije kod raznih traktora, najviše kod tome vinkovića ali su tada različiti tip traktora a tako je i sa prikolicama.Često se ovo događa i kod zetora!
Susretao sam se puno s takvim stvarima i siguran sam u to!
 

maneken

Član
Tu od
2 Ruj 2020
Poruka
47
pozdrav ..
imam IMT 533 bez papira.
takvog sam ga kupio prije par godina.
e sad zanima me ima li ikakve sanse da na njega napravim papire.
koja je procedura i koliko love otprilike.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Koliko sam ja upoznat, narodne novine, 500€ mislim da je cijena za radni stroj, broj šasije izlazi u broju narodnih novina i mislim da stoji 30 - 45 dana, ako se nitko ne javi i može dokazati da je vlasnik, imaš pravo preregistracije kao vlasnik. Probaj i u PPu na svom području pitati dali je ikada bio registriran pa možda možeš nekako doći do nekog papirića.

Ja imam istu situaciju s prikolicom pa uskoro krećem s birokracijskom borbom.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
Oko 2 soma kuna je kolega platil prije par let.
Riješil je to preko odvjetnika.
 

Deda Marek

Iskusan lik
Tu od
25 Pro 2021
Poruka
2,341
Kolko sam ja čul da više nije baš jednostavno. Ovih dana je kolega htel registrirati imt koji je njegov pokojni otac kupil novi i registriral. Kad mu je otac prije 20 let umrl,traktor su odjavili jer je bil neispravan. Zatim ga nisu naveli u ostavini,jer onda niko nije imal namjeru slagati. Sad su ga komplet obnovili i na tehnički. Figa,ništ od toga. Ništa svjedoci,ništa druge priče. Pokretanje ponovne ostavinske rasprave za naknadno pronađenu imovinu. I to sa postoječim papirima na pokojnog oca. Tak da baš ne ispadne ni brzo ni jeftino
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
Ako je ostalo po starom za naknadno pronađenu imovinu do vrijednosti deset tisuča kuna se plača parnica 100 kuna.
Barem sam ja tak platil kad sam prije par let nekaj rješaval oko toga.
Više posla sa hodanjem nego kaj košta postupak
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
Meni je trebalo skoro godina i pol da riješim preko tužbe vlasništvo prikolica (ne ostavina). 1.250 kn odvjetniku i još 250+kn sudske pristojbe...
 

Galda

Iskusan lik
Premium
Tu od
11 Ruj 2022
Poruka
454
Jeli možda netko zna gdje se nalazi br šasije na imt 558. Osim na pločici jer me na tehničkom zezaju zbog toga. Navodno pločica im ništa ne znaci nego treba biti na šasiji
 

bangaham

Novi član
Tu od
2 Lis 2023
Poruka
13
Na mojem je na prednji kolijevki pokraj hladnjaka, s lijeve strane ako gledaš prema traktoru s prednje strane
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
Postavi sliku mjesta...jer to kak si opisal, je desna strana koljevke.
 

Deda Marek

Iskusan lik
Tu od
25 Pro 2021
Poruka
2,341
Trebali bi ga nalupati na prvom tehničkom. Obično je kod mjenjača gdje ide traktor na pol. I to na prvoj polovici
 

Najnoviji postovi

Na vrh