• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Brusnica

J

jellena

Guest
Mene isto interesira brusnica pa ako nešto zna nešto o tome bilo bi dobro da nas malo prosvijetli.... :)

Kakav je uzgoj, gdje bi se mogle sadnice nabaviti, koja je puna rodnost, koliko daje po grmu.....? :)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,546
Koliko znam, bere se potapanjem nasada. Dakle, treba biti posađena negdje na mjesta poput jezeraca, da se može pustiti i ispustiti voda iz nasada.
 
J

jellena

Guest
Potapanjem nasada? Neobično...koliko vode moraš imati za tu priču ? :shock:
Znači da dobro podnosi vlagu..
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,546
Neznam, no to sam videl na Discovery Channelu.
 

raff34

Novi član
Tu od
18 Velj 2010
Poruka
7
To se tak bere valjda američka brusnica, koja raste kao puzavac.

Ima i europska brusnica. Ova vrsta raste kao grmić.
Voli kiselo tlo kao i borovnica.
Ja imam 5 grmića europske. Kupi od tvrtke euro-alfa po cijeni od oko 25 kn komad. Trogodišnja.

Ja sam svoju posadil u proljeće. Već odcvala i ima zelene plodove.
Čekam sazrijevanje.
 

Kesegic

Član
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
40
Vidim da je malo zamrla tema,,, ajmo ponovno :D

Jako puno sam procitao o brusnici,,, i uvjeren sam da moze uspijeti kod nas..
Ima posla oko nje, ali ne previse. Ako se radi ispravno i na vrijeme nije jako zahtjevna.

Jako je ljekovita i ukusna, cak i kao suho voce ( koje inace mrzim )... :lol:

Ali mi smo jos uvijek nekako zaostali po pitanju zdravlja,, bez uvrede naravno :p

nismo bas upoznati s ljekovitostima raznog voca i povrca,,



Jedino sto me brine, kao i kod svega ostalog, je trziste. Kako ostvariti suradnju s velikim preradivacima,?,,, ili se i za to mora imati veza :S
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
Jedino sto me brine, kao i kod svega ostalog, je trziste. ...
To ti je cijela priča; tehnologija uzgoja je najmanji problem. Kako kod brusnice, tako kod krumpira, cvijetače, kelja, luka i goji bobica... :(
 

Rajicevojezero

Novi član
Tu od
6 Lip 2013
Poruka
10
Brusnice spadaju u bobičasto voće koje, kao i borovnice, potiču iz Severne Amerike. To je tvrda crvena bobica koja zahvaljujući većoj količini vitamina C u svom sastavu ima kiselkasti ukus. Brusnicu su koristili u davnim vremenima starosedeoci Amerike kao lek za mnoga stanja, između ostaloga i za upalu mokraćnih puteva.
http://www.poljomarket.rs/blog/230-brusnica
 

buby188

Novi član
Tu od
7 Kol 2016
Poruka
1
Dali se je tko pokusao baviti Brusnicom kod nas? -Na sistem potapanja?
Normalno sorte Americke brusnice! -Hvala
 

filo

Novi član
Tu od
22 Srp 2015
Poruka
2
Zna li tko gdje bi mogao kupiti sadnicu europske brusnice? Po rasadnicima nalazim samo američke
 

Najnoviji postovi

Na vrh